SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, lekka przerwa wskazana?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4402
Witam, opowiem krótko o co się rozchodzi. Jestem na redukcji już dłuższy czas, prawie 4 miesiące (chciałem wolniejszą redukcję i spokojną) także wszystko po myśli. Z 92kg na 83kg z całkiem fajnym zachowaniem siły w podstawowych bojach bo prawie nic siły nie spadło.

W te 4 miesiące stale robię 4 treningi tygodniowo + zaczynałem od 4 treningów cardio (rowerek stacjonarny) od razu po treningu 20 minut a dziś dzień są 4 treningi tygodniowo + 4 treningi cradio które trwają już 60 minut.

Ostatnie dwa tygodnie czuję się ospały, jest ciężej, brak motywacji bym powiedział nawet. Ogólnie mam już dość fajny 4 pak, ale mam też oponkę na brzuchu i z tyłu pleców lekkie boczki. Chciałbym spróbować zawalczyć o tego 6-paka, może jeszcze z 3kg max bym zszedł i by bylo spoko, użylenie itd. I tutaj przychodzi mi do głowy pomysł.

Może zrobić sobie takie dwa tygodnie na luzie +350kcal z węgli czyli coś koło 1 worka ryżu, uciąć w 1 tygodniu z 60 do 50 min cardio a w drugim do 40 minut a po tych dwóch tygodniach wrzucić sobie jakąś johimbinę, uciąć te 350 kcal i dodać cardio spowrotem i dokatować tak 3 tygodnie? Jak myslicie. (aktualnie mam 2300kcal)


Zdjęcie sprzed chwili, tylko dla poglądu, wiec wybaczcie poze i jakość, chodzi mi o ten fat na dole brzucha i ogólnie jeszcze chciałbym się go trochę pozbyć, czy pomysł z góry powinien w tym pomóc?












Zmieniony przez - zamantizo w dniu 2020-06-30 13:31:48

Zmieniony przez - zamantizo w dniu 2020-06-30 13:32:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4402
Tak też zrobie, na start dodam worek ryżu, będzie koło 350kcal, będzie dodatkowy posiłek więc powinno być lepiej z myśleniem o żarciu. Ogólnie teraz nie chce wbić na typowa masę ale raczej na utrzymanie lub minimalny plus więc właśnie te 350kcal dodam a później będę ucinał z cardio bo chce zejść z czasu poświęcanego na trening, samo cardio trwa 60 minut.

300-350 z wegli a później co tydzień - 7,5 minuty cardio do 30 minut zejdę to będę ucinał po 5 minut az nie wyzeruje co mi trochę zajmie więc bedzie to powolny proces, co o tym myślisz? A od września tak typowo na masę chce wskoczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Jeśli jesteś już przemęczony, to zdecydowanie przedwa 10-14 dni jak najbardziej może przynieść korzyści

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Zrób sobie przerwę od redukcji i przejdź chociaż na jakieś zero kaloryczne, bo zbyt długa redukcja może powodować osłabienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Wiadome jest, że nie można prowadzić redukcji bez końca. W praktyce warto tak planować swoje działania by redukcja w sposób ciągły nie trwała ona dłużej niż 8 – 10 tygodni. A jeśli w tym czasie nie uda się osiągnąć zamierzonego efektu to wtedy warto zrobić 1 – 2 tygodnie przerwy i znów wrócić do programu odchudzającego. W czasie pauzy dobrze jest zwiększyć podaż energii do pułapu bliskiego zapotrzebowaniu. Dzięki temu rozwiązaniu organizm złapie drugi oddech i nabierze sił do dalszej redukcji. Później możesz wrócić do dalszej redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
wszystko zalezy od tego, czy to faktycznie zmeczenie materialu, czy tez po prostu wyjscie ze strefy komfortu i rozpoczecie walki o prawdziwe efekty tutaj juz musisz sam ocenic czy faktycznie jest to zmeczenie, czy tez po prostu organizm sie broni przed ty, abys dopiero go nie wymeczyl i nie pozbawil resztek faktu, ktorych sie tak usilnie trzyma%) pomiedzy przetrenowaniem, a wejsciem na wyzszy lewel jest bardzo cienka granica, dlatego trzeba to dpbrze przemyslec i podjac decyzje co dalej.
jedynie okres jaki redukujesz przemawia za tym, aby faktycznie nieco odpoczac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4402
Dzięki za opinie każdemu, TomQ-MAG ale mi namieszałeś.

Muszą coś postanowić, ale w sumie trochę mi ten ostatni wpis namieszał i nie wiem. Polecę sobie 3 tyg dopiętą dietą na 100% bo co moge poprawić to na pewno weekendy (czeste grille, fastfoody, ciezko mi na weekend trzymać michę a w tygodniu pięknie idzie bo praca itd nawet nie ma czasu podjadać) Tutaj biję się w pierś bo przez ten cały okres 14-16 tygodni, może ze dwa weekendy były czyste. Przykład z ostatniego weekendu - cały dzień zakupy, trzy razy KFC zaliczone..

A czemu myślę o przerwie? Nienawidzę zmniejszać ciężaru a to właśnie zaczeło się dziać bo nie daję rady i boje się, że zaraz mi z obwodów poleci ale mięśniami. Jeszcze ostatnio 95x5x5 na WL szło teraz chyba spadnę na 90. Martwy ciąg 150 ciezko chyba zejdę na 145, przysiady ze 125 na 120 i chyba jeszcze będę musiał zrzucić bo gniecie, dołuje mnie to. A najgorzej u mnie z ramionami, miałem 40cm mam 38,5 a boje się, że zostanie tam 36 niebawem gdzie u mnie te 38,5 wygląda na chuda łapkę (184cm długie ręce)

Dobra wyżaliłem się , trzeba będzie pocisnąć jeszcze te 3 tygodnie najwidoczniej na 110%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 338
Leciałeś w kulki z michą i zaburzałeś proces redukcji, przedłużając go. A w tym momencie już byś miał swój wymarzony brzuch.
sam sobie teraz tak naprawdę odpowiedziałeś...

Dopnij michę i nie płacz, że jesteś zmęczony.

Mięśnie wrócą na objętości gdy dojdą węglowodany. A teraz weź tą yohimbine, kofeine i zasuwaj ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
Tutaj biję się w pierś bo przez ten cały okres 14-16 tygodni, może ze dwa weekendy były czyste. Przykład z ostatniego weekendu - cały dzień zakupy, trzy razy KFC zaliczone..

no tez masz pozniej odp dlaczego to wszystko trwa tak dlugo
niestety okres redukcji jest tym okresem, gdzie trzeba przypilnowac misjki, bo inaczej efekty mocno wydluza sie w czasie.
jezeli co weekend bylo jedzone, to nic dziwnego ze tak dlugo to trwalo widocznie cheat meale Ci nie sluza i teraz musisz to odpokutować w pewien sposob

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Redukcja to czas gdzie jedzenie musi być naprawdę dobrze pilnowane. Przy budowie masy też ale nie aż tak jak przy redukcji. Jeśli od poniedziałku do piątku się mocno trzymasz diety a w weekend już nie, to raczej będzie ci ciężko redukcję zrobić.


Zmieniony przez - Renobof w dniu 2020-07-05 19:01:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4402
Dobra panowie, z dniem dzisiejszym kończę redukcję bo już psycha siada i starczy mi już tak sylwetka. Nie daję rady trzymać diety ten jeden dzień w tygodniu, przewaznie sobota lub niedziela wlatuje jakaś pizza, no nie da się temu oprzeć, ale i tak jestem już zadowolony.

Doradźcie mi, mam 2300 kcal około i waga ciągle leci w dół. Dodać sobie od strzała 500 kcal z węgli na wyjście z redu? Przy okazji ucinając po 10 minut tygodniowo cardio? Żeby wreszcie zacząć coś jeść, później kcal będę dodawał kontrolując co się dzieje, czy 500 to jednak zbyt dużo?

Foty z lutego - te ulane (jeszcze w trakcie masy)
Kolejne z 18 lipca.

W tym roku mam zamiar nie zmarnować tej redukcji bo w 2019 było podobnie, dość fajnie zrobiona redukcja a jak widać, tak wszystko zj3bałem, że wyglądałem tak jak fotki z lutego obrazują (ciągle ćwicząc) coś robię bardzooo źle na masie, w tym roku chcę bardzo powoli dokładać kcal i najlepiej nie przekraczać 3000.












Ogólnie jest chudziej niż na tych zdjęciach u góry, one były robione właśnie w dzień gdzie czitowałem (pizza) więc trochę nabiło + światło. Bardziej wygląda to tak (zdjęcie 17 lipca, dzień przed tymi u góry)







Zmieniony przez - zamantizo w dniu 2020-07-24 09:41:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
paietaj, aby zawsze dokonywac zmian powoli i w jednym kierunku, a nie w kilku na raz.

Doradźcie mi, mam 2300 kcal około i waga ciągle leci w dół. Dodać sobie od strzała 500 kcal z węgli na wyjście z redu? Przy okazji ucinając po 10 minut tygodniowo cardio? Żeby wreszcie zacząć coś jeść, później kcal będę dodawał kontrolując co się dzieje, czy 500 to jednak zbyt dużo?

jak problem jest z apetytem to na start podbij jedynie weglowodany bys nieco bardziej byl najedzony, a z cardio poczekaj do nastenej zmiany, np. po tygodniu,
nie dodawac na raz kalorii i nie ucinaj cardio.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW z hantami w domu

Następny temat

15 lat Skinny fat czy można budować brzuch.

WHEY premium