SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnośnie treningu brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Witam wszystkich:) Ćwiczę na siłowni 3 razy w tygodniu treningiem typu split z następującym podziałem:
Pon - Barki, Nogi (same przysiady - przez kontuzje, nie że mi się nie chce)
Śr - Klatka, Triceps/Biceps (superserie)
Pt - Plecy

Od dłuższego czasu mam problem z tym, żeby robić brzuch po każdym treningu. Np po nogach robi mi się go zupełnie inaczej niż po klatce itp. W związku z tym wpadłem na taki pomysł, żeby po każdym treningu robić inne ćwiczenie na brzuch, czyli np. w poniadziałek robię 1 ćwiczenie na górę, w środe 1 na skośne, a w piątek 1 na dół. Co o tym myślicie? Jeśli może tak być to po ile serii robić wystarczy po 3 serie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nic straconego- wykorzystasz równiez przy masowaniu

dobre ćwiczenia zachowują swoja wartośc w każdej sytuacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
Jeżeli chcesz ćwiczyć taką rozpiską ( co jest bardzo dziwne ), daj brzuch do dnia pleców, rób tylko raz w tygodniu po jednym ćwiczeniu na dół, skośne i proste, po 3-4 serie w zakresie do 15 powtórzeń z obciążeniem.

Zmieniony przez - Sopel_90 w dniu 2011-03-12 21:06:11

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przysiady,martwe ciągi,ćw. unilateralne(bez pasa)-te ćwiczenia budują masę brzucha.

Ćwiczenia bezpośrednie są w jakimś sensie uzupełnieniem,więc 1x w tyg,po jednym ćw. na każdą część wystarczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Właśnie też myślałem nad tym, żeby zrobić cały brzuch w dniu pleców, ale czy prostowniki nie będą wtedy zbyt obciążone?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Zależy co robisz na plecy. Ja robię zwykle mega ciężkie brzuchy, a plecy mam na każdym treningu.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Na plecy robię 3 ćwiczenia po 4 serie na najszerszy i na koniec wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 4 serie, a potem bym robił brzuch 3 ćwiczenia po 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Klasyczna lipa czyli split. Cóż, podzieliłbym inaczej trening, brzuch tym bardziej.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Co do tego, że Split to przecież na samym początku napisałem jak ćwiczę... I jeśli mam być szczery mam odmienne zdanie na ten temat. Sam pomysł na taki podział poleca WODYN w swoim temacie pt. "3 dniowe podziały partii mięśniowych" czy jakoś tak :P i muszę przyznać, że bardzo sobie go chwalę :) Jedyna partia z którą mam kłopot to ten brzuch właśnie. Chciałem tylko wiedzieć czy jak przećwiczę cały brzuch w dniu pleców to czy prostowniki nie dostaną za bardzo po dupie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Dzięki wszystkim za odpowiedzi:) Może mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat kompleksowego treningu brzucha w dzień treningu pleców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jesli trenujesz splitem to i brzuch powinien wypadać podobnie jak inne grupy- a to już nie będzie chyba takie trudne do ustawienia...

czemu akurat w dniu pleców chcesz go umieścić?

ponadto napisz coś jeszcze 0o owej kontuzji- bo jesli mozliwe jest wykonywanie przysiadów to byc może i uda się tez znależć i jakies inne ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Brzuch chcę umieścić w dniu pleców ponieważ same plecy zrobię z pół godziny, dlatego aż się prosi, żeby coś do nich dodać. Z drugiej strony nie chcę zmieniać rozkładu partii bo dawno nie ćwiczyło mi się tak dobrze jak teraz.

Kontuzja ciągnie się już od dawna, no ale co poradzić, że na lekarza prywatnego trzeba czekać pół roku, a na prywatnego mnie nie stać... Po ćwiczeniach takich jak martwy ciąg, uginanie nóg leżąc oraz wszystkich innych na dwugłowe, a także po zwykłym długotrwałym chodzeniu, pojawia mi się bardzo silny ból z tyłu nogi nad kolanem (możliwe, że to przywodziciel promieniuje) podczas unoszenia zgiętej nogi (np. wychodzenie po schodach). Teoretycznie powinienem w ogóle nie chodzić na siłownię, bo wbrew pozorom ten mięsień napina się nawet przy wyciskaniu leżąc, ale staram się jakoś uważać na niego i jakoś udaje mi się go nie nadwerężać. Na razie czekam na wizytę (27 kwietnia), bo na dłuższą metę tak się nie da. Ale to osobny temat...

Mam jeszcze takie pytanie do _Knife_. Czytałem twoje "antysplitowe" artykuły i chciałem się Ciebie spytać jak to jest możliwe, że jak zaczynałem ćwiczyć ważyłem 96 kg, a teraz po 3 latach ważę 126 kg (tłuszcz 18%, ale jak zaczynałem to procentowo było chyba jeszcze więcej) ćwicząc cały czas tylko splitem? Przecież split jest taki zły i nie działa...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy trening.

Następny temat

Redukcja, kilka pytan

WHEY premium