SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - waga stanęła.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2458
Witam serdecznie,
Od 1 czerwca staram się zrzucić kilka kilogramów, czerwiec traktowałem jako wstęp do redukcji - przestałem jeść śmieci, odstawiłem również słodkie, pilnowałem miski.
Od 1 lipca ruszyłem z treningami, 2-3 treningi siłowe (FBW 5x5) w tygodniu + aeroby (bieganie) 3-4 razy w tygodniu (1 tydzień 30 min, 2 tydzień 35 min, 3 tydzień 40 minut, obecnie zaczyna 4 tydzień więc docelowo będzie 45 minut).
Od 10 lipca raz w tygodniu wrzuciłem jednego cheat meal'a.
W czerwcu ważyłem 120,5kg, obecnie ważę 115kg - zanim w lipcu wrzuciłem kreatynę to spadłem do 113,5kg, po kreatynie chwyciłem trochę wody i znowu 115kg.
Od tygodnia lub 1,5 tygodnia waga stoi w miejscu, zastanawiam się co może być tego powodem, może ktoś z Was będzie w stanie pomóc?
Wrzucam michę i dane:
Wzrost: 187cm
Waga: 115kg
Pas: 106,5cm

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10535 Napisanych postów 10177 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 312217
tylko waga stanęła? a obwody sprawdzasz? bo może redukujesz tłuszcz, ale waga się utrzymuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2458
Właśnie dałem ciała w tej kwestii - zapomniałem się zmierzyć w pasie, zrobiłem to dopiero dzisiaj także, przez ten tydzień zobaczę co się będzie działo.

Nie wiem jak z redukcją ale wydaje mi się, że bardziej urosłem niż zmalałem.

Martwię się o wagę, ponieważ ciężko się biega przy 115kg

Zmieniony przez - smougie w dniu 2019-07-23 10:19:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10535 Napisanych postów 10177 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 312217
to nie biegaj na razie, jest dużo innych form cardio, a to że urosłeś wizualnie może być spowodowane tym, że po włączeniu treningu siłowego mięśnie się stały bardziej nabite
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Obecnie pracuję w takim miejscu gdzie jest tylko stara pakernia - nie ma strefy kardio - przez co zdecydowałem się na bieganie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
a rower?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 101 dni Przeczytanych tematów 115
Miałem podobnie, dorzuciłem spalacz tłuszczu, zamieniłem podstawowe cardio na interwały i pomogło :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 214
Ja to bym na twoim miejscu wywalil calkiem to cardio póki co, ucial kcal powiedzmy na 3000. I pozbyl sie tego cheat meala bo mozliwe ze poprostu przeginasz z nim. Pamietam jak sam bylem przy takiej wadze, wystarczylo ruszyc sie na silownie 3x w tygodniu, skontrolowac żarcie i waga sama leciała na łeb na szyje w dół. Wprowadzajac taka ilosc cardio- raz ze prawdopodobnie odbija sie to na neat, dwa ze w koncu zaczniesz narzekac na kolana itd a 3 ze jak teraz dowalisz cardio jeszcze powiedzmy utniesz kcal to jak to potem rozegrasz jak pozbedziesz sie wszystkich asów z rękawa ? A to że waga od 1.5 tygodnia stoi w miejscu to sie nie przejmuj, nawet wymiary też mogą stanąc, tak jak mowie wprowadziles na moje za duzo aktywnosci w za krotkim czasie, to jest bardzo duzy stres dla organizmu i prawdopodobnie trzymasz wode jak wielbłąd ale spoko ona zejdzie za jakis czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzięki za wypowiedzi panowie! Wywala cheat'a, tnę kalorie do 3000KCAL i postaram się ograniczyć cardio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czołem wszystkim!

Chciałem tylko poinformować wszystkich zainteresowanych, że po wyrzuceniu aerobów, cheatmeala i pozostaniu tylko przy siłowni trzy razy w tygodniu waga ruszyła w dół.

Obecnie spadła do 110.8, tłuszcz spadał głównie z górnych partii, teraz zaczął puszczać delikatnie brzuch - została już chyba najgorsza część :)
Z pasa zeszło 2,5cm, w klatce spadł 1cm a w udach przybyło 0,5cm.

Dorzucić 2x w tygodniu interwały? Jak poszedłem na interwały (4x4x100m 45 sekund przerwy między 100m i 2,5minuty po obwodzie)przy wadze 113kg to potem 2 tygodnie łydki musiałem rollować...
Myślałem, że uda się zrzucić chociaż do 108 przed rozpoczęciem interwałów :)

Zmieniony przez - smougie w dniu 2019-08-13 10:43:57

Zmieniony przez - smougie w dniu 2019-08-13 10:44:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 214
smougie
Czołem wszystkim!

Chciałem tylko poinformować wszystkich zainteresowanych, że po wyrzuceniu aerobów, cheatmeala i pozostaniu tylko przy siłowni trzy razy w tygodniu waga ruszyła w dół.

Obecnie spadła do 110.8, tłuszcz spadał głównie z górnych partii, teraz zaczął puszczać delikatnie brzuch - została już chyba najgorsza część :)
Z pasa zeszło 2,5cm, w klatce spadł 1cm a w udach przybyło 0,5cm.

Dorzucić 2x w tygodniu interwały? Jak poszedłem na interwały (4x4x100m 45 sekund przerwy między 100m i 2,5minuty po obwodzie)przy wadze 113kg to potem 2 tygodnie łydki musiałem rollować...
Myślałem, że uda się zrzucić chociaż do 108 przed rozpoczęciem interwałów :)

Zmieniony przez - smougie w dniu 2019-08-13 10:43:57

Zmieniony przez - smougie w dniu 2019-08-13 10:44:44

jak z kaloryką i aktywnoscią obecnie oprocz tej silowni ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa a kcall

Zestaw 1