SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o wapń

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1253
Heja, gdzieś wyczytałam ze wapń jest dobry na "zakwaski" - prawda ci to czy bujda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 60 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1415
Organizm posiada oczywiście pewne możliwości neutralizowania nadmiaru kwasów czemu służą krążące we krwi związki zwane skrótowo buforami.Możliwości neutralizowania kwasów choć istnieją, są oczywiście ograniczone a zasoby związków buforujących ulegają wyczerpaniu

Część z nich jest kwaso- część natomiast zasadotwórczych. Do tych pierwszych należą przede wszystkim: fosfor, chlor i siarka.

Do drugich: WAPN, magnez, potas i sód.


To czy produkt ma wpływ zakwaszający czy alkalizujący nie ma nic wspólnego z jego smakiem. Wiele owoców ma kwaśny smak, a pomimo to wywierają one wpływ alkalizujący.

Najogólniej rzecz ujmując pokarmy roślinne (za wyjątkiem potraw zbożowych) wywierają działanie zasadotwórcze, zwierzęce (za wyjątkiem mleka, ale już nie serów) - kwasotwórcze

Dla przykładu do silnie kwasotwórczych produktów z uwzględnieniem ich kwasowości:

wieprzowina (ok. 290), kasza jęczmienna (ok. 180), wołowina (ok. 140), cielęcina (ok. 125), szynka (ok. 160), śledź (ok. 115), jaja (ok. 160), ryż (ok. 80), sery (ponad 50), makaron (ok. 40).

Do produktów zasadotwórczych należą z kolei:

ziemniaki (ok. 90), buraki (ok. 90), czarne porzeczki (ok. 90), cytryny (ok. 80), wiśnie (ok. 70), marchew (ok. 70), pomidory (ok. 60), śliwki (ok. 50), sałata (ok. 40), mleko (ok. 30).

Nie bójcie się próbować nowego - amatorzy zbudowali arkę,
profesjonaliści Titanica...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1253
Dzieki ale chyba nie precyzyjnie się "Zapytałam" chodz mi o tzw. zakeasy mieśniowe. w praktyce wyglada to tak ze pewiem gość przyjmuje preparaty wapniowe przed treningiem i twierdzi ze nigdy zakwasów nie posiada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 60 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1415
Caly artykul mozna przeczytac na http://www.gory.wyd.pl/archiwum.php?art=1154 

Nie bójcie się próbować nowego - amatorzy zbudowali arkę,
profesjonaliści Titanica...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 60 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1415
Wapn nalezacy do pierwiastkow zasadotowrczych przyjmowany w kazdej postaci ogranicza powstawanie kwasu mlekowego powodujacego zakwasy miesniowe

Nie bójcie się próbować nowego - amatorzy zbudowali arkę,
profesjonaliści Titanica...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1253
tak teraz juz wiem dzieki za linkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 169 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1843
Lu_ka ... sog za linka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
Lu_ka sog przeczytam ciekawie sie zapowiada

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co tu zrobić by jeść dużo a nie przytyć??

Następny temat

zaburzenia hormonalne

WHEY premium