SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o diete

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Witam. Na wstępie dodam że interesuje mnie podejscie zaprezentowane przez chudzia w jednym z artykułów. Chodzi o to że optymalne efekty treningowe a przy tym elegancką sylwetke otrzymamy prez utrzymywanie się w określonym poziomie bf%. Chodzi o to żeby masować aż otrzyma się odpowiedzni poziom bf a potem redukowac aż otrzyma sie odpowiedni. Ja założyłem sobie przedział 12%-18%. Obecnie poziom bfu mój to około 20. Problem polega na tym że jestem początkującym i nie chę ograniczyć sobie boomu przyrostu masy ięsniowej ze względu na diete redukcyjną ;] I wiec pytania

1)lepiej pier konkretnie przyasować a dopiero potem redukować czy odrazu zejść do poziomu 12-14%bf?
2) czy da sie masowac i redukowac za pomocą tej samej diety? np mam andwyżke 600kcal na masie a potem zmnijeszam ilośc węgli tak żeby było -200? Poziom białka zostawił bym ten sam.
3) Czy jest sens używac spalaczy podczas masowania? Chodzi mi o to czy od tych spalaczy bede tracic tylko tłuszcz czy też mieśnie, bo jeżeli tylko tłuszcz to by cały rok jechał na jakimś dobrym spalaczu ;]

Ogólnie jak widać chce wygladać dobrze cały rok ale jednocześnie rosnąć bo szkoda mi np ćwiczenia rok na siłce żeby soe potem okazało że obwody wogole nie wzrosły bo to moge tylko biegać i schudne i na jedno wyjdzie a bez wyrzucania kasy na stormy,shocki i inne bajery.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
1)lepiej pier konkretnie przyasować a dopiero potem redukować czy odrazu zejść do poziomu 12-14%bf?
wolna wola, jak ci pasuje, możesz sie teraz redukowac wiedząc ze po redukcji bedziesz wyglądał jak młody szczypior, a możesz kilka miechów przymasowac i pużniej zecząc redukcje. ja jestem zwolennikiem drugiej opcji

2) czy da sie masowac i redukowac za pomocą tej samej diety? np mam andwyżke 600kcal na masie a potem zmnijeszam ilośc węgli tak żeby było -200? Poziom białka zostawił bym ten sam.
nie d końca sie da, ponieważ wtedy manipulujesz iloscią tłuszczy i białka też zresztą, lektura postów podwieszonych sie kłania

3) Czy jest sens używac spalaczy podczas masowania? Chodzi mi o to czy od tych spalaczy bede tracic tylko tłuszcz czy też mieśnie, bo jeżeli tylko tłuszcz to by cały rok jechał na jakimś dobrym spalaczu ;]
nie ma sensu podczas masowania, nie traci sie tłuszczu od spalaczy, to tylko może w tym pomóc, kluczem jest dieta i cwiczenia tlenowe

Ogólnie jak widać chce wygladać dobrze cały rok ale jednocześnie rosnąć bo szkoda mi np ćwiczenia rok na siłce żeby soe potem okazało że obwody wogole nie wzrosły bo to moge tylko biegać i schudne i na jedno wyjdzie a bez wyrzucania kasy na stormy,shocki i inne bajery.
z takim podejsciem szybko przestaniesz cwiczyc

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Makelroj dzieki za odpowiedź.

Czyli masować standardowom dietą a redukować na low carbie? Bo jak bym na normalniej diecie obnizyl troche kcal to pry dodaniu aeorbow bym chudl i do tego dzieki sporej ilosci wegli mial bym siłe ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16328
na standardowej diecie tez mozesz zrobić redukcje, tylko wtedy zmieniasz proporcje skladników odzywczych tzn. dajesz większą ilość białka i manipulujesz tłuszczami oraz weglowodowanmi

dlatego też właśnie na diecie redukcyjnej notuję się spadki, poprzez obniżenie całej bodaży kalorii, a głownie węglowodanów

Ponadto Low Carb to też jest dobry pomysł na redukcje.
Każda dieta ma swoje za i przeciw

"Today I'm smarter and healthier than yesterday.
Tomorrow I'll be smarther and healthier than today"

Permanent development...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Rozumiem. A nie da sie poprostu jesc yle samo ale dac tyle aerobow zeby bylo mniej nadwyżkowych kalori a co za tym idzie waga spadla ale miesnei zostaly?XD

Dzieki za opdowiedzi i pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 456 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16328
oczywiscie, ze sie da, ale to jest bardzo cienka granica i musisz znać swoj organizm.

chudniemy wtedy, gdy spalamy wiecej kalorii niz dostarczamy lub wtedy gdy dostarczamy mniej kalori niz potrzebujemy...

mozemy tez dostarczac mniej kalorii niz potrzebujemy + spalamy dodatkowo kalorie poprzez trening i efekt murowany, waga leci

Zmieniony przez - mlody_007 w dniu 2009-03-19 21:10:10

"Today I'm smarter and healthier than yesterday.
Tomorrow I'll be smarther and healthier than today"

Permanent development...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wpc 80 na kolcje??

Następny temat

Utrzymanie wagi, tak aby nie utyć po schudnięciu.

WHEY premium