SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - plan ćwiczeń siłownia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1835
czesc

Chce wejsc na redukcje i schudnąc tyle kg az sam stwierdze ze jest juz wystarczajaco dobrze, nastawiam sie tak na 5-7 kg.
waze 70 kg ,mam ok 180 cm, lat 15
mam ćwiczenia ,serie,pow, ale nw czy dobrze jak na redukcje,prosil bym o sprawdzenie i ewentualnie zamienić jakies jak bedzie zle

wtorek
Klata
- hantelki na płaskiej,,3 serie,, 12,10,8 pow
- rozpietki na płaskiej,,3 serie,,12,10,9 pow
- hantelki stojąc bokiem,,3 serie,, 12,10,8 pow
- hantelel przenosząc zza głowe leząc,, 3 serie,, 12,10,8 pow

Biceps
- uginanie przedramion ze sztanga, podchwytem stojąc,,3 serie,,12,10,8 pow
- uginanie ramion stojąc z hantlami - uchwyt młotkowy,,3 serie,12,10,8 pow
-uginanie przedramion ze sztangielkami stojac z supinacja ,rece na zmiane ,,3 serie,12,10,8 pow

Przedramie
-uginanie przedramienia w oparciu o kolano,,3 serie,12,10,8 pow
- uginanie ramion stojąc z hantlami - uchwyt młotkowy,,3 serie,12,10,8 pow
- Uginanie przedramion ze sztangą - modlitewnik,,3 serie,12,10,8 pow

czwartek
Nogi
- Przysiady ze sztanga na barkach,,3 serie,12,10,8 pow
- wspiecia na palacach z hantelkami,,3 serie,12,10,8 pow
-prostowanie nog siedzac , (nie mam maszyny lecz ja siadam na stole i nogi wiszą w powietrzu i ja na pasek zakladam ciezar i zawiązuje na konczynie i podnosze jak na maszynie , pojedynczo) ,, 3 serie,,12,10,8 pow
-wykroki ze sztangą,,3 serie,12,10,8 pow

Barki
-wyciskanie sztangi zza głowy,, 3 serie, 12,10,8 pow
-Unoszenie sztangielek bokiem ,,,3 serie,12,10,8 pow
-unoszenie hantelek w przod stojac,, 3 serie,12,10,8 pow
- Podciąganie sztangi do brody,,3 serie,12,10,8 pow

Sobota
Plecy
-martwy ciąg,,3 serie,10,8,6 pow (brat mnie nauczyl tego i podobno robie bezpiecznie dla zdrowia ..)
-szrugsy 3 serie,,20,15,10 pow
-wiosłowanie sztangielką,3 serie,,12,10,8 pow
-wioslowanie sztanga w opadzie do tulowia,3 serie,12,10,8 pow

Triceps
-Wyciskanie francuskie sztangi leżąc,,3 serie, 10,10,10
-Prostowanie przedramion ze sztangielkami w opadzie ,,3serie,12,10,8
-prostowanie reki , sciana ( nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie, biore jedną reke na sciane i sie mocno pochylam (nogi mam jak najdalej od sciany,druga reka trzymam hantel uchwyt młotkowy, i biore jak najdalej jak najwyzej pleców i potem do klaty ..)3 serie,12,10,8 pow
-Wyciskanie francuskie hantli jednorącz,,3 serie,12,10,8 pow

a więc czy to są dobre ćwiczenie na redukcje ?
jeśli bedzie jakies cwiczenie do wymiany to odrazu jakis przyklad bym poprosil, jeszcze mam pytanie co z tymi ,,CYKLAMI'' wiem ze mam wymieniac cwiczenia zamieniac co 6-8 tygodni (poprostu jak juz sam to bede czul ze nie wchodzi , ze organizm sie przyzwyczail), a wiec mam znowu wszystkie cwiczenia nowe ulozyc do danej partii ?, czy jak we wtorek cwicze klate,biceps,przedramie to dac na wtorek cwiczenie z czwartku nogi i barki, a zastapic je cwiczeniami z wtorku , ale to by sobota zostala ..
Nie wiem mam robic w innej kolejnosci jak tak to jakiej ?, czy dac wiecej kg.

Oczywiscie robie w dni poza treningowe od siłki tzn poniedzialek,sroda,piatek aeroby ,30-60 min na orbitku wlasnie sie zastanawiam ile robic czasu, przed orbitkiem sie rozciagam dobre 10 minut i po orbitku tez sie rozciągam.tak ze w srode mam trening siatkówki 2 godz to tam jest rzeznia to duzo to mi daje na srode,jeszcze mam 3 razy w tygodniu w-f, biegac nie moge na dworzu bo bym ciągle był chory jak teraz bo sobie pobiegłem ...
Dieta jest, napisze w nastepnym temacie jak ten skonczymy,biore takze przed treningiem silowym jak i aerobowym 60-45 min przed 2 kapsułki spalaczu "ACTIVLAB , L-CARNITINE 600),a w niedziele (jeden dzien wolny od cwiczen silowych i aerobowych ) 1 kapsulke.(zakupiony w sklepie sfd)

Więc jeszcze raz przypominam że mam pytanie dotyczące czy to są dobre cwiczenia na redukcje , jeśli jakieś nie będzie pasowało to prosze o napisanie,i co z tymi cyklami czy cwiczenia zmieniac czy co prosze o wytlumaczenie.
sorry za byki ..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
kolego najpierw podaj wlasciwe nazwy cwiczen, bo np przy klacie masz "hantle stojac bokiem" o nie wiadomo o co chodzi

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1835
Klata
hantelki na płaskiej - Wyciskanie sztangielek na ławce

rozpietki na plaskiej - Rozpiętki na ławce poziomej

hantelki stojac bokiem - Unoszenie sztangielek bokiem stojąc

Nogi
prostowanie nog siedzac - miesnie sie cwicza identycznie jak na maszynie do prostowania nog

Triceps
prostowanie reki sciana - niestety nie znalazlem zadnego cwiczenia takiego ale kolega mi polecil je , jest wytlumaczone jak to sie wykonuje ...

prawie wszystkie cwiczenia bralem z atlasu , jesli jeszcze sa jakies cwiczenia ktore maja zle nazwe lub nie wiecie o co chodzi to prosze wymienic je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Unoszenie sztangielek bokiem jest na barki a nie na klatkę

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1835
Czyli tylko to jedno ćwiczenie jest złe na klate ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1835
A tak to dobre beda na redukcje ,ilosc powtorzen , serie ?
i te cykle jeszcze jak by ktos wytlumaczyl ;d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący,masa redukcja?

Następny temat

Ocena diety na mase 17 lat

WHEY premium