SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REKORD + ZAWODY

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Taki sam post daje w treningu, prosze nie kasowac ani nie przenoscic, moze tutaj bedzie tez cos ciekawego.



Jakos pare tygodni temu na mojej silce wlasciciel postanowil zrobic zawody w wyciskaniu.
Jako ze nigdy nie cwiczylem specjalnie na sile- olalem cieplym moczem.
Ale dzisiaj wywiesili szczegolowe informacje- pomyslalem sobie- czemu nie, w koncu za 3 pierwsze miejsca sa karnety a kasa droga nie chodzi
Postanowilem sprobowac swoich sil w wyciskaniu.
Jako ze do tej pory najwiecej bralem 8x110, zaczalem od 120.
Dodam ze wszystko bylo wyciskane technicznie- podniesienie z kumplami, 2 sekundy trzymana sztanga w powietrzu, opuszczenie na klate-2 sekundy przytrzymania i dopiero wycisk.
Poszlo jak maslo (az mnie zdziwilo jakie to lekkie).
Dalej 130- znow poszlo.
Mysle- raz sie zyje, ladujemy 140.
Troche sie balem na poczatku- ale... poszlo !!! Wprawdzie powoli i z wysilkiem- ale poszlo pelne wycisniecie.
Jako ze wczesniej nigdy nie cwiczylem na sile, zonka mialem niezlego (i oczywiscie to wspaniale uczucie jaki ja jestem zaj.ebisty )

No i pomyslalem se- idziemy do zawodow.
I tu sie zaczynaja sie pytania. Nigdy wczesniej nie bawilem sie w cos takiego, jestem zielony. Bedzie w punktach.

Zawody beda wg. formuly Wilksa, bez kategorii wagowych, bedzie pozadny sedzia. Dodam ze na silce nie ma specjalnie jakichs mega-wyciskaczy. To jest raczej fitness-klub, tak ze mysle ze szanse jakies mam.

1. Jak mam rozlozyc treningi w tym tygodniu zeby bylo si ? Zawody sa w sobote przed poludniem, jak na razie do konca tygodnia mam:

wt.-nogi
sr.-plecy
czw.-barki
pt.-biceps, triceps

Myslalem tak: Jutro zrobie normalnie nogi, nastepnie w srode zrobie lzejszy trening plecow i odpusze martwy ciag, we czwartek- tylko wzniosy sztangielek na bok i wzniosy w opadzie (odpadnie wyciskanie w siedzeniu i unoszenie sztangi wzdluz tulowia) a w piatek wogole odpuscic trening.
Gra ? Chetnie przyjme uwagi.

2.Jak rozplanowac podejscia ?
Czy od razu na pierwszy raz atakowac 140, czy tez moze tak:
1.135
2.140
3.?

W sumie teraz 140 poszlo w 3 probie, wiec w 2 spokojnie tez pojdzie.
Czy moze lepiej mocno udezyc na pierwsza probe i 140 od razu ?

3.Jakies ogolne sugestie to tego typu zmagan- wszystko przyjme z wdziecznoscia i sogiem

Wiem ze troche powaznie o tego podchodze- ale, jak pisalem, karnet na 3 miechy nie chodzi piechota a zawsze bedzie wiecej na suple.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jeśli chcesz dobrze wypaść ,to ostatni trening na klatke zrób sobie we wtorek.Około 3 serie na 60-70 % Twojego maxa tj.140kg i do soboty wypoczywaj jedząc dużo amino BCAA I CARBO.
Gdzie odbędą sie te zawody,i co to za porządny sędzia będzie na tych zawodach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
cos sie forum wali ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Zadne powazne zawody, dla czlonkow klubu takie ******lki, jakis maraton fitnes, wyciskanie dla lasek, nic powaznego...

Sedzia- nie pamietam nazwiska, ale jakis sedzia jakies federacji czy cus, sam trojboista, tyle pamietam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Casusbelli, trening czwartkowy sobie w ogóle odpuść - tak by były zupełnie dwa dni wolnego do start, czyli czwartek i piątek. Niema sensu męczyć barków i innych mięśni w czwartek - złap ogólną regenerację, to da ci większa siłę eksplozywną.

Rozplanowanie podejśc ściśle zależy od tego jaki poziom poprawnej techniki prezentujesz obecnie. Jeśli 140 wycisnąłeś z wyraźnym zatrzymaniem na klatce, bez kołysania sztangą przy wyciskaniu, sztanga nie cofnęła się i nie podniosłeś bioder do góry to technika jest prawidłowa (w ogólności) - piszesz, że tak właśnie było. Wtedy przy dobrym samopoczuciu możesz podejść inaczej:
130, 137,5 i 142,5 kg
Inny wariant: 135 140, 142,5.
Przy wyraźnej formie możesz przyatakować 145 kg: 132,5, 140 i 145 lub zwiększający prawdopodobieństwo wyciśnięcia 142,5 kg: 135, 142,5 a dopiero później 145.

Na zawodach powinieneś szybko zorientować się jakie są tendencje wśród sędziów - w jakim stopniu sztanga musi być zatrzymana na klatce. Wtedy ustal dokładnie taktykę rozgrzewki.

Z kolacji piątkowej zrezygnuj, weź łagodny środek ziołowy na przeczyszczenie - balast na zawodach w Wilks'ie jest zbędny. Śniadania też nie jesz. Dodatkowo odwadniać się nie ma sensu, bo spadnie ci siła. Na kolację to co zalecił Wzorek, ale bez carbo. Na śniadanie też aminokwasy - mało ważą a bardzo dobrze wpływaja na aktywność i uczucie energii.

Carbo zjedz dopiero po ważeniu. A najlepiej natychmiast i to rozcieńczone z jakim płynem izotonicznym. Do momentu startu popijaj takiego napoju drobnymi łykami co 15 minut. Pomiędzy podejściami również możesz popijać roztwór carbo.

Ostatnia uwaga: na rozgrzewce kazde podejście niech obserwują koledzy znający przepisy i komentują każde wyciśnięcie na rozgrzewce.

A na starcie pamiętaj o czekaniu na komendy sędziego. Początkującym zawodnikom często zdarza się nieczekanie na komendy sędziego - rozpoczynają opuszczanie sztangi zanim uszłyszą "Start" i odkładają na stojak zanim usłyszą "Stojak".

Powodzenia! Nie zapomnij napisac w tym temacie jak ci poszło na zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
parker sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Dla zawodników to co napisałem to normalka, a dla dopiero zaczynających startować - bez względu na wiek i staż treningowy - mogą to byc cenne wskazówki. Ja przez pierwszy rok czy dwa startów nie pamiętałem o komendach sędziego przy przysiadach... Kończyło się to happy-endem: ustawianie się do pozycji startowej trwało tak długo, że zanim rozpocząłem przysiad sędzia zdążył wcześniej dać sygnał do startu, mimo mojej nieświadomości zaistnienia takowego.

A przykro patrzeć jak na zawodach palone są dobre technicznie podejścia z powodu zapominania o komendach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Heh, az tak powaznie to nie bedzie. Nie ma umnie zadnych zawodnikow, wogole caly ten konkurs ma byc zabawa...
Ja sie tak napalilem bo jak pisalem- karnet za free fajna sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Zabawa zabawą a start potraktuj poważnie - jako sprawdzian swoich możliwości i psychiki startowej. Jeśli jesteś zawodnikiem startowym to wyciśniesz więcej na starcie niż na treningu; jeśli spalisz się psychicznie lub wystraszysz to narobisz cała masę błędów, a i siła gdzieś się ulotni.

Taki zresztą jest sens sprawdzianów na zawodach - do rywalizacji potrzebna jest nie tylko duża siła, ale i wytrzymała psychika.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super Series 2004 Moskwa

Następny temat

Mariusz Pudzianowski - Pyton

WHEY premium