SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie od początkowego sportowca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3150
Witam.Chciałbym już ze sobą coś zrobić i jakoś wziąć się za siebie.Mam 17 lat ,ważę 79kg i mierzę 1.83 i jestem dość dobrze zbudowany.
Zwykle ćwiczyłem coś tam ale nie tak intensywnie ,zwykle robiłem to w domu ale to też się liczy.
I pytanie do was czy warto brać kreatynę cm3 w moim wieku ? Czy już wyższy nie urosnę (bo nie chce xD) ? Jakie mogę jeszcze brać suplementy żebym dobrze wyglądał.Czytałem ,że żeby brać kreatynę to trzeba ćwiczyć min pół roku (mam to już za sobą).Również kreatynę bierze się na śniadanie,obiad i kolacje w dniu treningu i pytanie czy te dni pozostałe w których nie będę ćwiczył to nie muszę brać ? Jakie są wady brania ? I co z białkiem ?
Czy 3 dni po 4-5 h w tygodniu intensywnego treningu wystarczą ?
Kolejna moja sprawa to trądzik na który się leczę od roku a w tych suplementach jest sporo białka a wiadomo ,że białko podsyca to,jeszcze dermatolog popytam co do tego.
Znowu dieta czy jest bardzo ważna ?
Oczywiście jestem osobą bez nałogową (nie pale,nie pije,nie ćpam)
Sport w sumie porzuciłem dawno temu (już rok) zawsze grałem w piłkę nożną.Często również jeżdżę na rowerze (to też pomaga na nogi) więc to mi jest potrzebne.

Chcę zmienić tryb życia i pragnę zacząć coś nowego ,to również da mi pewności siebie.Dzięki :)




Zmieniony przez - pytoN9 w dniu 2017-01-31 10:29:54

Zmieniony przez - pytoN9 w dniu 2017-01-31 10:34:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Kreatyna na początku nie jest zupełnie potrzebna. Do treningu trzeba się zabrać od prawidłowej diety. Jak ułożysz prawidłowy sposób odżywiania i potrenujesz jakiś czas wówczas można wziąć się za kreatynę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 127 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2779
j/w, a czy urosniesz czy nie to nikt nie wie. rosniemy do 21 roku zycia wiec nie wiadomo. Kreatyna zbedna ale na przyszlosc dawkowanie standart :10 g w dni treningowe 5g po i 5g przed treningiem, w dnt 5 g o dowolnej porze dnia. Tak samo bialko jezeli dieta bedzie zadbana to jset zupelnie zbedne, bialko jest po to aby uzupelniac braki w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
4-5 h treningu? To jakieś szaleństwo jest.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
4-5 h powinny trwać wszystkie Twoje treningi w tygodniu razem wzięte i to przy 4 sesjach. 50-60 minut - tyle powinien trwać jeden trening.
Białko nie ma wpływu na trądzik, przynajmniej rozsądne jego ilości. Negatywny pływ na jakość skóry mają słodycze i przetworzone jedzenie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poziom tkanki tluszczowej w organizmie

Następny temat

trening progresywny vs wysoka ilość powtórzeń z tym samym ciężarem

WHEY premium