SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o zakwasy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
Witam!!! mam pytanie odnośnie zakwasów... dowiedziałem się od kumpla że po każdym udanym treningu powinny wystąpić zakwasy na znak że mięsnie rosną. ja ćwicze od 3 miesięcy non stop tym samym planem tren. bo i tak mi doradzono i od ok 1,5 miecha nie mam wcale zakwasów w mięsniach ramion i barkach, gdzie np na klatce i plecach mam po każdym treningu(nie zaduże-bolą tylko jak napinam mięsnie bądz dotknę) więc czy coś jest nie tak, czy coś powinienem zmienić? z góry dzieki z odp. przepraszam jeśli umiescilem ten temat w nie odpowiednim dziale ale jestem poczatkujacy i nie mam za wiele pojęcia.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 67

Wzrost: 179

Cel treningowy: MASA

Staż treningowy na słowni: 3 miechy

Uprawiane inne sporty: tyle co lekcje w-f i czasem pobiegam za piłka z kumplami

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): tyle co na mase mi powinno wystarczyć

Dieta: ze wszystkich sił staram sie utrzymać

Przeciwskaznania medyczne: powiedzmy że brak

Zażywane suplementy: jakaś odżywka węglowodanowo-białkowa-jako uzupełnie diety, gdy posiłek słabszy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
odwiedź dział odżywianie 10 wskazówek żywieniowych i zacznij je stosować, mnie nie ma w domu czasami od 8 do 21 tylko że w tedy biorę większą torbę, żeby pomieścić wszystko. Człowieku kup tuńczyka (w puszcze), ryż do wrzącej wody, na ok 15 min na opakowaniu masz ile czasu, zmniejsz gaz. Wymieszaj tuńczyka z ryżem dodaj warzyw i pożywny obiad zrobiony. Kurczak kroisz w kostkę, wrzucasz do wrzącej wody, sos też możesz jakiś pyknąć. Odwiedź też dział kuchnia :D:D:D hehe pamiętaj nie wszystko to białko co białe :)

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zakwasy nie są oznaką dobrego treningu.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 457
śmiech, żal.. kto takich głupot naopowiadał ? Zakwasy są zazwyczaj jak robisz jakiś pierwszy trening po przerwie, potem mięśnie się przyzwyczajają..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
kolega gada Ci glupoty mozesz mu powiedziec zeby stuknal sie w glowe.

zakwasy sa gdy miesnie doznaja szoku cos ich zaskakuje. nie cwiczyles a tu nagle wysilek=zakwasy. zbyt dluga regenracja (nie cwiczenie) i potem znowu cwiczenie znowu zakwasy.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Twoj kolega mowil raczej o mikrourazach powstalych po treningu, a nie zakwasach. Zakwasy gdy cwiczysz regularnie nie wystepuja bowiem miesnie ucza sie coraz szybciej usuwac kwas mlekowy i gdy cwiczysz regularnie owych zakwasow nie odczujesz.
Co do mikrourazow to wiadome gdy powstaja (i zapewni sie odpowiednie warunki) to miesnie rosna. Ale czy musisz je odczuwac? IMO poczatkujacy nie powinni odczuwac zbyt 'intensywnych' mikrourazow potreningowych, poniewaz wtedy latwo o przetrenowanie.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
dzięki uspokoiliście mnie :) wolałem się poprostu upewnić.Viren napisał
"Zakwasy nie są oznaką dobrego treningu" tzn że trening na klatke klatke i plecki robie źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1011
Nie, ty nie odczuwasz zakwasów tylko właśnie te mikrourazy dlatego klata i plecy cie bardziej bolą widocznie musisz mieć trochę bardziej intensywniejszy plan treningowy na te partie mięśniowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Nie znaczy, ze robisz zle. Znaczy tyle, ze trening klatki i plecow jest dosyc ciezki, ale to nie problem jesli mikrourazy nie sa zbyt mocne.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
ja moze dodam jeszcze od siebie moze nie jest na tyle ciezki a masz dlugi okres regeneracji miedzy nimi. ja zazwczyaj w splitach mam na tych partiach zakwasy.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
rozumiem, dzięki wszystkim pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
eeroo mozesz jakos rozwinac, wytlumaczyc swoja wypowiedz? Bo nie ogarniam

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

plan na pięć dni --- problem

Wiecej