SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o regenerację mięśni podczas snu w zależności czy jest to dzień treningowy czy nie.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

Ilość wyświetleń tematu: 81

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10765 Napisanych postów 46871 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Dla osoby trenującej 3 razy w tygodniu (co 2 dni), która noc z perspektywy regeneracji jest ważniejsza, ta z dnia treningowego czy kolejna. Pytanie jest podyktowane tym, że nie w każdy dzień jestem w stanie przeznaczyć ponad 8 godz. na sen. Z góry dziękuje za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 458 Napisanych postów 494 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 25797
Bardzo ciekawe pytanie, bo jak dobrze zauważyłeś sen jest bardzo ważnym elementem regeneracji, a tym samym częścią procesu budowania masy mięśniowej. Myśle, że nie da się odpowiedzieć na pytanie, która noc jest ważniejsza. Bez wątpienia ważne są obie. Jak wybrnąć z tego problemu? Tej nocy, która nie jest optymalna pod względem długości snu, postaraj się spać na tyle ile jest to możliwe, a każdy dzień staraj się uzupełniać ok 20-25 minutową drzemką. W tym wypadku badania naukowe dowodzą, że jedna lub dwie drzemki w ciągu dnia pozwalają w jakiejś części nadrobić niedobór snu w nocy, a tym samym wyrównają szanse regeneracyjne Twojego organizmu. Jeśli masz ograniczoną ilość snu w nocy, to tym bardziej powinieneś zadbać o jego jakość. Bo jak wiadomo, nie tylko długość snu ma znaczenie, ale w wielu wypadkach jego jakość jest niemniej istotna.

Jak zadbać o jakość snu?
Wycisz się przed snem. Zadbaj, aby w miejscu którym śpisz była totalna cisza oraz wyeliminuj wszelkie źródła światła. Pozwól, aby Twój mózg mógł się całkowicie wyłączyć i odpocząć.

Niewątpliwie pomocna będzie także suplementacja. Ze swojej strony mogę Ci polecić kompleksowy preparat Sleep Pro - ALLNUTRITION, który zawiera wyselekcjonowane ekstrakty roślinne, witaminy, melatoninę i kilka dodatkowych substancji wspierających funkcjonowanie układu nerwowego oraz jakości snu.
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Sleep_Pro-opis39428.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrobić masę? - kierowca ciężarówki

Zestaw 1