SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Reakcja alergiczna po niacynie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 9413 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 622991
Po wzięciu niacyny (1000mg Swanson) mniej więcej pio 15min następuje u mnie silna reakcja alergiczna. Mrowienie, swędzenie i zaczerwienienie rąk i torsu. Dla pewności, że chodzi o niacyne wziąłem między posiłkami bez innych substancji i było to samo, chociaż po posiłku z innymi witaminami silniej.
Teraz moje pytanie: zignorować to i zakceptować, że nie mogę przyjmować niacyny, czy zaniepokoić się i zrobić jakieś badania? Nigdy nie miałem takiej reakcji na inne środki i nigdy nie byłem na nic uczulony.
Niacyne chciałem brac ze względu na niski HDL.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Może się zdarzyć, że w skrajnym przypadku wystąpić anafilaksja.

Na poprawę gospodarki lipidowej polecam Nopal. Stosowałem, wrzucałem kiedyś nawet badania z wzorcowymi wynikami po stosowaniu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 9413 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 622991
Niacyny już napewno nie wezme, ale reakcja mojego organizmu jest dla mnie szokiem, stąd moja dociekliwość. Chciałbym wiedzieć, czy często się to zdarza, czy powinienem zrobić jakieś badania (może powinienem unikać jakiś produktów), czy jest się czym niepokoić. Za pierwszym razem naprawde najadłem się strachu. Nie wiem, czy to istotne, ale jestem ON (test + EQ-Plex +Pro-Mag).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Być może dochodzi do interakcji substancji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Nic nie rób.Nigdy wiecej nie bierz.Fragment z anglika - tłumaczenie murzynskie ale zrozumiesz wiecej materiału znahdziesz pod hasłem "" ALLERGY TO NIACYN STUDY""



Zaczerwienienie twarzy jest najczęściej zgłaszanym effect.It boczny trwa około 15 do 30 minut, a czasami towarzyszy kłujący lub świąd uczucie, szczególnie w obszarach objętych odzieży. Efekt ten jest za pośrednictwem prostaglandyn i może być zablokowane poprzez 300 mg aspiryny pół godziny przed niacyny, lub poprzez jedną tabletkę ibuprofenu dziennie. Biorąc niacyny z posiłków pomaga także zmniejszyć ten efekt uboczny. Po 1 do 2 tygodni w dawce stabilnej, większość pacjentów nie kolor. SLOW-lub "trwały" formy uwalnianiu niacyny opracowano w celu zmniejszenia tych bocznych effects.One badania wykazały występowanie płukania była znacząco niższa w przedłużonym uwalnianiu że dawki powyżej 2 g dziennie, są związane z uszkodzeniem wątroby, szczególnie w przypadku preparatów o powolnym uwalnianiu.
Duże dawki niacyny może również podnieść poziom cukru we krwi, a tym samym pogorszenie cukrzycy.
Hiperurykemia jest kolejnym skutkiem ubocznym biorąc duże dawki niacyny i może zaostrzyć dna.
Niacyna w dawkach stosowanych w obniżenie poziomu cholesterolu jest związany z wad wrodzonych u zwierząt laboratoryjnych, z ewentualnymi konsekwencjami dla niemowląt rozwój kobiet w ciąży.
Niacyna w dawkach bardzo wysokich może mieć zagrażające życiu ostre toksyczne reactions.Extremely duże dawki niacyny może również powodować zwyrodnienie plamki niacyna, pogrubienie plamką i siatkówki, co prowadzi do zaburzenia widzenia i ślepoty. To zwyrodnienie plamki jest odwracalne po zaprzestaniu przyjmowania niacyny.

Sprawdz tez hasło ""Hiperurykemia""
Na obnizenie cholesterolu wstawiałem wczoraj art odnosnie 10 produktów które dobrze dziaaja.Poszukaj.Niacyna sie nie przejmuj ale odstaw..Linka z lekami które moga Ci pomóc w problemie z cholesterolem przesylam na PW.
1

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki ściągnięte do przodu.

Następny temat

Wystające kręgi szyjne

WHEY premium