SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1028 Napisanych postów 3581 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65804
Moim zdaniem niepotrzebnie zawracasz sobie głowę takimi rzeczami... Tak, niektóre z nich mają jakiś sens, bo zostały opracowane na podstawie jakichś danych z badania dużych grup ludzi, ale koniec końców i tak każdy człowiek jest indywidualnością, ma swoją i tylko swoją budowę ciała i powinien kierować się tym, jak to jego ciało wygląda, a nie centymetrami, kilogramami czy regułkami...
Szkoda po prostu czasu, kiedy znamy ogólne reguły, podstawy tego co należy robić i wg nich postępujemy.
To jest trochę tak, jakby ktoś chciał dotrzeć jak najszybciej na wierzchołek góry, miał dobrą mapę, ale uważał, że ma za mało wskazówek i analizował po drodze czy aby szybciej nie dojdzie na golasa, bo będzie o kilogram lżejszy albo mierzył po drodze głębokość napotkanych kałuż, sądząc że te dane mu w czymś pomogą.
Zbędne zawracanie głowy, kiedy sprawa jest prosta - zdrowo jeść z deficytem, nie za często ćwiczyć, robić przerwy dla odpoczynku i podziwiać własne postępy robiąc zdjęcia porównawcze albo mierząc się centymetrem. Dać sobie dużo czasu i być cierpliwym, bo to z natury dość powolny proces.

Rozumiem, że wszystko wydaje się trudne i skomplikowane, zanim to wypraktykujemy, oswoimy i okaże się całkiem proste - chyba każdy kto podchodził do odchudzania musiał przejść przez etap analizowania i wypróbowywania zbędnych szczegółów, zanim się zorientował, że wystarczy trzymać się mapy i iść naprzód, a dotarcie na szczyt to tylko kwestia czasu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5817 Napisanych postów 73667 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 740160
Tymi proporcjami zdecydowanie nie ma się co sugerować. Oczywiście jesteś w stanie zjeść poniżej 80 centymetrów obwodu w pasie, ale żeby do tego jeszcze rozbudować górę i obwody innych partii ciała trzeba lat treningów. Oczywistym jest to, że przy wyższym poziomie tkanki tłuszczowej obwód w pasie będzie znacznie wyższy. Ja również mam tak samo. Około 77 kilogramów, 10 procent tkanki tłuszczowej i 78 centymetrów obwodu w pasie. Przy 90 kilogramach mam 88 centymetrów obwodu w pasie i 17 procent tkanki tłuszczowej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1028 Napisanych postów 3581 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65804
Warto zauważyć, że obwód i klatki piersiowej i pasa osoby z nadwagą jest zaburzony przez nadmiar tkanki tłuszczowej.
Kiedy klatka schudnie, wynik pomiaru będzie też inny...
Czyli nie ma sensu wyciągać wniosków z takich pomiarów.

W miarę wyćwiczenia obwód klatki piersiowej może też rosnąć w stosunku do osoby nie ćwiczącej - ona się trochę rozszerza, jeśli była uprzednio zapadnięta na skutek garbienia się i osłabienia mięśni. Rozrastają się też mięśnie pleców.
Czyli nie powinniśmy kierować się proporcjami dla osób niećwiczących, jeśli mamy coraz bardziej wysportowaną sylwetkę...

Stąd lustro mówi dużo więcej, niż najlepsze formułki na ten temat.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [88kg]

Obnizka