SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja bezpośrednio PO CYKLU - ketoza czy carb cycling?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 871

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

redukcja

Waga

95

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok. 20-22%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

trenuję po śniadaniu, praca we własnym zakresie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

trening siłowy 5x tyg split, + 4x marsz 20 minut bezposrednio po, full osprzet

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

bardzo rozne, obecnie zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bdb, aczkolwiek łatwo łapię tłuszcz

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa, glutamina, kretyna, tauryna, wit.C, D3, K2-MK7, B12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Witam, tak jak w temacie, zostało mi jeszcze w zasadzie tydzien odbloku po cyklu, bilans trzymam na 3000-3100 kcal (utrzymanie dla mnie na zero, ew. nadwyżka +100kcal) 4 posiłki dziennie, w tym 2x BW (około treningowo) + 2xBT.

Proporcje mam ustalone na 240 białka (waga 95kg) 200 węgli 140 tłuszczy.

Teraz pytanie zasadnicze - chce zrobić redukcję po cyklu (podjadałem srogo podczas początkowej fazy PCT, co przełożyło się na znaczny wzrost bf%, obecnie około 20%) i waham się między wejściem w ketozę lub carb cycling.

Wybór byłby prosty - ketoza dla maksymalizacji redukcji plus jej zbawienne działanie antykataboliczne, aczkolwiek - by wejść w keto musiałbym ściąć mocno białko, nie wiecej jak te 140g dziennie (1.5g/ kg mc) i obawiam się że w połączeniu z deficytem kcal -400 okres adaptacji spowodowałby spadki, przypominam że będzie to okres zaraz po PCT.
Druga opcja to carb cycling, który nie przemawia do mnie tak mocno na rzecz palenia sadła jak keto, ale tutaj spokojnie mimo zejscia z 3100 kcal na 2600 mógłbym trzymać sobie białko na poz. 2.5g/ kg mc i działanie antykataboliczne byłoby możliwe zachowane w najlepszym porządku.

Bardzo proszę o poradę - co robić w tej sytuacji? Bardziej skłaniam się ku keto, ale boję się spadków w trakcie adaptacji, nim organizm zaskoczy na palenie tłusczy zamiast rozkładu białek miesniowych....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Najlepiej to odpuścić redukcję jeszcze ew. Sprawdzić jak hormony wyglądają po obłoki. Co do samej diety to samej wycinki nie robiłem ale jestem zwolennikiem diet tłuszczowych nie koniecznie ketozy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Ewentualnie jest jeszcze opcja wejscia na low carb redukcyjny, następnie przejście z tego na keto. Zawsze wiecej białka, a jednak na LC organizm częściowo zaskoczy na korzystanie z tłuszczy zamiast węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
To już jak wolisz podobno ketozy nie jest taka super zdrowa dlatego ja bym faktycznie był za lc czy tam tłuszczowej anaboliczne. Bardziej martwią mnie hormony , kumpel siedzący w temacie twierdzi ze okrę pct o zaraz po nim nie nadaje się na redukcję bez towaru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Wrzucić chcę cyklicznie clen + ECA na okres redukcji całej, aczkolwiek pakowanie się w cykl zaraz po odbloku chłopy tutaj na forum stanowczo odradzają i nawet jest to do przewidzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Ja tylko powtarzam słowa doświadczonych kolegów , źe wycinka pi cyklu to bardzo głupi pomysł. Poczekaj na rady osób z większym doświadczeniem. Moim zdaniem najlepiej trochę piczekac a efekt końcowy powinien być lepszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 45 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 730
Rozumiem, dzięki Pawel.tarka28 za porady.

Panowie jakieś pomysły jeszcze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odwadnianie przed zawodami

Następny temat

Czy mój poziom tkanki tłuszczowej jest w porządku?

WHEY premium