SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o Kontuzje odcinka lędzwiowego i Fizjoterapuete

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 3722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 814
Raczej zrezygnuje ze skierowań Terminy na NFZ to minimum 6miechów czekania ide prywatnie zrobie na włąsną ręke po czym udam sie do ortopedy i jednocześnie do FIzjoSportowego Dziękuje wam za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na zdjęciu RTG też można sporo zobaczyć i to pod kątem przepukliny choć wiadomo że MRI jest dużo dokładniejszym badaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 814
Byłem już na RTG i wszystko wyszło w normie a jednak coś jest nie tak bo ciągle to wraca i boli ogólnie fizjo mówił ze RTg można robić jak sie miało jakieś złamanie lub jest sie w podeszłym wieku a nie ja jako 23latek :) i zapewne miał coś racji w tym co mówi bo jednak wyszło Niby wszystko Okej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mogą być dolegliwości bólowe bez uszkodzenia strukturalnego, co zazwyczaj ma miejsce szczególnie na początku a więc wówczas na żadnym z badań nic nie wyjdzie a dolegliwości są obecne z racji tego że problem jest czynnościowy a nie strukturalny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 814
Czyli może być tak ze zrobie rezonans strace te 500zł a na nim wyjdzie ze wszystko jest Okej ? to co byś mi doradził od czego zacząc ? dodam ze ostatnio 2 raz coś przeskoczyło podczas przysiadów z sztangą na karku od tego czasu znów promienuje do nogi i moge zapomnieć o ćwiczeniach typu martwe/przysiady i wiosłowania Dodam ze ćwicze już dość sporo a Przysiady i martwe robiłem jakieś póltorej Roku


Zmieniony przez - fritzzc w dniu 2017-02-19 14:57:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1942
anubis84
nawet lekarz pierwszego kontaktu moze chyba dać skierowanie na rezonans, tak jest do ortopedy trzeba się udać.


nie może lekarz pierwszego kontaktu czyli rodzinny wystawic skierowania na rezonans ( mówimy o nfz) , tylko specjalista (ortopeda, neurolog w tym przypadku).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Badanie rezonansem oczywiście byłoby przydatne więc warto udać się do lekarza specjalisty żeby wypisał skierowanie , nie musisz od razu też kierować się prywatnie możesz odczekać te kilka miesięcy jeśli dolegliwości nie będą zbyt duże lub zbyt bardzo obciąża to budżet w między czasie udać się do fizjoterapeuty co w zależności od stanu może nawet całkowicie wyeliminować problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 814
Dziękuje za pomoc zdecydowałem sie jednak na Na prywatnie ruszam już 2 marca na rezonans Ortopeda i fizjo 8 i 13 marca Wole odrazu wiedzieć co mi jest i jak sobie z tym radzić (aktualnie chce trenować na 100% a to mnie ogranicza nie moge robić martwych wiosłowań ani przysiadów co mi bardzo przeszkadza w treningach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawidłowa decyzja, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Dorzucę tylko, z tego co się dowiedziałem, to gdybyśmy wybrali 10 przypadkowych osób z ulicy bez jakichkolwiek problemów z kręgosłupem i wszystkim im wykonali rezonans to prawdopodobnie 9 z nich by miało w tym kręgosłupie mniejsze czy większe zmiany. BPL-G, masz pewne doświadczenie, z ciekawości jak często pojawia się pacjent z wzorowym rezonansem?
Oczywiście nie neguję decyzji, bo jest jak najbardziej prawidłowa. Mogą być mocniejsze zmiany, które właśnie we wspomnianym MRI się ukażą. Osobiście jednak spróbowałbym chyba wcześniej z fizjoterapeutą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja przywodzicieli

Następny temat

Uraz karku nie do wyleczenia ? Upadek miał miejsce 7 dni temu

WHEY premium