SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - Dieta i trening do oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czas przeglądam to forum i czerpie wiedzę, którą stopniowo wcielam w życie.
Mam na imię Krzysiek 29 lat i ważę 92kg przy wzroście 176cm
Oczywiście jestem grubasem który zamierza zrzucić zbędny balast i jakoś doprowadzić swoje ciało do porządku.
Jak się do tego doprowadziłem? Otóż bardzo prosto, czego teraz bardzo żałuję, bo wyglądam fatalnie.
w wieku może 20lat miałem 176cm wzrostu i ważyłem jakoś ok 80kg - jak normalny facet w tym wieku, jednak z biegiem
czasu , gdy zaczęła się praca, zacząłem się zaniedbywać. Polubiłem piwko, nigdy nie zastanawiałem się nad dietą, zacząłem
jarać fajki jak smok (zresztą robię to do dziś) i tak jakoś kilogramy leciały, jednak nadal nie było tragedii.
Dramat zaczął się gdy w wieku 24 lat zachorowałem dość poważnie. Przez długi czas siedziałem w domu bez jakiegokolwiek ruchu.
Lekarz zapisał mi jakieś leki sterydowe (na wzmocnienie?) po którym miałem takie napady głodu że pochłaniałem wszystko co było w zasięgu
i to w ilościach hurtowych. Oczywiście bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego tylko tyłem, tyłem, tyłem.
Gdy już w miarę wyzdrowiałem i wyszedłem z domu ważyłem ok 100kg , załapałem pracę jako kierowca która dodatkowo mnie
dobiła - jedzenie w fast foodach , popijanie colą itd.
Pracę zmieniłem jakieś pół roku temu ( ważyłem 110kg), i chcąc zrobić coś ze swoim wyglądem zacząłem czytać wasze forum i wcielać
stopniowo w życie dobre rady. Na początku wyrzuciłem fast foody i z jednego czy dwóch posiłków dziennie jakie jadłem do tej pory
zrobiły się 4-5 zdrowe posiłki o regularnych porach. Głównie gotuję na parze warzywa + jakieś mięsko, śniadanie omlety , itd.
Przy wadze 110kg ciężko jest zacząć biegać, więc zacząłem więcej spacerować, ogólnie więcej się ruszać.
Waga spadła do ok 100kg co mnie bardzo zmotywowało, więc zacząłem jeździć na rolkach, rowerze - ale nie systematycznie, tylko
sporadycznie. Kupiłem sobie atlas, skakankę, zawiesiłem worek bokserski w garażu i zacząłem bez jakiegokolwiek planu treningowego
coś tam działać w kierunku swojego wyglądu. Tak więc na dzień dzisiejszy ważę 92kg - jednak nadal jestem grubasem.
Jako że mięśnie już jakoś mam rozruszane po prawie 9 latach nic nie robienia myślę , że to jest odpowiedni moment abym zaczął chudnąć z głową.
Tak więc przeglądając różne artykuły na necie ułożyłem sobie plan ćwiczeń, dietę i zainwestowałem w spalacz tłuszczu - wyczytałem że
na początek jest dobry, jeśli nigdy wcześnie nie brałem spalaczy - Thermo Speed Extreme.

Tak więc mój trening ma się odbywać 6 razy w tyg, z tym że Pon, Śr, Pt - aeroby + siłowe , natomiast wt, czw, sb - same kardio
Zajęcia siłowe będą się odbywać u mnie w garażu więc do dyspozycji mam - drążek, atlas (ze steperem oraz uchwytem na podciąganie nóg)
hantelki 2x po 15kg
natomiast do kardio chcę wykorzystać skakankę, steper, worek bokserski, rower, rolki i stopniowo zacząć biegi
(rozpoczynając oczywiście 1min chód, 1min wolny bieg)

Co myślicie o takim planie:

Pon, Śr, Pt - Kardio i siłowe
Oczywiście rozgrzewka - przysiady, pajacyki, skłony, rozciąganie
1) steper - 2x 5min
2) skakanka - 2x 2min (palę strasznie dużo fajek więc moja wydolność kończy się na 2min skakanki)
3) worek - 3 x 2min
Następnie rozpoczynam trening siłowy czyli:
hantelki 2x12
plecy 2x12
motylki 2x12
nogi 2x12
pompki - 2x12
podciąganie na drążku - 2x3 ( więcej nie daje rady na razie)
4) następnie, przeważnie wieczorem robię wypad z dziewczyną na rolki lub rower około godziny

Wtorek, Czwartek, Sobota - ćwiczenia typu aeroby , jakieś przysiad, wykroki, worek, skakanka, rower lub rolki
od jakiegoś tygodnia zacząłem nawet biegać 30min (15min wolny bieg, 15min marsz - co minutę zmiana)

Dieta moja wygląda następująco:
(godz:4,30) śniadanie - Omlet lub musli + kawa
(godz 8:00)drugie śniadanie - bułka z szynką + kawa lub energy drink (wiem że masa cukry, ale jestem uzależniony od kawy i jak nie mam możliwości wypicia kawy to piję energy drink)
(godz 10:30) przekąska - 2x bułka z szynką + kawa lub energy drink
(godzi 16:00) obiad - pierś z kurczaka, z warzywami ( marchewka , brokuł, kalafior) wszystko gotowane na parze
(godz 21) kolacja - 2xJajko + 2x kanapka, zielona herbata
tak więc jest pięć posiłków - godziny takie a nie inne z powodu przerw w pracy.

Po zgubieniu tych paru kilo jestem zaj**iście zmotywowany do ciężkiej pracy i doprowadzenia się do porządku.
Dodatkowo od jutra jak już pisałem zacznę brać Thermo Speed Extreme , co mnie dodatkowo motywuje. (zastanawiam się
nad zakupem NUTRACLIPSE Thermo Bombs bo wyczytałem gdzieś że jest bardzo dobry. Co o tym myślicie?

Jak już pisałem nie jestem doświadczony ani w spalaniu tłuszczu, ani w ćwiczeniach na siłowni, więc zapewne ułożony
przez emnie plan treningów jak i dieta nie są idealne, więc bardzo proszę o pomoc.
Co zmodyfikować aby otrzymać lepsze efekty?

Dodam że celem moim jest przede wszystkim schudnąć ( do 80 - 85kg) a następnie zacząć budować jakieś mięśnie żebym jakoś normalnie
wyglądać.

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 166 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2858
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie najpierw wstaw tu twoją dietę

Zmieniony przez - sebastian22975 w dniu 2014-05-18 15:34:51

Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny. jeśli pomogłem daj SOGA'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, przesyłam moją standardową dietę w ciągu dnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 99 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4347
Omlet z czym? same jaja?
Ramę zamien na masło
Wywal redbulla - lepsza sama kawa
Szynka - zamien na piers z kurczaka
ziemniaki na ryż brązowy
wywal majonez
chleb baltonowski zamień na razowca

to tak na szybko ;/

Zmieniony przez - kamiltd w dniu 2014-05-18 20:24:09

masa, masa, masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta na mase ? zapotrzebowanie 3385kcal, 80kg, 196cm, 21 lat

Następny temat

dieta do oceny :)

WHEY premium