SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja wyciągu MASIV

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
Z racji tego że na forum pojawia się wiele pytań dotyczących zakupu wyciągu firmy MASIIV postanowiłem zrobić jego skromną recenzję, mam nadzieje że to pomoże wam jakoś w wyborze. Proszę nie pisać do puki nie skończe! A więc zaczynamy.




Wyciąg MASIV to wyciąg średniej klasy. Kosztuje on od 150 - 280 zł ( zależnie od wersji).
Może zacznijmy od wad. Pierwszą wadą jaką znalazłem to brak jakiej kolwiek amortyzacji w miejscu gdzie suwak na którym jest obciążenie spotyka się z wyciągiem. Podczas ćwiczeń może zdażyć się że czasami uderzymy mocniej i wtedy powstaje nieprzyjemny chuk i profile się powoli przyginają.




Drugą wadą jaką zaobserwowałem to drążek o który opieramy się nogami podczas ćwiczenia na wyciągu dolnym nie jest w żaden sposób przykręcony, podczas ćwiczeń może przesuwać się na boki.




Kolejną wadą jest rurka która nie pozwala podnosić się naszym nogom podczas ściągania linki wyciągu górnego ( nie wiedziałem jak to fachowo nazwać) Jest ona dociskana przez jedną śrubę i podczas mocnego podniesienia nóg może się przesuwać.




Kolejną jakże ważną dla mnie wadą jest to że podczas ściągania linki wyciągu dolnego trze ona o siedzenie. Siedzenie jest przykręcone dobrze, odsunięte jak najdalej a niestety linka je przeciera..



Oraz kolejne dwie rzeczy które skupiły moją uwagę ( newiem czy można nazwać je wadami) Otóż linki zakończone są na końcach spłaszczonymi nakrętkami. Narazie to wszystko zdaje egzamin ale nie wydaje mi się na zbyt solidne, oraz rurka zapobiegająca podnoszeniu się nóg, jest na nią nałożony kawałek rurki z pianki służący do ocieplania rur, w dodatku krzywo ucięty.




Zmieniony przez - bugi24 w dniu 2012-05-27 18:34:25







Uwage zwracają jeszcze zaczepy uchwytów które polegają na rozciętym i rozgiętym ogniwku łańcucha, ma się wrażenie że uchwyt może kiedyś się zsunąć. ( niestety nie zrobiłem zdjęcia )

Po tych wadach przyszedł czas na zalety, niestety nie jest ich wiele.
Główną zaletą jest mocowanie wyciągu. Mocowanie łącznie na 10 kołków pozwala nam na mocne przytwierdzenie wyciągu do ściany oraz podłogi.



Kolejną zaletą jest 3 stopniowa regulacja wyciągu. Pozwala ona odpowiednio ustawić wyciąg zależnie od naszego wzrostu.




Mimo tych wielu wad które wymieniłem na wyciągu ćwiczy się dobrze. Ogólnie oceniam go na 6 w skali do 10.
Mam nadzieje że chociaż troche pomogłem wam w wyborze wyciągu. Z góry przepraszam za literówki. W razie jakich kolwiek pytań piszcie w temacie.

Zmieniony przez - bugi24 w dniu 2012-05-27 18:44:33

Pozdro poćwicz ;D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34
Dziękujemy za recenzje naszego wyciągu. Twoje uwagi potraktowaliśmy poważnie i w wyciągu zmieniliśmy:
-nadkolannik z wałkami z pianki Eva
-suwadło jest z odbojnikiem gumowym
-wydłużyliśmy konstrukcje siedziska żeby wygodniej się ćwiczyło i żeby linka nie tarła o siedzonko




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
Dużo jest że tak powiem do poprawek kosmetycznych

Pozdro poćwicz ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Dobra recenzja, przyda się z pewnością.
No wyciąg ma trochu "tandetnych" rozwiązań technologicznych w sobie
sog już nie wchodzi, to duchowy

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
Witam, kupiłem parę dni temu ten wyciąg, wszystko niby ok (za te pieniądze nie można wymagać cudów) ale martwi mnie hałas jaki powoduje suwanie ciężarów po prowadnicy. metal trze o metal, nawet smar nie pomógł. a siłownie mam w piwnicy i sąsiedzi już zdążyli mi uwagę zwrócić. Macie jakiś pomysł jak by można go choć trochę wyciszyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1177
Nigdy takiego wyciagu nie widzialem ale jak ociera profil o profil to chyba niema tam lożysk. Hmm sposob na wyciszenie.. Z tego co pamietam drewno najlepiej wycisza ale tu nie przejdzie wiec ja bym albo wsadzil jakas gabke na suwak badz posmarowanie rurki kauczukiem ( bo jest plynny kauczuk ) ale czy zda egzamin niemam pojecia. Ale jedno moge ci powiedziec na 100% ze jezeli masz srodki $ to plyta gipsowa +wełna pozwala wyciszyc pomieszenie i wtedy sasiedzi by napewno nic nie slyszeli :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
ta tylko że ten dźwięk niesie się przez podłogę i ścianę do którego jest wyciąg przykręcony :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
No ja mam ten wyciąg i hałas aż nie jest taki tragiczny.. wiadomo troche słychać ale na pewno nie tak żeby mi ktoś uwagę zwrócił... Posmarowane mam tylko i jest git.. A jak zdejmiesz obciążenie i złapiesz za te suwadło to przesuwa się swobodnie?

Pozdro poćwicz ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
zastanawiam się czy ta prowadnica pasowała by z modelu wyciągu MARBO mhW001. Tam ma ona plastikowe tulejki które zapobiegają tarciu Metal o metal i przez to jest ciszej. W sumie to zastanawiałem się nad tym wyciągiem marbo ale szale przeważyła blokada ud w masivie. Teraz żałuje.
Ciekaw jestem czy firma Marbo sprzedała by sam ten element prowadnicy jak by sie okazało że wymiary są takie same.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 214 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3444
Jestem na kupnie wraz z kumplem tego wyciągu i powiem szczerze że cena za masiva a marbo robi różnice tym bardziej ze to siłownia domowa i jakość sprzętu nie musi być powalająca.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 567
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muay Thai

Następny temat

wymiary tej maszyny

WHEY premium