SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnośnie treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1316
Witam, mam 16 lat i ważę 60kg. Ćwiczę od 1 roku, w tym czasie przytyłem z 53kg. Aktualnie jestem na masie, kaloryka 2600 (gdy byłem na 2900 to bardzo się zalewałem). Moje pytanie odnosi się do treningu, trenuje 5 razy w tygodniu.

Poniedziałek - Klatka, biceps, łydki
Wtorek - Plecy, Kaptury, triceps, barki
Środa - wolne
Czwartek - Całe nogi (oprócz łydek)
Piątek - Klatka, biceps, łydki
Sobota - Plecy, kaptury, triceps, barki
Niedziela - wolne

Moja objętość treningowa to stałe 12 serii na biceps i triceps, 12 serii klatka plecy, stałe 16 serii nogi, 8 serii głównie na barki
+ 4 serie na tył barków, 6 serii na łydki (podbije do 8/9), 6 serii kaptury

Klatka
3x dipy, 3x wyciskanie sztangi na ławce z skosem dodatnim
3x rozpiętki, 3x przenoszenie hantla za głowę

Biceps
3x uginanie z sztangą, 3x uginanie z hantlami na ławce z skosem dodatnim
3x młotki hantlami, 3 uginanie na modlitewniku

Łydki
3x wspięcia

Plecy
3x podciągania się, 3x przyciąganie hantla opierający się o ławkę
3x ściąganie drążka z wyciągu gornego, 3x podciągania się

Triceps
3x Francuskie hantlami, 3x ściąganie drążka wyciągu
3x prostowanie ramion w opadzie opierając się o ławkę 3x ściąganie drążka (sznury)

Barki
5x ohp
3x wznosy hantlami, 4x ćwiczenia na tył barku

Kaptury
3x podnoszenie sztangi za pomocą łopatek (?)
3x to samo

Nogi
5x przysiad, 4x wykroju z hantlami, 4x martwy rumuński ciąg na prostych nogach, 3x prostowanie nóg

Czy taki trening jest dla mnie ok?
Zamierzam co tydzień dodawać po jednej serii dla klaty i pleców aż dojdę do powiedzmy 18 serii.
Kolejny problem pojawia że z zalewaniem tłuszczem,
jem mało kcal a tyje praktycznie samym tłuszczem. W diecie mam 140g białka 60-80 tłuszczy 340wegli (jeśli zjem 60g tluszczu to podbijam białkiem). Z suplementów biorę kreatyne, codziennie 5g + d3k2, omega 3 itp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1316
Odnośnie tyłu barków jest błąd, chodziło o 4 serie a nie ćwiczenia. Chciałem jeszcze dodać że brzuch trenuje treningiem od AlSquad (YouTube) 3/4 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7712 Napisanych postów 13994 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237794
Siemka
Wiesz co, co do objętości i intensywności to nie powiem Ci czy ok czy nie, to juz sprawa mocno indywidualna czy potrafisz sie z tego zregenerować do kolejnej jednostki treningowej. Kolejna sprawa z dodawaniem objętości to jezeli będzie trzeba to dodaj, jezeli sila idzie, progress jest to ja bym na siłę jej nie dodawał.
Co do jedzenia no tutaj juz nie zawsze jest tak ze bedziemy mogli duzo jeść. Tutaj trzeba kombinować, moze rotacje, pilnować wrażliwości insulinowej itp ;)
Nie wszyscy sa stworzeni do jedzenia po 600-700g wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21359 Napisanych postów 30668 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 868854
Ciekawy jestem dlaczego zamierzasz podbijać objętość tylko dla klatki i pleców, a np nóg już nie? Nie ma to żadnego sensu. W ogóle coś jest mocno nie tak, skoro masz tyle samo serii na biceps i triceps co ja czworoglowe czy plecy, a na dwugłowe tylko jedno ćwiczenie. Brak czegokolwiek na pośladki. Moim zdaniem w samym treningu jest wiele do poprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1316
Dzięki za rady.
Prz1993 Czyli do dnia nóg dodał byś jeszcze jedno ćwiczenie na dwugłowe? Jeśli je dodam z np. 4 seriami to będzie okej z całokształtem treningu czy coś jeszcze zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1316
Sorka, miałem na myśli pośladki zamiast dwugłowych. Co do podbijania objętości na nogi, wydaje mi się że jest w miarę duża i będę na niej delikatnie progresował. Nie zależy mi jakoś bardzo na rozbudowanie nóg, jedynie na tym żeby nie odstawała od góry ciała.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w szpitalu.

Wiecej