SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rady dla poczatkujacego.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45
Witam, mam 17 lat, 183cm, 68kg i zamierzam zacząć cwiczyc. Będę ćwiczył w domu, do dyspozycji mam sztange 150cm, 2 hantle, 60 kg obciazenia, orbitreka, no i dość prowizoryczna laweczkę (2 pufy).
Moim celem jest zbudowanie masy mięśniowej.


Pytania: 1.Słyszałem że 20 min orbitreka przed każdym treningiem dobrze wplywa na krążenie i są lepsze efekty, czy to prawda? Nie chcę redukować masy, tylko ja budować. 2.Ile robić treningów w ciągu tygodnia? 3.Co ile dni robić brzuch? Proszę o odpwiedzi na powyższe pytania. Jeśli macie dla mnie jakieś rady to piszcie. Pozdrawiam ;)


Zmieniony przez - Kaczkazafr w dniu 2016-01-02 23:34:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Przeczytaj ten artykuł
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Co do Twoich pytań, to rozgrzewka na orbitreku na pewno pozytywnie wpłynie na przebieg treningu ale 10 minut w zupełności wystarczy. To, czy będziesz robił masę, czy redukował zależy od ilości jedzenia. Jeżeli jesz powyżej zapotrzebowania to rośniesz, mniej - redukujesz.
3 treningi w tygodniu to optymalna ilość na początek. Brzuch wystarczy ćwiczyć 1-2 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
porzyj plan na złozonych cwiczeniach i jazda
brak ławki to duze ograniczenie ale do przejscia

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w przedramieniu

Następny temat

Ilość powtórzeń, stała czy zmienna?

WHEY premium