SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 15 lat 69 kg 182 cm (chłopak )

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2293

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Cześć, mam 15 lat, 182 cm wzrostu oraz 69 kg wagi .
Jako, że postanowiłem pozbyć się zbędnego nadmiaru tłuszczu zwracam się do wasz o pomoc .
Odżywianie :
Co z odżywianiem, czy w moim wieku będzie odpowiednia jakaś konkretna dieta ? Czy wystarczy, to że będę jadł zdrowiej ? Mianowicie zacząłem jeść śniadania(nigdy nie mogłem się do tego przemóc ale się udało :) ) Na śniadanie jem zawsze jogurt naturalny firmy Danone z płatkami owsianymi i ewentualnie z jakimiś owocami lub łyżeczką miodu(jeśli to złe zachowanie mogę zrezygnować) , ? Na 2 śniadanie spożywam zawsze jakiś owoc lub kanapkę do której wkładam np szynkę drobiową ,sałatę,cebule,pomidory itp . Na obiad głównie spożywam pierś z kurczaka (raczej gotowaną ale czasami zdarzy się pieczona na oliwię ) Do niej zjadam brązowy ryż oraz surówkę, składającą się np z marchewki,kiszonej kapusty i cebuli . Na podwieczorek jakiś owoc a na kolacje kanapka z składnikami typu jak ta na 2 śniadanie .Czy takie coś będzie dobre czy powinien coś zmienić ?
Z ogólnego żywienia to piję tylko wodę niegazowaną, nie jem oczywiście słodyczy,fast food-ów, białego pieczywa, nie jem cukru( wcześniej napisałem o miodzie jeśli nie powinienem go spożywać do jogurtu, mogę zrezygnować )
,soli itd
Trening:
Na razie jeżdżę na rowerku stacjonarnym po 30 minut 4 x w tygodniu i skacze na skakance 4 x w tygodniu(obydwa tego samego dnia ) . Na rowerku utrzymuje takie normalne tępo ( Nie wiem jak je opisać, jest to tani rowerek ale ma niby jakieś czujniki ile km przejechałem więc po jutrzejszej jeździe, mogę napisać ile km przejechałem i wtedy powiecie czy powinienem przyspieszyć ) Słyszałem też, że bieganie jest lepsze od rowerka czy to prawda ? Jeśli tak to, chodź trochę się wstydzę to mogę się przemóc(w końcu teraz są wakacje, więc będę miał na to czas, z właśnie powodu wakacji postanowiłem, się lepiej wziąć za swoje zdrowie gdyś nigdzie nie wyjeżdżam więc mam masę czasu(oczywiście będę po nich kontynuował to wszystko )



Wymiary :
Płeć : mężczyzna
Wiek : 15
Waga : 69
Wzrost : 182
Obwód klatki : 87
Obwód ramienia : 30
Obwód talii : 76
Obwód uda : 53
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : Według tej strony http://www.e-diagnoza.pl/kalkulator/10/Zawartosc-tluszczu-w-organizmie/ mam 11,7%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła,
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : rower stacjonarny 4 x w tygodniu, skakanka 4 x w tygodniu
Odżywianie : Jestem gotowy na wszelkie zmiany
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej :
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : to chyba nie potrzebne do redukcji
Stosowane wcześniej diety : brak

Jeśli czegoś brakuje mogę dopisać . To tyle bardzo prosiłbym o pomoc jestem otwarty na wszelkie propozycje . Pozdrawiam .
Ps: co do wymiarów nie jestem pewny czy dobrze je robię jeśli będzie to potrzebne mogę zrobić sobie jakieś zdjęcia .

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-12 21:01:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Ivvan, kiedyś było tego więcej jakieś 10 miesięcy temu miałem z dobre 82 kg wagi (nie pamiętam dokładniej) Jednak próbowałem odżywiać się zdrowiej i ćwiczyłem różne rzeczy ale było to takie przerywane więc efekty nie są piękne(wiadomo trochę spadło z wymiarów z tego co pamiętam ) Postaram się jutro wstawić zdjęcia to wtedy zobaczysz czemu chce rzucić tłuszcz .

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-12 21:37:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Zapraszam do lektury postow podwieszonych w dziale junior.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Jak obiecałem dodaję zdjęcia (Załączniki mają zbyt mały limit więc wrzucam link do osobnego hostinga)
1: http://imageshack.us/photo/my-images/198/85704083.jpg/
2: http://imageshack.us/photo/my-images/32/14363298.jpg/
3: http://imageshack.us/photo/my-images/838/69445252.jpg/
4: http://imageshack.us/photo/my-images/832/21166102.jpg/
5: http://imageshack.us/photo/my-images/17/34575836.jpg/
6: http://imageshack.us/photo/my-images/546/55253249.jpg/
7: http://imageshack.us/photo/my-images/90/45198233.jpg/
Co do rowerka to według czujnika w nim w 30 minut zrobiłem 6.23 Km czy taka prędkość będzie ok, czy przyspieszyć ?
Czy ten rower i skakanka będą odpowiednimi przyrządami, żeby poprawić moją sylwetkę ? Czy trzeba to robić w jakiś inny sposób ? Jakiś trening ogólnorozwojowy czy coś ? Kiedyś rozglądałem się za tym i zapisałem sobie taki plan :
Rozgrzewka w kolejności:

1. Bieg w miejscu, w trakcie biegu unoszenie ramion w przód i w bok po 15-20 razy.
2. Stanie w rozkroku ramiona w górę, skłony tułowia w przód i w tył z pogłębieniem po 15-20 razy.
3. Stanie w rozkroku ramiona na biodra, naprzemianstronne skłony tułowi w bok 15-20 razy.
4. Stanie w rozkroku, opad tułowia, ramiona w bok, skręty tułowia 15 razy.
5. Krążenia bioder w staniu w obie strony 15-20 razy.
6. Stanie w szerokim rozkroku, ramiona na biodra, półprzysiady na lewej i prawej nodze 10-15 razy.
7. Pajacyki ok.20 razy.

Trening:

Zestaw ćwiczeń dla początkujących, wersja łatwiejsza

1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)12-15 powtórzeń
2a) Wspięcia na palce obunóż 15-20 powtórzeń
3a) Przysiady klasyczne bez obciążenia (m. ud) 15-20 powtórzeń
4a) Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło (m. pleców) 10-12 powtórzeń
5a) Pompki na kolanach 12-15 powtórzeń
6a) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz (m. naramienne) 10-12 powtórzeń
7) Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń
8a) Pompki w podporze tyłem (m. trójgłowe ramion) 12-15 powtórzeń
9a) Uginanie nadgarstków z obciążeniem (m. przedramion)

Jak ćwiczyć?

1.Ćwiczenia wykonujemy 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.
2. Trening zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, a kończymy rozciąganiem.
3. Cały trening podzielimy na obwody – na obwód składać się będą wszystkie wymienione wyżej ćwiczenia. Pomiędzy ćwiczeniami odpoczywamy max 30 sekund i tylko wtedy gdy ćwiczenia wymagają przejścia do innego miejsca, przełożenia ciężarów, etc. Jeśli to nie konieczne, nie odpoczywamy w ogóle.
4. Odstępy czasowe miedzy obwodami (całym zestawem ćwiczeń) powinny wynosić ok. 3-5 minut.
5. Czas treningu będzie wynosił 20 – 40 minut bez rozgrzewki i strechingu.
6. Trening ten stosujemy przez około 3 – 4 miesiące

7. Przez pierwsze dwa tygodnie wykonujemy po dwa obwody.
8. W trzecim tygodniu dodajemy trzeci obwód.
9. Począwszy od czwartego/piątego tygodnia wykonujemy pełne cztery obwody.
10. W kolejnych tygodniach treningu stopniowo zwiększamy obciążenia lub przechodzimy do trudniejszych wariantów ćwiczeń.
11. Po zakończeniu całego planu (i regeneracji) można rozpocząć ponowne wykonanie tego treningu z trudniejszymi wersjami ćwiczeń lub przejść do treningu dla średniozaaawansowanych.

Czy takie coś byłoby dobre do poprawienia mojej sylwetki ? Czy możę lepiej zostać przy samym rowerku i skakance ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 254 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18718
Chłopie, przestań z tą redukcją! Ty chcesz z ości na...? Dieta na lekkim plusie (~+300) jakiś trening HST/FBW x3 w tygodniu + jakieś aeroby... a zobaczysz, że nagle z Twojej "nadwagi" zaczniesz wyglądać jak człowiek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Witam ; )

Może to trochę brzydko, ale chłopak z tego postu ma taką samą sytuację z ciałem jak ja, więc chciałbym się podpiąć i zapytać, czy lepsze w takich wypadkach jest redukcja ( na ości ?? ) czy lepiej zacząć ćwiczenia siłowe ( tylko jakie ? ) aby rozbudować masę mieśniową .

Zmieniony przez - Kamikulka w dniu 2013-06-15 11:48:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
^z czego ty chcesz redukować,podana masa ciała przy podanym wzroście to jest poważna niedowaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Zgodzę się, ale np. mnie bardzo przeszkadza mi moje ciało tzn. te zwisy skóry (brzuch i cycki) więc siłą rzeczy na myśl przychodzi redukcja :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Tak przeglądałem internet w poszukiwaniu jakiegoś treningu żeby móc wykonywać go w domu(do siłowni mam daleko) i znalazłem taki FBW co o nim sądzicie byłby dla mnie ok ? Do niego potrzebne są tylko hantle + ławeczka(wystarczy nawet taka z puf) Obydwie te rzeczy mógłbym skombinować( mógłbym jeszcze sobie załatwić drążek ) . Jedynie to jedno ćwiczenie skłony "dzień dobry" wymagają chyba sztangi czy dało by się wymienić to ćwiczenia na coś innego z hantlami ?
A

1. Przysiady z hantlami w dłoniach
2. Wspięcia na palce stojąc na jednej nodze z hantlą w ręku
3. Skłony "dzień dobry"
4. Wyciskanie sztangielek - możesz położyć się na specjalnych pufach do siedzenia i będziesz miał taką "ławeczkę"
5. Wyciskanie sztangielek na barki stojąc.
6. Pompki odwrotne
7. Uginanie przedramion ze sztangielkami

To będzie jeden zestaw, który będziesz mógł robić w PONIEDZIAŁEK i PIĄTEK

Tutaj drugi, który będziesz robił w środę.

B

1. Wykroki z hantlami w dłoniach.
2. Uginanie nogi z hantlą przywiązaną do nogi stojąc na podwyższeniu - tu będzie musiał trochę pokombinować.
3. Wiosłowanie hantlą w odpadzie tułowia.
4. Rozpiętki na tej niby ławeczce.
5. Unoszenie ramion do boku z sztangielkami w dłoniach.
6. Unoszenie sztangielek do boku w opadzie tułowia.
7. Uginanie przedramion ze sztangielkami - chwyt młotkowy.

Ilość powtórzeń 12-15.

Serie :

A

1.2s
2.2s
3.3s
4.3s
5.3s
6.2s
7.2s

B

1.2s
2.2s
3.2s
4.3s
5.2s
6.2s
7.2s

Co do serii to mam takie pytanie co to dokładnie oznacza ? Czy chodzi o to, że np robię 12 przysiadów z hantlami chwilą przerwy i potem jeszcze raz 12 ? Czy może to że robię cały jeden zestaw a potem od początku go?

Jeszcze pytanie, te aeroby robić tego samego dnia co FBW ? Jeśli tak to mógłbym robić je rano a FBW po nich lub po południu ? Jeszcze co do zapotrzebowania czy dobrze rozumiem, że mam obliczyć zapotrzebowanie z tego kalkulatorka : https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html daję sobie tam jakby brak aktywności fizycznej i dodaję do tego podstawowego co wyszło ( 1824 ) 300 kcal ?
Z góry dziękuje za pomoc . Pozdrawiam .

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-16 17:23:46

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-16 19:42:46

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-16 19:43:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Jeszcze pytanie co do diety czy takie posiłki były by dobre na poszczególne pory ?

I. Śniadanie / Drugie Śniadanie Np.:

- Płatki owsiane lub musli z mlekiem
- Ciemne pieczywo z chudą wędliną
- Jajecznica z ciemnym pieczywem
- Omlety; na słodko np. z twarożkiem wiejskim, na ostro na z szynką
- Tosty z serem i wędliną



II. Obiad / posiłek przed treningowy / posiłek po treningowy Np.:

- grillowany kurczak + ryż (biały lub brązowy) + kilka kropel oleju lnianego + surówka/mix warzyw (Np.: brokuły, fasolka, pomidory, sałata, kalafior, brukselka, papryka, groszek z marchewką)
- steki z wołowiny + kilka kropel oleju lnianego + ziemniaki + surówka/mix warzyw
- klopsiki z mięsa mielonego (drobiowego) + kilka kropel oleju lnianego + makaron razowy lub zwyczajny + surówka/mix warzyw

III. Kolacja Np.:

- biały ser lub twaróg + ciemne pieczywo
- tuńczyk + ciemne pieczywo
- makrela wędzona + ciemne pieczywo
- jajecznica + ciemne pieczywo
Oczywiście dobrałbym ich ilość tka żeby było 1824 kcal + 300 . Bardzo prosiłbym o odpowiedź na te moje kilka pytań które ostatnio zadałem . Z góry dziękuje . pozdrawiam .

Zmieniony przez - nyancat18 w dniu 2013-06-17 18:19:01
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

REDUKCJA A SILA

Następny temat

Pomiar tkanki tłuszczowej w aptece :-)

WHEY premium