SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REDUKCJA A RZEŹBA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 44
Witam, mam pytanie odnośnie ''docinki''. Czy korzystając z typowej formy na redukcje tzn. zakłądając ze moje dzienne zapotrzebowanie to 3000 kcal i utne z tego 200/300 kcal z odpowiednio podzielonymi makro oraz treningiem głównie siłowym który będzie stymulował mięsień mogę założyć iż jest to idealny przepis na spalenie tłuszczu przy zachowaniu jak największej ilości mięśni? Moje pytanie wywodzi się z tego, iż mam pewną rozbierzność inforamcji. Czy dieta na rzeźbe to co innego? Chcę przeprowadzić redukcje ponieważ masę mięśniową uzyskałem dość fajną ale niestety troche sie zalałem i moim celem będzie redukcja a na każdym forum mam pewien niedosyt gdyż odnosze wrażenie ze redukcja to poprostu redukcja masy ciała a nie tłuszczu bez mięśni ( oczywiscie nie zakładam ze mięsni wcale nie utrace ) moze ide złym tokiem myślenia? Czy ten ''przepis '' na redukcje o któym wspomniałem jest prawidłowy aby poprostu się wyciąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32857 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Hej, niestety nie ma sprawdzonego przepisu na reduukcje ( rzeźbę) czy na mase poniewaz każdy organizm jest inny , są pewne schematy które sprawdzają się u większosci ale jest tez pewna mniejszość która na to nie pójdzie w taki sam sposób jak reszta ,
Ogólnie na redukcje najlepiej przyjąć dobry trening siłowy oraz mały deficyt kaloryczny na start i obserwowac co się dzieje . Jak jest stagnaca to pogłebiasz deficyt kaloryczny - w pierwszej kolejności dodając aktywności .Temat rzeka i podczas prowadzenia redukcji trzeba wprowadzać odpowiednie zabiegi aby efekty były jak najlepsze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Redukcja tkanki tłuszczowej to potocznie nazywana "rzeźba". To dość oczywiste, że chodzi o rzeźbienie mięśni z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zawsze celem jest redukowanie tkanki tłuszczowej, a nie masy ciała. Wrzucanie kilogramów nie ma najmniejszego sensu. Jedynie w sytuacji jakichś zawodów w określonej dyscyplinie sportowej, ale nie w kształtowaniu sylwetki.

Założenia Twoje są jak najbardziej sensowne i w zasadzie jedyne jakie warto wprowadzić. Nie ma tutaj innej drogi. Ewentualnie mini cut, czyli mocniejsze obcięcie kcal i redukcja w krótkim czasie. Z niskiego na bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 44
Super a czy mogę wiedzieć w jaki sposób szukac informacji o których napisał wyżej monkey22? Mam na myśli to, że gdy wejde na redukcje to chciałbym wiedzieć jakie kolejne kroki podejmować zeby wycisnąć z tego 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Niektórzy też za bardzo kombinują, bo to starczy prosty trening FBW z czasem jakieś cardio/interewały dorzucić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32857 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
grzyb2p22
Super a czy mogę wiedzieć w jaki sposób szukac informacji o których napisał wyżej monkey22? Mam na myśli to, że gdy wejde na redukcje to chciałbym wiedzieć jakie kolejne kroki podejmować zeby wycisnąć z tego 100%
ty skup się na podstawach . O zabiegach pisałem już odnośnie osób zaawansowanych . Rotacje makro , zmienne treningi itp .u ciebie tylko najważniejsze podstawy i będą efekty .Jak Anubis napisał to zbyt duże kombinowanie często daje efekt odwrotny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699301
Redukcja = Rzeźba . Jest kilka kroków, jakie trzeba zrobić i przez które trzeba przejść, aby odpowiednio zaplanować i przetrwać redukcję, a oto one: Określenie celów i ram czasowych redukcji. Ustalenie dziennego zapotrzebowania na kalorie. Ustalenie ujemnego bilansu kalorycznego. Obliczenie zapotrzebowania na poszczególne składniki. Zaplanowanie treningu i suplementacji.
Jeżeli to opanujesz to podczas trwania redukcji zwracasz uwagę na te punkty . W czasie trwania redukcji można modyfikować poszczególne założenia dietetyczne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Nie wiem za bardzo jakie kroki masz na myśl, ale zasady diety prawidłowo zbilansowanej są takie same, bez względu na to, czy jest to redukcja tkanki tłuszczowej, czy budowa masy mięśniowej. Różnica jest tylko i wyłącznie w ilości kalorii. Z tego też względu polecam zapoznać się z nimi czytając artykuły na temat diety zbilansowanej:

https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana

https://potreningu.pl/articles/1732/zbilansowana-dieta-redukcyjna-czyli-jedz-wegle-i-chudnij

https://potreningu.pl/articles/3382/odchudzanie--maly-poradnik-dla-poczatkujacych

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o poradę masa redukcja czy zero kaloryczne ??

Wiecej