SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - ocena suplementacji

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
Witam,
poprzeglądałem trochę forum i postanowiłem zrobić trochę większe zakupy niż planowałem (sama betka + wit).
Do końca redukcji zostało mi około 8-10 tygodni i chciałem kupić suplement, który trochę pomoże, szczególnie z tłuszczem na brzuchu. Stąd wyczytałem sporo dobrego o berberynie. Wiem, że to nie spalacz i nie działa w ten sposób, ale badania + opinie mnie zachęciły. Do tego ashwagandha bo czeka mnie bardziej stresujący okres. Chciałbym, żebyście ocenili dawkowanie tych suplementów.
DZIEŃ TRENINGOWY:
- przed treningiem beta 3g
- po treningu beta 3g + kreatyna 5g
- w drugim posiłku po treningu (u mnie ostatni posiłek) berberyna 1 tabletka (440mg, HCL) + ashwangdha x2 tabletki (łącznie 20mg witanolidów)

DZIEŃ NIETRENINGOWY:
- 2x beta 3g rano/wieczór
- berberyna (440mg) do posiłku najbardziej bogatego w węglowodany
- ashwagandha (20mg wita) do ostatniego posiłku

Czyli w sumie na dzień: berberyna 440mg, ashwagandha 20mg witanolidów, beta alanina 6g + kretyna 5g w DT.

Berberynę będę brał 8 tygodni, potem pewnie parę miesięcy przerwy.
Beta alaninę 12 tygodni, potem 4 tyg przerwy i znowu 12 tygodni
Ashwagandhę przez około 9 miesięcy i potem przerwa 2-3 miesiące.

1. Co byście zmienili w dawkowaniu i długości przyjmowania tych suplementów, aby był jak najoptymalniej
2. Czy berberynę mogę łączyć z ashwagandhą w jednym posiłku? Oba są adaptogenami, ale podobo ashwa się lepiej przyjmuje z porcją tłuszczy. A z kolei berberyny nie zaleca się brać okołotreningowo. A że po treningu mam jeszcze 2 posiłki to wychodzi, że mam ją przyjmować w ostatnim. Czy lepiej brać ashwagandę np. 2h przed snem?
3. Co sądzicie o tym produkcie? https://sklep.sfd.pl/7Nutrition_Berberine_HCL_Stack-opis38122.html Jest tu 440mg berberyny + cynamon + ekstrakt z korzenia kurkumy + piperyna. Chyba fajny wspomagacz na redu...
4. Beta alalinę w DNT lepiej spożywać do posiłku czy to nie ma zbytnio znaczenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94390 Napisanych postów 364317 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668763
Berberyne hcl uzywam sfd albo an cena/jakosc
Wyglada dobrze poza jednym ale
Berberyny nie dawal bym do posilku po treningowego
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754767
Ogólnie może być. Ewentualnie ashwahandhę dałbym codziennie przed snem, a nie w ciągu dnia. Beta alaninę w dni wolne od treningów możesz dać w dowolnej chwili, razem z kreatyną.

https://potreningu.pl/artykuly/suplementy-i-odzywki/kreatyna-i-beta-alanina-polaczenie-idealne-167

Ja również kupuje Berberynę HCl Allnutrition/SFD Nutrition 500 miligramów. Wklejony przez Ciebie kompleks jest dobrym pod względem składu. Wychodzi jednak trochę drożej. Mniej berberyny, a dodatki w niewielkich ilościach.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
lodzianin1
Berberyne hcl uzywam sfd albo an cena/jakosc
Wyglada dobrze poza jednym ale
Berberyny nie dawal bym do posilku po treningowego


Berberynę chcę dawać w drugim posiłku po treningu, który stanowi mój ostatni posiłek w ciągu dnia.
Napisałeś, że wygląda dobrze poza jednym i nie wiem czy chodzi o berberynę czy czegoś nie dopisałeś? :D

domer
Ogólnie może być. Ewentualnie ashwahandhę dałbym codziennie przed snem, a nie w ciągu dnia. Beta alaninę w dni wolne od treningów możesz dać w dowolnej chwili, razem z kreatyną.

https://potreningu.pl/artykuly/suplementy-i-odzywki/kreatyna-i-beta-alanina-polaczenie-idealne-167

Ja również kupuje Berberynę HCl Allnutrition/SFD Nutrition 500 miligramów. Wklejony przez Ciebie kompleks jest dobrym pod względem składu. Wychodzi jednak trochę drożej. Mniej berberyny, a dodatki w niewielkich ilościach.



W DNT nie stosuję kreatyny. Jakoś tak się nauczyłem i tak mi zostało
Ok to ashwę będę dawał około 1h przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754767
Oczywiście, możesz stosować kreatynę tylko w dni treningowe. Tak samo jak i beta alaninę. Kwestia też tego ile tych dni treningowych jest. Jeżeli trenujesz trzy razy w tygodniu, to może być trochę mało. Nawiązując do kreatyny i możliwości jej stosowania, to sposobów jest kilka i w zasadzie każdy z nich jest dobry. Kwestia tego jak komu bardziej odpowiada. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/suplementy-i-odzywki/kompendium-wiedzy-o-kreatynie-313

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
domer
Oczywiście, możesz stosować kreatynę tylko w dni treningowe. Tak samo jak i beta alaninę. Kwestia też tego ile tych dni treningowych jest. Jeżeli trenujesz trzy razy w tygodniu, to może być trochę mało. Nawiązując do kreatyny i możliwości jej stosowania, to sposobów jest kilka i w zasadzie każdy z nich jest dobry. Kwestia tego jak komu bardziej odpowiada. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/artykuly/suplementy-i-odzywki/kompendium-wiedzy-o-kreatynie-313



Dni treningowych 5, także kreatyny wychodzi 25g na tydzień. Jeśli beta alaninę brałbym codziennie to wyjdzie 42g, a gdyby tylko w DT to 30g. Także wartości chyba są OK.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie i dobór suplementów

Następny temat

Bialko

WHEY premium