SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RZEŹBA- kilka prostych pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Witam, mam już spory staż treningowy aczkolwiek po raz pierwszy zamierzam trochę zdobyte przez ostatnie kilkanaście miesięcy wyrzeźbic. I tu pojawia się kilka problemów gdyż nie jestem pewien kilku rzeczy:

1. Ilosc powtórzeń. Napiane jest, że minimum 10-12. A jakie jest maksimum? Czy to również zależy od partii mięśniowej?
2.Progresja-regresja-stałe obciążenie? Jak to jest podczas rzeźbienia?
3. Cwiczenia powinny byc głównie izolowane... ale czy pierwsze cwiczenie na każdą partię mogłoby byc wielostawowe?
4. Jak powinny się zachowac mięśnie po odpowiednim treningu i diecie? Spodziewac się można lekkiego wzrostu czy należy nastawic się na pewnie straty?

Z góry dziekuję śmiałkowi, który podejmie się próby odpowiedzi na moje szalone pytania;D

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
1. Ilosc powtórzeń. Napiane jest, że minimum 10-12. A jakie jest maksimum? Czy to również zależy od partii mięśniowej?
Rzezba to glownie dieta na - liczba powt. moze byc rozna, nie ma na to jednoznacznej zasady.
2.Progresja-regresja-stałe obciążenie? Jak to jest podczas rzeźbienia?
To juz zalezy od ciebie co na ciebie lepiej dziala czy stale czy progres ja czy regresja.
3. Cwiczenia powinny byc głównie izolowane... ale czy pierwsze cwiczenie na każdą partię mogłoby byc wielostawowe?
Cwiczenia jak w normalnym planie na mase lub sile.Glownym czynnikiem jest dieta.
4. Jak powinny się zachowac mięśnie po odpowiednim treningu i diecie? Spodziewac się można lekkiego wzrostu czy należy nastawic się na pewnie straty?
To juz zalezy od treningu i oddiety jak bd nastawiona, mozna zyskac na masie miesniowej z jednoczena utrata tluszczy, moga byc tez male spadki ale przy odpowiedniej diecie padki bd nie znaczne.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Powiem, krotko. Przy redukcji zmieniasz diete i dodajesz aero/HIIT trening silowy jest taki jak na mase lub sile

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Ok, dzięki bardzo.
A więc jedziemy dalej masę... tylko przestajemy żrec jak konie, dużo białka, trochę węgli i zero tłuszczy.
Ok, będę się starał;D

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
tłuszcze też ale zdrowe nie zapominaj o nich

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Jemy tłuszcze. Tłuszcz to moc na treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 177
hmm... a jakie ma byc tempo powtorzen w serii? robic szybkie czy wolne powtorzenia? bo to tez roznica... no i gdzie moge znalezc jakies naprawde ciekawe diety na rzezbe? zeby nie tworzyc samemu bo cos zawsze moze nie wyjsc , cos sprawdzonego poszukuje :P i czy abs one to dobry zestaw na oponke na brzuchu?:P podobno w pol roku z lekkiego sadelka robi sie kaloryfer... prawda to ?;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Schudnąć to jedno. Dieta plus trening.

Kaloryfer to już nieco wyższa szkoła jazdy. Spalcze już wchodzą w grę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1311
Ok, czyli zdrowe tłuszcze również.
Rozumiemy przez to tłuszcze nienasycone, tak?
Czyli oliwa, oleje roslinne itd.

Ale czy samo zgubienie tłuszczu da ładną rzeźbę?
Nie jestem mocno otłuszczony ale mam już 17 miesięczny staż i nigdy wcześniej się nie rzeźbiłem. MOje ramiona są o ile dosyc spore (biorąc pod uwagę brak odżywek i krótki staż) ale wyglądają jak "parówy", odpowiedni kształt mięśni ukazuje się dopiero po napięciu.

Czy sama dieta starczy?
Gdy chłopaki na siłowni usłyszeli, że mam zamiar kontunuowac normalny trening dostałem niezłe z***y, że jak nie będę robił kilkunastu powtórzeń itd to się nie wyrzeźbię.

Zaznaczam, że chłopaki są wielkie jak szafy i mają ładnych parę lat stażu.

Jestem rozdarty;D

Praca, praca, praca...
może z tego będzie masa...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapadnięta prawa strona klatki piersiowej

Następny temat

biceps i klatka... prosze o pomoc...

Wiecej