SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 135kg mocno zatłuszczona sylwetka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 104
Witajcie, mam do Was kilka pytań...
Na wstępie nazywam się Szymon mam 25 lat i ważę 135kg przy 180cm wzrostu.

Pytania mam następujące,
0 kaloryczne - obecna waga x 24 stały współczynnik x wspólczynnik aktywności fizycznej
tj, 135x24x1,2 = 3888kcal

Jestem na redukcji i mam dietę na 2000kcal - tyle mi odpowiada nie jestem głodny, jestem dziwnym przypadkiem bo każdy sie dziwi, że taki chłop 135kg nie moze zjesc więcej... Nie wiem tak mam, nie czuje w ogóle głodu i nie podjadam między posiłakmi.

Makro jakie mi wyszło to
B - 130g
T - 50g
W - 255g

Pytanie kolejne, czy przy takiej ilości tłuszczu w wadze mojej 135kg to makro jest aż tak ważne?
Czy jeżeli zjem jednego dnia więcej tłuszczu niż węgli albo na odwrót jednocześnie trzymając wysoko białko to czy coś się tanie? Oczywiście meszcząc się w 2000kcal.

Czy ktoś by mi coś poradził? Nie chce zmieniać tych 2000kcal najbardziej chodzi mi o makro i o to czy wszystko jest ok?
Współczynnik aktywności 1,2 ponieważ mam prace siedzącą 8h
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
"1/Chciałbym zaczać od 2500kcal co o ty myślicie? Zależy mi na szybciej utracie wagi."

Powiedz mi w ile czasu przytyłeś do 150 kg ? Licz tyle samo schudnięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Jak chcesz zrzucić 15 może 20 kg (całkowicie losowe wartości), to pewnie na takiej kaloryczności zrobisz to bez problemu,
niemniej jak chcesz zrobić porządną redukcję, a nie tylko "kosmetykę"(przy takiej otyłości nie można inaczej nazwać zrzucenia kilkunastu kilogramów), to sugerowałbym jednak rozważyć zwiększenie ilości kcal. Długa redukcja przed Tobą, także jeszcze będziesz miał je kiedyś ścinać.

Jeżeli nie robisz nic poza siedzącą pracą, żadnego treningu(co też jest kiepskim pomysłem), to taka ilość białka będzie okej i warto trzymać je na mniej więcej stałym poziomie. Natomiast do węgli i tłuszczu możesz podejść elastycznie i rotować nimi zależnie od tego, na co masz akurat ochotę.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
od razu Ci zaznacze chlopie zwieksz kalorie bo narobisz sobie balaganu w hormonach i nie sugeruj sie czy Ci paduje taka kaloryka czy nie tylkp serio podbij kalorie

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Jeżeli masz zapotrzebowanie na poziomie 3800 to jedzenie prawie 2 razy mniej nie jest dobrym pomyslem. Bo bardzo szybko okaze sie, ze nie masz z czego schodzic to raz, a dwa powinienes sie ruszac, bez tego redukcja nie ma sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 104
FighterX
Jeżeli masz zapotrzebowanie na poziomie 3800 to jedzenie prawie 2 razy mniej nie jest dobrym pomyslem. Bo bardzo szybko okaze sie, ze nie masz z czego schodzic to raz, a dwa powinienes sie ruszac, bez tego redukcja nie ma sensu.


Nie bardzo rozumiem to, że nie będę miał z czego schodzić? możesz to rozwinać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 359 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11570
Prędzej czy później będziesz miał zastój na redukcji, wtedy obcina się kalorie, żeby tłuszcz dalej leciał. Ty jesteś już na bardzo niskich więc kiedy trzeba będzie obciąć to nie będziesz miał z czego bo wejdziesz na praktycznie głodową ilość kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
Twoje zapotrzebowanie jak wspomniales 3800 (powiedzmy) wiec odejmujesz od tego 300 kalori by byl deficyt i zaczynasz redukcje na 3500. Tak trenujesz az do momentu zastoju wiec potem ucinasz znow kalorie powoedzmy na 3100 . potem znow ucinasz na 2700 itd. Wiec teraz jak Ty zaczniesz od 2000 to na ilu chcesz skonczyc ? , a wartosci ponizej 2000 dla takiego chlopa to proszenie sie o problemy zdrowotne i potem tulasz sie po doktorach

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Zdecydowanie za duży deficyt . W praktyce poleca się większą ostrożność w ustalaniu deficytu energetycznego. Prawda jest taka, że lepiej go niedoszacować narażając się na niesatysfakcjonujące początkowo efekty, niż przesadzić i zrobić sobie krzywdę. Warto pamiętać, w razie potrzeby zawsze można deficyt pogłębić. Na początek jednak warto sobie założyć, iż dzienny deficyt energetyczny będzie zbliżony do procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Innymi słowy przy bf = 20% deficyt powinien wynosić około 20% z naszego CPM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Tak jak moi koledzy rozwineli moja mysl, chodzi o fakt, ze w trakcie redukcji regularnie powinienes zmniejszac kalorie, a jak zaczynasz z 2000, to w momencie zastoju bedzie 1800, pozniej 1600 i 1400, i co dalej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 104
To bardzo was proszę o odpowiedzie liczby bede mega wdzieczy

waga obecna 135 było 151
wzrost 180cm


Zmieniony przez - SzymiRedukcja w dniu 2020-09-17 10:56:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Operacja, redukcja czy masa i sporo więcej

Następny temat

Redukcja z dużej wagi POMOCY

WHEY premium