SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2187

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja rozłożona w czasie

Waga

83,7

Wzrost

189cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca + trening w godzinach popołudniowych, cykl dobowy zrównoważony

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia (1,5 roku), rower

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana dieta na nadwyżce kalorycznej

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

kreatyna, BCAA, węglowodany (do wody w trakcie treningu/roweru), izolat, witaminy, adaptogeny. Pod koniec redukcji efka/stymulant.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4945
Cześć!

Zaczynam lekką redukcję i w oparciu o swoją wiedzę przygotowałem sobie dwa przykładowe dni - treningowy i nietreningowy. Ankieta i zdjęcia poniżej. W tej chwili moje zapotrzebowanie wygląda w sposób następujący:

CPM - 3300kcal

Dzień treningowy - 3000kcal:
b: 182g = 730kcal
t: 64g = 576kcal
w: 420g = 1680kcal

Dzień nietreningowy - 2800kcal:
b: 190g = 763kcal
t: 82g = 738kcal
w: 325g = 1300kcal

ANKIETA:
Płeć: mężczyzna
Wiek: 21
Waga: 83,7
Wzrost: 189cm
Obwód klatki: 106cm
Obwód ramienia: 38cm
Obwód talii: 83cm
Obwód uda: 57cm
Obwód łydki : 40cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia: praca + siłownia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 4x w tygodniu siłownia - push/pull, w DNT aero (rower), w DT interwał, codziennie 10 minut skakanki
Odżywianie: nie umiem gotować i smak potraw ma dla mnie znaczenie drugorzędne
Cel: redukcja rozłożona na 12 tygodni
Ograniczenia żywieniowe: -
Stan zdrowia: pogłębiona kifoza odcinka szyjnego, problemy z więzadłem rzepki
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: BCAA, kreatyna, WPC/izolat, witaminy, adaptogeny. Jak zaczynałem i robiłem rekomp to na koniec leciała T5.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak
Stosowane wcześniej diety: masa



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Przede wszystkim wrzuć proszę zdjęcia sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4945
W tej chwili nie mam możliwości zrobienia zdjęcia lepszej jakości - mam nadzieję, że takie wystarczą.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja bym nie redukowała, ew. poziom zero lub lekka nadwyżka. Redukcja nie jest Ci szczególnie potrzebna, nie jesteś odtłuszczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4945
blue_hope
Ja bym nie redukowała, ew. poziom zero lub lekka nadwyżka. Redukcja nie jest Ci szczególnie potrzebna, nie jesteś odtłuszczony.



Jestem już po prostu trochę zmęczony masą (wrzuciłem na siebie 10kg) i tym, jak wyglądam. Chciałbym poprowadzić lekką redukcję przez 8-10 tygodni żeby się po prostu lepiej czuć "w sezonie", tak mentalnie - sam ze sobą.
Mając to na uwadze, czy uważasz że przygotowana przeze mnie dieta sprawdzi się na początkowy okres?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Redukcja nie ma sensu . Podczas treningów skup się bardziej na rozbudowie mięśni brzuch których jest mało.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli zdecydujesz się na redukcję to niestety nic z Ciebie nie zostanie. Jeśli jesteś zmęczony nadwyżką kaloryczną to obniż sobie podaż energii do tzw. zera na jakiś czas.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Witaj,
Obniż sobie kalorycznośc na zero zrób z tydzień przerwy zmień trening i zrobisz recomp. Redukcja nie ma sensu gdyż za wiele nie zostanie z Ciebie.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Rzeczywiście takie rozwiązanie powinno być odpowiednie. Możesz dodać jakieś interwały jeżeli obawiasz się o tkankę tłuszczową.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4945
Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi. Zrobiłem sobie teraz coś, co mogę szumnie nazwać lekkim deloadem, już bardzo mam ochotę wrócić na trening. Zmienię plan, wejdę na 0 (w moim przypadku ~3300kcal) i będę 2-3x w tygodniu pracował beztlenowo.
Ciężko jest być ekto


Zmieniony przez - matt_ w dniu 2018-04-19 09:54:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W razie pytań - masz temat otwarty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA DO ocenki

Wiecej