SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, trening, dieta, (suplementacja?)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1184

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

84

Wzrost

177/178

Staż treningowy

1,5 roku

Obwód pasa

99cm

Obwód klatki piersiowej

102cm (nie wiem dokładnie, sam mierzyłem)

Obwód uda

64cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

WF w szkole, 2 razy w tyg.

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siatkówka

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

B: 180g W: 200g T: 70g

Wrażliwość na stymulanty

Brak

Możliwosci finansowe

Ograniczone

Cel/problem/opis

Redukcja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Witam wszystkich forumowiczów! Na początek przedstawię Wam swoją historię. Otóż jestem 17-sto letnim chłopakiem, wzrost 177/178cm (dokładnie nie wiem) i ważę 84kg, (obwód pasa, jakieś 99cm). Swoją przygodę z siłownią zacząłem półtora roku temu, ale te treningi były takie, że szedłem na siłownie „odbębniłem” to co miałem na kartce rozpisane i szedłem do domu. Od maja tego roku posiadałem dietę rozpisaną niby przez specjalistów ze strony plany.suple.net Dlaczego napisałem niby specjalistów? Mój kolega też zamówił u nich dietę i dostał dokładnie taką samą jaką ja miałem jota w jotę. Ale OK, pomińmy to. Stosowałem tą dietę bodajże do połowy czerwca. Waga zeszła z 76kg na 74kg, a w pasie spadło z 96cm na 93cm. Dodam iż rzadko robiłem jakieś aeroby podczas tej diety, po prostu zwykły trening FBW. Przyszedł czas wakacji, odpuściłem sobie wszystko, wyjechałem odpocząć. A jak to na wakacjach bywa, czasami jakaś impreza to i alkohol się znalazł do tego niezdrowe żarcie. Wróciłem po miesiącu, patrzę na wagę, a tam 80kg, patrzę na miarkę, a ona pokazuje 96cm. Jakoś zbyt mocno się wtedy tym nie przejąłem :/ Od powrotu z wakacji do dziś nie stosowałem tej ani innej diety, ani nie ćwiczyłem na siłowni. Lecz postanowiłem w końcu coś z sobą zrobić. Mam dość tego, że jak patrzę na swój brzuch to aż mi jest głupio, że doprowadziłem siebie do takiego stanu. Może i nie jest on krytyczny, ale mnie nie odpowiada. I tutaj zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Może jakieś korekty diety, którą wkleję, i podanie jakiegoś sensownego treningu. Nie chodzę do jakiejś specjalistycznej siłowni, mam swoją, po kumplach ;) Posiadam tam kilka małych hantli, 2 gryfy proste, 1 łamany, ławeczkę prostą, i ławeczkę z regulowanymi stopniami, drążek, rowerek, i sporo obciążenia :) Suplementy na razie nie będą mi chyba potrzebne, prawda? Co do diety to powiem tak, że zbyt dużo pieniędzy nie mam, żebym mógł codziennie jeść same najdroższe rzeczy. Jeżeli chcielibyście jakieś zdjęcia poglądowe, to jutro postarałbym się jakieś zrobić. Się rozpisałem, a tu jeszcze dieta do wklejenia ;)
Wartości odżywcze:
B: 180g
W: 200g
T: 70g
I posiłek
60g płatków owsianych + 200ml mleka/50g ryżu brązowego/ 50g kaszy gryczanej/ 50g makaronu żytniego razowego
+
150g piersi z kuraka/150g wołowiny/4 jaja/150g dorsza/200g mintaja/200g pangi/puszka tuńczyka w sosie własnym/150g pstrąga/150g makreli wędzonej/150g piersi z indyka
+
10 ml oliwy z oliwek/ oleju z pestek winogron/ oleju lnianego/20g orzechów
II posiłek
50g ryżu brązowego/ 50g kaszy gryczanej/ 50g makaronu żytniego razowego/70g pieczywa żytniego pełnoziarnistego
+
150g piersi z kuraka/150g wołowiny/4 jaja/150g dorsza/200g mintaja/200g pangi/puszka tuńczyka w sosie własnym/150g pstrąga/150g makreli wędzonej/150g piersi z indyka/40g odżywki białkowej
+
10 ml oliwy z oliwek/ oleju z pestek winogron/ oleju lnianego/ 20g orzechów
III posiłek
150g piersi z kuraka/150g wołowiny/4 jaja/150g dorsza/200g mintaja/200g pangi/puszka tuńczyka w sosie własnym/150g pstrąga/150g makreli wędzonej/150g piersi z indyka/40g odżywki białkowej
+
10 ml oliwy z oliwek/ oleju z pestek winogron/ oleju lnianego
IV posiłek - przedtreningowy
50g ryżu brązowego/ 50g kaszy gryczanej/ 50g makaronu żytniego razowego
+
150g piersi z kuraka/150g wołowiny/150g dorsza/200g mintaja/200g pangi/puszka tuńczyka w sosie własnym/150g pstrąga/150g piersi z indyka
+
Warzywa (np. pomidor, brokuły, ogórek, sałata)
TRENING siłowy
Bezpośrednio po skończonym treningu:
Banan + ewentualna porcja odżywki białkowej
V posiłek - potreningowy
50g ryżu brązowego/ 50g kaszy gryczanej/ 50g makaronu żytniego razowego
+
150g piersi z kuraka/150g wołowiny/150g dorsza/200g mintaja/200g pangi/puszka tuńczyka w sosie własnym/150g pstrąga/150g piersi z indyka
+
Warzywa (np. pomidor, brokuły, ogórek, sałata)
VI posiłek:
100g makreli wędzonej/3 jaja/ 100g łososia


Mam nadzieję, że dotrwaliście do końca mojej wypowiedzi i jesteście w stanie mi jakoś pomóc. Pozdrawiam Koddy!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Dieta ok
Trening ułóż FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Ktoś jeszcze, jest w stanie udzielić mi jakiejś rady?

Zmieniony przez - Koddy w dniu 2012-12-09 22:03:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
@Podbijam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Wrzuć diete na potreningu.pl
od tego zacznijmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
A mógłbyś mnie pokierować, gdzie dokładnie to zrobić, bo szukam i nie mogę znaleźć takiej opcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie tutaj wrzuć


ale tak jak pisze nowy dieta wyglada dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
OK, a w sprawie treningu FBW zwykłe? I do tego np. po treningu 30min rowerka starczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
FBW tak, jak pokazałem przez ArturaJasia, rewelacyjny także do redukcji,
rowerek ok, ale polecałbym po prostu czasem pobiegać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Nie mam obuwia, ani zbyt dobrego stroju żeby biegać w zimę, ale na wiosnę możliwe, że zasnę. A możesz podesłać link do jego redukcji, chciałbym zobaczyć jakie postępy poczynił.

Edit. Znalazłem jego temat ;)

Zmieniony przez - Koddy w dniu 2012-12-10 19:06:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pompki

Następny temat

czy warto brac kreatyne przy diecie na odchudzanie i czy bedą efekty??

WHEY premium