SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 25bf, proszę o ocenę.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1491

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

mężczyzna

Waga

91

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

uczelnia, praca fizyczna w domu(gospodarstwo)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Trening siłowy, pushhpull 3/4 staż, wcześniej lekka kalinestyka, staż ogólny 4 lata

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

od 5 miesięcy dbanie o białko 2g/kg, ale reszta byle jak i przytyłem 10kg

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy jak koń ale planuje zrobić badania

Stosowana lub planowana suplementacja

brak kasy, ale jak nie pójdzie redu to moze spalacz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 330
Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 91
Wzrost : 183
Obwód klatki : 110
Obwód ramienia : 40.5
Obwód talii : 100
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : studia, praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3/4x w tygodniu siłownia - push pull, bieganie(interwały) piłka nożna
Odżywianie : dieta zbilansowana, słabość do domowej kuchni xD
Cel : redukcja o 10% bf
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy jak koń
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, piłka nożna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kreatyna, wpc
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : brak kasy
Stosowane wcześniej diety : dbanie o podaż białka 2g/kg

Witam. Stwierdziłem że pora odchudzić dupsko, w związku z czym ułożyłem dietę i plan treningowy w oparciu o sfd. Uśredniony wynik zapotrzebowania kcal z różnych kalkulatorów wyszedł 3200, obciąłem na razie 300. Prawda jest taka że zawsze starałem się dość zdrowo odżywiać a lekką nadwagę miałem od dziecka, cukier wywalony z diety już dawno, słodycze ograniczyłem również ze względu na zęby i myślę że spokojnie dam rade bez nich wytrzymać. Niestety od roku jakoś głupio przyjąłem że w szkole najlepiej jest szamać pizzę, kebsy, soczki bananowe z biedry i bułki przez co przybyło mi z 10kg ostatnim czasem. Staż treningowy ciężko określić ale pompki, podciąganie, pompki na poręczach ćwiczyłem od 15 roku życia, były jeszcze zabawy ze sztangą. Nawet biegałem przełaje z małymi sukcesami. Od października uspawałem ławeczkę, wyciąg, kupiłem/zrobiłem trochę obciążenia i tyram na początku splitem aktualnie PushPull. Na razie nie mam możliwości na profesjonalną siłownię. Koniec smętów łapcie zrzut diety.
W DNT zamiast ryżu zjem kasze ze względu na IG. Przyznam że nie potrafię ogarnąć proporcji kwasów tłuszczowych(zamiast tej ryby może być czasem inne mięso i dorzucę tran). Oczywiście ważywa jem i znich będzie pewnie te 100kcal.
W DT mysłam że po treningu można dorzucić jazdę na rowerze stopniowo zwiększając intensywność i czas, ale tego nie jestem pewien. W DNT machnę interwał biegowy i raz w tygodniu piłka nożna. Ostatnio zrobiłem tabate i myślę że dam rade robić, a jak nie to HIIT.
Cel to redukcja 10% bf(wiem będzie ciężko) a potem zobaczymy. Proszę o ocenę i wskazówki.






Zmieniony przez - mateusz1994 w dniu 2014-02-26 17:18:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 330
podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
Witam!

Za dużo węglowodanów. Zmniejsz do 1-2g/kgms jeśli ma to być dieta Low Carb

Zmieniony przez - Doker777 w dniu 2014-02-28 15:41:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
pozatym dobrze wyliczyles kcal? Napisz jak z aktywnością w ciągu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 330
Studia a więc przede wszystkim siedze, w domu nauka, jakaś robota no i trening. Te kcal to dużo czy mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
wydaje mi sie ze za duzo, waga juz zaczela spadac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
kreatyne dawkuj 5g dziennie, spalacz mozesz zakupic w przyszlosci np. za 2 miesiace
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 330
Małe nieporozumienie kretke brałem wcześniej. Z tym spadaniem ciężko powiedzieć bo wcześniej sie nie ważyłem, dopiero teraz będe zapisywał wyniki systematycznie. Kalorie obetne do 2700 narazie bo i tak mi ciężko ryż i kasza wchodzi.
Doker777 zerknąłem na Twój profil i widze że mamy podobny cel ;)

Zmieniony przez - mateusz1994 w dniu 2014-02-28 17:46:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
aha to moj blad dokladnei zostan przy 2700 zrob pomiary i zwaz sie i za tydzien zobaczysz czy cos sie ruszylo. 2 miechy temu takze zaczynalem z bfa 25% tak jak Ty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
nie zawsze czytam posty od deski do deski Teraz doczytalem ze masz porblem z tluszczami - z proporcjami. Polecam Ci programik w excelu: dziennik posilkow mr. big. Tam masz 1500 produktow w bazie, mozna dopisywac swoje produkty lub cale dania, wszystko ladnie pokazuje na wykresach proporcje kcal, proporcje tluszczy, bialek itd., caly podzial makroskladnikow wlacznie z witaminami. Pobierz sobie naprawde warto. X lat temu wpadlem na ten programik i duzo latwiej pomagal mi w obliczeniach. Dodam ze jest w dalszym ciagu aktualizowany i darmowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2932
Witam.. bede podglądał co się dzieje tutaj w twoim temacie.. bo mam dokładnie takie same wymiary i problem jak Ty : )

Zmieniony przez - burszuras w dniu 2014-02-28 19:06:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na zdobycie masy i siły

Następny temat

Jedzenie do oceny

WHEY premium