SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
Tutaj się zgadzam, nie warto liczyć na to że w jak najkrótszym czasie jak najwięcej schudnąć, Tutaj będąc na zbyt dyżym deficycie bardzo szybko można popłynąć a jak ktoś jest podatny to już całkiem, zaburzenia odżywiania murowane, po za tym często ludzie jedzą to samo na redukcji, teraz jest tyle różnych przepisów że naprawdę można kombinować
1

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 837
Witam
ostatnio byłem strasznie zajęty i na nic nie miałem czasu. Dopiero dzisiaj znalazłem trochę czasu. Coś drgnęło i nie wiem, czy nie za bardzo. Od 1.01 do 10.01 waga zjechała o 1,4kg i obwód w pasie o 1cm. W tym czasie miałem mnóstwo dodatkowej aktywności tj. kopanie odwodnienia działki, skucie starych schodów betonowych, wywożenie taczką gruzu. Jak patrzyłem na zegarek to w ciągu takiego dnia roboczego robiłem ok 40tyś kroków i dodatkowo doszła dodatkowa aktywność związana z pracami. W tym czasie nie do końca miałem czas aby idealnie trzymać dietę ale się starałem. Dochodziły zamawiane obiady, gdzie w kotlecie schabowym było 3/4 panierki ale wtedy ją odrywałem i samego mięsa było jak na lekarstwo. Zakładając, że kaloryczności się nie zmieniła to ten dodatkowy wysiłek całkiem duży spowodował takie ruszenie wagi w dół. Po takim ciężkim tygodniu siła trochę spadła, wzrosło zmęczenie i jeszcze jeden objaw. Tak jak wcześniej te 2600kcal w zupełności mi wystarczało i czułem wtedy, że mogę jeszcze obniżyć spokojnie kalorie tak teraz jestem głodny. Czy metabolizm by przyspieszył???


Zmieniony przez - all111222 w dniu 2023-01-11 14:07:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68422
Przy okazjach jak z tym kotletem białko w proszku jest idealnym rozwiązaniem - miksujesz, wypijasz do posiłku lub w przerwie i w ten sposób mocno ratujesz dietę. Ważne, żeby to robić na bieżąco i chronić mięśnie przed spaleniem.
Metabolizm nie zwalnia ani nie przyspiesza tak łatwo; po prostu miałeś więcej aktywności i spaliłeś więcej kalorii.
Podobnie jak z portfelem - więcej wydatków, a ta sama pensja (dieta), to na koniec miesiąca będzie cieńszy...
W opisanej sytuacji może nawet jadłeś mniej, niż ostatnio.

Musisz sobie tak ustawić dietę i wysiłek, żeby cały czas spadało, tylko nie za szybko, tylko tego się nie robi przy okresach zmieniającej się aktywności, ale względnie wyrównanej.
Na razie możesz ciut więcej jeść przez kilka dni, dopóki nie dojdziesz do siebie po tych pracach.
Zbytnie zmęczenie szybko pogarsza hormony, sen i nie służy redukcji, a wręcz może ją hamować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3347 Napisanych postów 4334 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108011
Jak aktywnosc ci sie unormowala juz i wrociles do poprzedniej, taka jak masz normalnie, to ja bym nic z dieta nie kombinowala tylko po prostu wrocila na poprzednie kcal i ciagnela wszystko dalej bez zmian. Po takim intensywniejszym okresie jaki miales pewnie teraz twoja spontaniczna aktywnosc sie nieco obnizy, bo organizm bedzie chcial instynktownie odpoczac. Spadku wagi tez nie miales przez te 10 dni nie wiedomo jak duzego, wiec bez przesady, w jakims duzym deficycie to nie byles :)
Wg mnie normlanei wracasz na zwykle tory i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68422
Zgadza się, że spadek nie był bardzo wielki. Ja też nie mam na myśli tygodnia jedzenia do syta, tylko np. 2-3 dni na 2600, a później obcinanie, skoro na 2600 jest zbyt mały deficyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 837
Witam minął kolejny tydzień. W perspektywie tygodnia waga się nie zmieniła i wynosi ok 78kg.(początkowo przez 4 dni waga leciała w dól do 77kg ale potem poszła do góry do 78kg. Obwód w pasie może się troszkę zmniejszył do 97-98cm. Kalorii na razie nie zmieniałem. Chyba będę musiał je zmniejszyć. Ile obciąć 100? 200? czy dołożyć aktywności, tylko nie mam za bardzo kiedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68422
Jeśli obwód spada, to jest dobrze. Możesz obciąć i 200, jeśli uważasz że potrzeba. Pilnuj tylko, że masz chodzić co najwyżej lekko niedojedzony, a nie bardzo głodny.
Czy bierzesz jakieś suplementy, żeby wspomóc redukcję (bo nie pamiętam)?
Wit.D, omega3 z EPA i DHA to podstawa, ale też możesz używać kreatyny , berberyny lub zielonej herbaty (o ile nie masz jakichś przeciwwskazań).
Np. berberyna to bardzo skuteczny środek pomagający spalać tłuszcz.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2023-01-18 14:12:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niestety po tym co napisałeś nie można zbyt wiele stwierdzić. Podałeś zbyt mało istotnych informacji, aby móc określi jak reagować z ilością spożywanych kalorii w diecie, czy też z aktywnością fizyczną. Przede wszystkim mierzyć należy wszystkie obwody ciała, regularnie co jeden/dwa tygodnie. Następnie porównywać wyniki z kilku pomiarów. Wtedy będziesz wiedział, jak wygląda tendencja w dłuższej perspektywie. Obecnie niestety trudno jest wyciągnąć z tego co napisałeś jakiekolwiek wnioski. Sugeruję przeanalizować swoje zapisy i wtedy,

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 42 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 837
M-ka
Jeśli obwód spada, to jest dobrze. Możesz obciąć i 200, jeśli uważasz że potrzeba. Pilnuj tylko, że masz chodzić co najwyżej lekko niedojedzony, a nie bardzo głodny.
Czy bierzesz jakieś suplementy, żeby wspomóc redukcję (bo nie pamiętam)?
Wit.D, omega3 z EPA i DHA to podstawa, ale też możesz używać kreatyny , berberyny lub zielonej herbaty (o ile nie masz jakichś przeciwwskazań).
Np. berberyna to bardzo skuteczny środek pomagający spalać tłuszcz.

Zmieniony przez - M-ka w dniu 2023-01-18 14:12:14

Witaminę D i omega3 biorę. Przy pierwszej redukcji piłem zieloną herbatkę i jeszcze inne specjalne herbatki na odchudzanie i jakoś nie widziałem ich efektów, dlatego przestałem je pić. Obecnie piję tylko wodę. Kreatyna nie wiem za bardzo jak działa i myślałem, że takie rzeczy bierze się tylko przy ćwiczeniach na masie. Natomiast o berberynie pierwsze słyszę i muszę zagłębić temat. Przy wcześniejszej zwiększonej aktywności pisałem, że te 2600kalori jest mi trochę za mało, zresztą do końca nie wiem, czy tyle było. Terasz jak aktywność wróciła do ,, normalnego'' poziomu to znowu czuję, że mogę je obciąć i nie będę chodził bardzo głodny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68422
Poczytaj i o berberynie i o kreatynie. Pierwsza pomaga naprawić metabolizm i wątrobę, przez co może ułatwić chudnięcie, a druga sprawia, że możesz trochę ciężej trenować i masz lepszą regenerację i ochronę mięśni. Pomaga też w pracy mózgu.
Na redukcji też możesz jej używać, jeśli chcesz, nie tylko na masie.
Co do herbatek, to bardzo możliwe że one wtedy były pomocne - tego się niestety nie czuje jakoś bardzo namacalnie - po prostu są dobre efekty :) .
Jeśli została ci zielona herbata, to możesz ją sobie nadal popijać między posiłkami.

Przykładowy artykuł o berberynie (ale było ich więcej):
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Berberyna:_suplement_czy_lek_Poznaj_właściwosci_i_działanie_berberyny-a4634.html
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [88kg]

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium