SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rady w treningu na biceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
Po poprzednim poście zmieniłem nieco trening na biceps i odstęp między treningami.
Mianowicie prosiłbym o waszą opinię i ewentualne poprawy dotyczące mojego treningu bicepsów, dodam, że trenuję wszystkie partie mięśniowej, jaki również stosuję dietę.

Biceps trenuję raz w tygodniu.
Wykonuje następujące ćwiczenia:
- Uginanie ramion z hantlami stojąc 3x 10 powtórzeń.
- Gryf prosty 3x 10 powtórzeń.
- Gryf łamany na modlitewniku ( szeroki chwyt ) 3x 10 powtórzeń.
- Hantle na modlitewniku ( izolowanie ) 3x 10.
Ogólnie to jest cały mój plan na biceps, co każdy trening zmieniam kolejność wykonywania ćwiczeń.

I jeszcze jedno, z racji tego, że biceps trenuję raz w tygodniu i ma on czas na odpoczynek mogę dodać jeszcze jedno ćwiczenie do swojego planu?
Nie będzie tego zbyt dużo ?
( Uginanie ramion z hantlami siedząc )

Z góry dzięki za odpowiedz ! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
zdecydowanie to jest wystarczająca ilość serii ,a być może nawet jest ich za dużo
na przyszłość - wypełniaj ankietę działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A ja bym trochę odwrócił sprawę i zapytał Ciebie - czy jesteś zadowolony z efektów takiego treningu bicepsów?? Czy osiągasz jakieś miarodajne postępy?

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
Szczerze mówiąc, mimo iż stosuje dietę i siła moich bicepsów jest naprawdę dobra, ręka w obwodzie nie poprawia się już od ponad pół roku...
Jedynie moja siła wzrosta drastycznie.
Mam zaledwie 36 cm w bicepsie i od pół roku nic poza siłą nie widzę.
Więc nie wiem czy problem tkwi w tym treningu czy może zupełnie co innego.


Zmieniony przez - Axl w dniu 2013-05-15 20:18:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Axl
Szczerze mówiąc, mimo iż stosuje dietę i siła moich bicepsów jest naprawdę dobra, ręka w obwodzie nie poprawia się już od ponad pół roku...
Jedynie moja siła wzrosta drastycznie.
Mam zaledwie 36 cm w bicepsie i od pół roku nic poza siłą nie widzę.
Więc nie wiem czy problem tkwi w tym treningu czy może zupełnie co innego.


Zmieniony przez - Axl w dniu 2013-05-15 20:18:49


ale o jakiej sile mowisz- rozumiem, ze w ćwiczeniach ktore wykonujesz- bo właściwie ilość ćwiczeń jest duża ale nie w perspektywie treningu na masę lecz raczej kształtowania okreslonych mięśni; no i co za tym idzie pewne postępy we wzroście siły w tychże ćwiczeniach musi się notować, ale jak widać nie o to chodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
a mógłbyś mi doradzić co zmienić, aby " przekształcić " ten trening tak, aby mieć postępy we wzroście masy mięśniowej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ja mam prostą receptę. Wybierz jedno wielostawowe ćwiczenie i zrób co najmniej 6-8 serii tego ćwiczenia (na początek 6). Może być stały ciężar, może być piramida, może być progresja cały czas - wybór należy do Ciebie. A kolejne ćwiczenie powinno mieć 3-4 serie. Ostanie ćwiczenie w zalezności od potrzeb i zastosowanej metody 1-4 serii.

Pierwsze ćwiczenie - wielostawowe jak pisałem wcześniej. Kolejne juz do wyboru do koloru, ale oczywiście bez dublowania się ich.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
Szczerze mówiąc, jestem jeszcze żółtodziobem i nie wiem co to są " wielostawowe ćwiczenia"...
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, albo podać przykład ćwiczeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3591 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54809
Uginanie sztangą prostą będzie wielostawowym, natomiast uginanie na modlitewniku izolacyjnym.

ಠ_ಠ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
zdecydowanie jestem tego samego zdania co night.
te 3 serie uginania sztangi podchwytem to za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
Hmm... Dzięki chłopaki :)

I gdybym trening zmienił np:

Hantle stojąć 3x 12
Grył prosty podchwytem 6x 12
Hantle siedząc 3x12. ( lub izolowane, hantle na modlitewniku)

Czy wtedy byłoby dobrze ?
Oczywiście progresja i odpowiednie tempo. :)

Zmieniony przez - Axl w dniu 2013-05-16 19:37:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót po kontuzji

Następny temat

5 dniowy trening do oceny, z góry dziękuję

WHEY premium