SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o trening na rzeźbe, z odpowiednią dietą i rozsądnym planem cwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 6515

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

16

Waga

70.5

Wzrost

181

Cel treningowy

Rzeźba ciala, zmniejszenie poziomu BF

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

póki co brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

100 pompek, 32 podciągnięcia nadchwytem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumiałośc i jeśli był już podobny temat ( pewnie był, tylko moje umiejętności w wyszukiwaniu najprawdopodobniej zawiodły) to prosze o odesłanie.
A więc zaczynam, mam 16 lat wzrost 181cm waga 70.5kg , klatka 100cm brzuch 79cm ( w załącznikach dałem zdjęcia mojego korpusu). Cwiczę w domu od pewnego czasu cwiczenia na własnej masie ciała ( pompki brzuszki podciągnięcia), lecz stwierdziłem że w wieku 16 lat (jestem w miare wyrośnięty już) mogę zacząc juz chodzic na siłownie jeśli odpowiednio będę cwiczył. Chciałbym zmniejszyc troche poziom BF (mam około 13-15%), moim końcowym celem jest sylwetka jak na tym zdjęciu, http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382357_206205782859303_156148692_n.jpg lecz wiem że czeka mnie jeszcze wiele pracy. Prosze o informacje jaką diete powiniennem stosowac ( ewentualnie jak ją "stworzyc") i jakie cwiczenia powiniennem robic na siłowni ( czy więcej powtórzeń, czy większym ciężarem) Z góry dziękuje za wyrozumiałośc i odpowiedzi. :)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyliczyłem że potrzebuje 150g (600kcal) białka, 350g (1400kcal) wegli 112g tłuszczów( 1000kcal) . To odpowiednio na zwiększenie masy na podstawie białkowej? 3000kcal jest liczone już z nadwyżką 300kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 934 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7072
jak nie cwiczyles na silce zacznij od FBW : https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html  Skoro juz troche cwiczyles na lwasnym ciezarze to mozesz zaczac np od III etapu jesli czujesz sie na silach. Jesli chodzi o diete to musisz policzyc zapotrzebowanie dzienne twojego organizmu. Rzezbie masz to teraz powinienes troche masy nabrac wiec doaj do zapotrzebowanie nadwyzke kaloryczna :P

Tetrahydrocannabinol z nim mi chwile płyną

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
j.w skorzystaj z tego planu powyżej, jesteś zbyt wysuszony musisz nabrać dobrych kilka kg masy.Dieta- podstawa zapoznaj się https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-02-11 12:07:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O kurde, dużo do czytania :) ale cóż dla chcącego nic trudnego, a efekty będą przyjemne :) Widzę że dietę nie łatwo ustawic, najpierw spróbuje sam, ale najprawdopodobniej założę za jakiś czas, osobny temat i poprosze kogoś bardziej doświadczonego o niewielką pomoc :) Dzięki ! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 934 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7072
Oblicz zapotrzebowanie ;p Przykladowe diety mozesz ogarnac w dziennikach doswiadczonych i na ich podstawie zrobic wlasna wrzucasz potem na forum w dziale odzywianie i ktos ci napewno pomoze ci skorygowac ewentualne bledy :) A co do sylwetki wygladasz kozacka jk na wiek :P Napracowales sie ;p albo to geny ;D

Tetrahydrocannabinol z nim mi chwile płyną

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1292
Pamiętaj tylko o nogach, bo większość nowych zapomina.

Zmieniony przez - BarCukier w dniu 2013-02-11 12:28:19

The effort of using your mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O nogach nie zapomne, po za tym cwicze też piłke nożną, to przy bieganiu siędużo wyrabiają :) Genom raczej nie zawdzięczam, długo cwiczyłem judo, 9 lat, w 3 gim przestałem ( żałuje troche) ale cwicze w domu systematycznie :) Dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 934 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7072
Blad ;p Od biegania, chodzenia, czy tak czegokoliwek masa miesniowa nog w ogole nie rosnie :p mozesz wyrobic wytrzymalosc ale nie mase ;p

Tetrahydrocannabinol z nim mi chwile płyną

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze jedno pytanie, obliczyłem swoje TDEE z 1 sposobu z tej strony https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html
wyszło mi 2700, czy to w miare realny wynik?
cwiczenia brałem pod uwage takie jakie bede robił, to znaczy 3x w tygodniu siłownia na 1h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W normie.

Choć to tylko teoria.Obserwuj organizm i ustawiaj ilość kcal pod siebie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skoro to jest, norma a chce zwiększyc torche rzeźbe, mase mięśniową ale nie robic z siebie tak zwanego "karka" to mam dodac troche kalorii?? zrobic nadwyżke?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 rok trenowania na silowni

Następny temat

Split, FBW czy coś innego? Redukcja

WHEY premium