SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, makro, zastój - ocena

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 252
Witam :)
Na forum jestem nowa, zaś przygodę z redukcją, tak na serio, zaczęłam 3 miesiące temu. Przez 2 lata schudłam z 63 kg do 58, później przerwa, na redukcji zaś z 58 do 54. Moje zapotrzebowanie wyliczyłam za pomoca kalkulatorów, a makroskładnikami manipulowałam pod siebie mniej więcej. Wygląda to tak 1700/W:200/T:50/B:112 ostatnio zjadam więcej białka na rzecz innych makroskładników, tak jakoś po prostu wychodzi. Moje pytanie to czy zapotrzebowanie jest dobrze dobrane do mojej aktywności, a jeśli nie to jakie zmiany wprowadzić? Kolejna moja wątpliwość to ile jeszcze redukować, bo niestety waga ostatnio stoi w miejscu, nie wiem może to przez to, że miałam przerwę na siłowni ok 1,5 tyg. Planowałam do końca września ale stwierdziłam, że przecież nie chce być szkieletem, a w przyszłości wysportowaną dziewczyną :D A i mój typ budowy według mnie to raczej endo/mezo. Dieta raczej 80/20

Wiek : 19
Waga : 54
Wzrost : 164
Obwód w biuście(1) : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 63
Obwód na wysokości pępka : 72
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52
Obwód łydki : 34,5

W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda/ dolna część brzucha (boczki)
W którym miejscu najszybciej chudniesz : talia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)
siłownia 3-4x w tygodniu, podział góra/dół 3-4 serie (powtórzenia na zmianę 10-15) areoby 3-4x w tygodniu 40-50 min (najczęściej rower, czasem bieganie)

Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka, omlet
Co lubisz jeść na obiad : mięso + ryż/kasza/makaron
Co jako przekąskę : koktajl białkowo- owocowy
Co jako deser : naleśniki, budyń bez cukru

Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry, czasami bóle w dolnym odcinku kręgosłupa

****CEL*************************************************
Przede wszystkim zależy mi na zdrowiu, a przy tym na dobrym samopoczuciu, dalej to wyrzeźbienie sylwetki w przyszłości


Mam nadzieję, że takie zdjęcia wystarczą, bo innych nie mam, a szczególnie z okresu "masy", jeśli nie to postaram się zrobić odpowiednie





Zmieniony przez - Izu12 w dniu 2016-05-13 23:35:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zrób lepsze zdjęcia bo nie jestem pewny cza akurat redukcji potrzebujesz


Co do kaloryczności jest to wartość szacunkowa która się wprowadza i modyfikuje w zależności od efektów , taka wartość wyjściowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
witaj.
zdecydowanie polecam wprowadzic rotacje weglowodanami, ktora da nowy bodziec dla metabolizmu, czy zastymuluje hormony takie jak chocby leptyna.
trzymacie nie kurczowo rozkladu makro jednego moze byc klopotliwe jezeli mowa o dalszym progresie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 102
.


Zmieniony przez - cebala12 w dniu 2016-05-14 09:46:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 252
Dobrze, dziękuję za rady. Zdjęcia postaram się zrobić dzisiaj. A co do rotacji węglowodanami to wprowadzić sobie podział na DT i DNT ? czy ciągle iść tak samo a zwiększyć je lub zmniejszyć na rzecz innego makroskladnika ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
rotacja polega na zmianie wartosci/ilosci weglowodanow
wiec ustalasz stala wartosc bialka i tluszczy, a zmienia sie tylko ilosc wegli
podziel sobie na 3 dni, LC, MC, HC
LC low carb
MC medium carb
HC high carb

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 252
Ok, postaram się to jakoś wprowadzać powoli do diety
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozłożenie makroskładników w diecie

Następny temat

Ból w nadgarstku

WHEY premium