SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REDUKCJA - prośba o ocenę, rady.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1236
Witam od 1 lipca 2011 stosuję trening i dietę mającą na celu redukcję. Parametry na dziś: Mężczyzna, 27 lat, 176 cm, 94 kg.
Stosuję aeroby 4 razy w tygodniu 60 minut na rowerze stacjonarnym w układzie: poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek. Dziennie piję 3 litry niegazowanej wody mineralnej oraz zieloną herbatę oraz rano czarną kawę.
Wyniki wg mnie nie są najlepsze bo do dziś stosując trening i niżej przedstawioną dietę schudłem jakieś 3-4 kg co chyba nie jest rewelacyjnym wynikiem???.
Rozkład wygląda w taki sposób:
7:15 - kubek czarnej niesłodzonej kawy
8:00 - 9:00 - aeroby na rowerze stacjonarnym 60 minut w przedziale pulsu 125-135 (mam pulsometr)
10:00 - śniadanie - 5 łyżek płatków owsianych górskich zalanych lekko wrzątkiem, szklanka mleka 2%, łyżka oliwy z oliwek, pół kostki twarogu półtłustego, 1 mały banan - to wszystko zmiksowane i wypite + 2 małe kromki razowego pieczywa własnej roboty posmarowane lekko ramą z dodatkiem pomidora
13:00 - 2 śniadanie - jedna mała kromka chleba jak wyżej + mały jogurt naturalny danone + kilka kulek winogrona ciemnego/ ew. ananasa.
16:00 - obiad - 1 pierś z kurczaka grillowana lub gotowana na parze, 100 g ryżu białego + zestaw surówek
20:00 - kolacja - pół kostki twarogu półtłustego, szklanka wody przegotowanej, 1/4 małej łyżeczki kakao żeby polepszyć smak to zmiksowane i wypite jako ostatni posiłek.
Zupełnie nie używam cukru, nie piję żadnych soków, gazowanych napojów. Czasami w weekend pozwolę sobie na jakieś piwo.

Proszę o ocenę tego co napisałem oraz Wasze wskazówki i porady aby polepszyć efekty, bo przyznam że jestem zawiedziony efektami co przekłada się na zapał do dalszej pracy...

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

Waga: 94

Wzrost: 176

Obwód klatki: 109

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 103

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 35

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: poszukiwanie pracy

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: jazda na rowerze stacjonarnym 4 razy w tygodniu 60 minut poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

Odżywianie: Lubie warzywa, owoce, ryż, mięso drobiowe, ryby.
Nie lubię: mięso inne jak drobiowe, tuńczyka.


Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: nie dotyczy

Stan zdrowia: nie dotyczy

Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczę aeroby jak pisałem 4 razy w tygodniu, posiadam ławkę do brzuszków i sztangę własnej roboty o ciężaru ok 10 kg

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie dotyczy

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: nie dotyczy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1082
Skoro masz za cel redukcje rozlozona w czasie to dlaczego wynik uwazasz za nie najlepszy? Moim zdaniem, przede wszystkim musisz przestac cwiczyc na czczo, z rana dobrze jest troszke podkrecic metabolizm zeby spalanie tkanki tluszczowej bylo bardziej efektowne. Napisz czy spadles z masy ale w jaki sposob? Tkanka tluszczowa, czy miesnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Dieta pozostawia wiele do życzenia to też i nie ma wielkich efektów na wadze.
Zamiast aero na rowerku idź do parku lub gdziekolwiek i pobiegaj, efekt będzie 2-3razy lepszy.

Jakie jest twoje zapotrzebowanie? Ile kcal i jaki rozkład składników masz w tej diecie? Na oko kcal będzie o dużo za mało jak na start.
Pobudka o 7 a posiłek o 10. Skąd przez te 3h (+ jeszcze czas posuchy, tj. snu) organizm ma brać energię? Gdyby to wyglądało jakoś tak : 7:00 pobudka, 7:10 aeroby i po aerobach posiłek to miało by jakiś sens. Pieczywo + margaryna? WTF?
Oliwy zamiast na śniadanie powinieneś wcinać na kolacje razem z twarogiem.
Poczytaj posty podwieszone o układaniu diety bo kiepsko u Cb z wiedzą.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i ćwiczenia na spalenie 'oponki'

Następny temat

Dieta 17 latka

WHEY premium