SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o trening ramion i brzucha dla dziewczyny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Hej! Slowem wstepu, mam 17 lat, jestem srednio aktywna, al etez ,wydaje mi sie, nie jakas slaba. Nigdy nie cwiczylam reguralnie silowo, ruszalam sie, np tenis, siatkowka, czy basen. Zalezy mi na wzmocnieniu sily i lekkim rozbudowaniu miesni ( bo jak mowilam, nie sa one w jakims zlym stanie) ( mam 167 cm wzrostu i jakies 53,5 kg, jestem dosc szczupla, ale chce w miejsce tkanki tluszczowej zobaczyc wiecej miesni :) Oczywiscie zaczelam sie zdrowo odzywiac, zeby troche spalic i i jednoczesnie cwiczyc. Mam do dyspozycji hantelki, mysle ze 1 kg bedzie w sam raz, i cwiczenia bez przyrzadow.

1. Pytanie- jesli laczyc wieksza partie miesniowo z mniejsza, to najlepiej podczas jednego razu cwiczyc np. Miesnie plecow i ramion (+barkow) czy lepiej poswiecic jeden trening na same zamiona i barki ( czy moze np z brzuchem - czy brzuch powinien byc sam?)

2. Ulozylam sobie na poczatek takie cwiczenia na ramiona z barkami . Kazde po 3 lub 4 serie po 8-12 powtorzen
Podnoszenie wyprostowanych rak z hantlami przodem
= bokiem
Pompki ( damskie, bo zwyklych nie zrobie na razie) z roznym rozstawem ramion
Takie "pompki" z podporem tylem, np na krzesle ( czy sa jeszcze jakies proste cwiczenia na triceps, np z hantlami?)
Zginanie reki w lokciu z hantlami.
Moje pytanie- czy wystarczy robic te 5 cwiczen 2 razy w tyg, czy jesli bede czula, ze daje rade, to trzy razy, co dwa dni? Czy po 2-3 miesiacacch z cwiczeniem tylko dwa razy w tyg bedzie widac jakies pierwsze efekty?

3. Cwiczenia na brzuch( bede robic tylko na miesnie proste)serie np 4 po 15 powtorzen
Brzuszki zwykle
Podnoszenie nog leżąc
I wlasnie wiecej mi nie przychodzi do glowy. Czy tez cwiczyc dwa razy w tygodniu?

I jeszcze takie pytania: czy po takim treningu, trzeba dostarczyc od razu białko, tak jak w przypadki cardio?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 102 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 817
Dla początkujących najlepszy będzie fbw, całe ciało się będzie równomiernie rzeźbić. Ćwicz co 2-3 dzień i zaczynając od nóg, potem górne partie, plecy, na końcu brzuch. Na początek na rozruszanie możesz ćwiczyć bez obciążeń, a potem zacząć używać hantelek. Z racji tego, że jesteś szczupła efekty powinny być szybko widoczne. Po treningu siłowym głownie węglowodany, by uzupełnić glikogen i trochę białka dla mięśni, jeśli pojawią się jakieś tłuszcze to nic nie szkodzi. Nie musisz jeść zaraz po treningu, najlepiej w ciągu 1h od zakończenia.

76kg--->55kg
Cel: zostać trenerem
www.instagram.com/for.motivation/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
Po treningu posiłek węglowodanowo białkowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jednak trzeba by było zobaczyć całość diety jaką stosujesz. Zrób sobie zrzut na potreningu.pl i zamieść w dziale odżywianie dostaniesz odpowiednie wskazówki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Co do treningu fbw, to jasne, cwicze cale cialo, tylko nie wszystko na jeden raz, chyba wole cwiczyc poszczegolne grupy miesniowe w poszczegolne dni, bo na kazda chce robic np 4 cwiczenia po 3-4 serie, a gdybym robila wszystko na raz, nie starczyloby mi czasu ( dopiero na wakacjach bede go miala wiecej) Juz z reszta probuje od jakiegos miesiaca, ale tak nieregularnie wychodzilo. Wiem, ze niektorzy stosuja cwiczenia silowe jako metode redukcji tk. tkuszcz.. Ale czy jest w tym sens? Tzn myslalam ze silowe rozwijaja miesnie ( oczywiscie palimy jakies kcal jak przy kazdej aktywnosci fiz) ale czy sam w sobie cwiczenia silowe w takiej ilosci jak np podalam sa jakims w miare dobrym sposobem na stracenie tluszczu? Nigdy o tym nie myslalam w ten sposob. Po prostu widzialam w wielu miejscach "plan na redukcje" z wyposanymi ćwiczeniami. Czy to sensowne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
To czy chudniesz/tyhesz uwarunkowane jest od diety, trening może być identyczny w obu przypadkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
Początkująca136
Co do treningu fbw, to jasne, cwicze cale cialo, tylko nie wszystko na jeden raz, chyba wole cwiczyc poszczegolne grupy miesniowe w poszczegolne dni, bo na kazda chce robic np 4 cwiczenia po 3-4 serie, a gdybym robila wszystko na raz, nie starczyloby mi czasu ( dopiero na wakacjach bede go miala wiecej) Juz z reszta probuje od jakiegos miesiaca, ale tak nieregularnie wychodzilo. Wiem, ze niektorzy stosuja cwiczenia silowe jako metode redukcji tk. tkuszcz.. Ale czy jest w tym sens? Tzn myslalam ze silowe rozwijaja miesnie ( oczywiscie palimy jakies kcal jak przy kazdej aktywnosci fiz) ale czy sam w sobie cwiczenia silowe w takiej ilosci jak np podalam sa jakims w miare dobrym sposobem na stracenie tluszczu? Nigdy o tym nie myslalam w ten sposob. Po prostu widzialam w wielu miejscach "plan na redukcje" z wyposanymi ćwiczeniami. Czy to sensowne?


Nie patrz na plan tymi kategoriami masa/redukcja od pracy nad kompozycją ciała jest odpowiednia dieta. Jeśli w przypadku redukcji jesteś na deficycie kalorycznym to mięśni nie zbudujesz bo nie masz z czego. Ogólna zasada dodatni bilans kaloryczny budujesz masę ciała ujemny bilans kaloryczny ją redukuje.
A trening siłowy sprawi, że mięśni są silniejsze ale i bardziej smukłe, jędrne itd

W treningu całego ciała na jednej sesji używa się tylko ćwiczeń złożonych, złotych czyli angażujących jak najwięcej mięśni do pracy martwy ciąg, przysiad, wyciskania, podciągana, wiosłowania. Wystarczy klika ćwiczeń na trening a przetrenujesz całe ciało i zajmie to 1 h.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca, basen, siłownia FBW

Następny temat

4dniowy PUSH PULL do oceny

WHEY premium