SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie na temat silowni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 870

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

83

Wzrost

188

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

2tyg

Uprawiane inne sporty

Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nie

Zażywane suplementy

Nie

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

martwy ciąg 90kg, laweczka 70
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
Czesc mam do was pytanie odnosnie ''sensu'' chodzenia na silke. Mam 17 lat na silownie chodze x4/5 w tygodniu (ogolem cwicze dopiero 2tyg). Moim celem jest uzyskanie masy miesniowej jednak nie wiem, czy bez odpowiedniej diety to ma jakikolwiek sens, czy musze na poczatku robic mase, zeby uzyskac jakiekolwiek rezultaty, czy tez robic na ''sucho'' waze 83kg i mam 188cm wzrostu.


A i jeszcze mam jedno pytanie, czy w pierwszy dzien na silowni 70kg na klate to niezly wynik?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629

Jeśli pytanie byłoby czy warto trenować na siłowni? To odpowiedź jest jednoznaczna tak. Ponieważ każda aktywność fizyczna jest dla nas pozytywna i ma takie samo działanie na nasze ciało.
Człowiek jest istota mobilną i im więcej się ruszamy tym lepiej się czujemy i jesteśmy zdrowsi to proste założenie jest prawdziwe, ale dzisiejszy sposób życia mocno upośledza nas jako osoby aktywne.

Bardzo dużo siedzimy, co raz mniej się ruszamy co powoduje cały szereg dysfunkcji w naszym ciele. Bóle stawów, pleców to codzienność wielu ludzi.

Siłownia jest w stanie sporej części tych problemów zapobiegać jeśli podejdziemy do treningu w odpowiedni, przemyślany sposób. Przede wszystkim trening musi być adekwatny do naszych aktualnych możliwości fizycznych i wykonywany poprawnie technicznie.

Natomiast ruch i realizacja celów treningowych to zupełnie inna sprawa. Żeby poprawić swoją sylwetkę bez względy czy nabrać masy mięśniowej, czy zredukować tkankę tłuszczową potrzebna jest dieta dopasowana do celu . Jest ona takim samym filarem kształtowania sylwetki jak trening siłowy.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-10-17 14:38:42

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 36 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1111
Cwiczac bez diety, sile uzyskasz napewno, jednak z masa bedziesz miec problem, za malolata cwiczylem ponad 2 lata, sila rosla ale sylwetka byla marna, 70kg to jak dla mnie dosyc dobry wynik bez cwiczen

Zmieniony przez - Dzikigonzo w dniu 2015-04-06 22:24:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Te dwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane. Dla każdego celu jaki obierzesz dieta jest potrzebna. Zmiana nawyków żywieniowych jest istotnym elementem sportów sylwetkowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
Wiesz, ns początek nie musi to być jakaś hardcore dieta z wyliczeniami co do grama. Na początek zastąpienie śmieciowego jedzenia tym dobrym ( zamiast słodyczy owoc) i tak stopniowo ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę do oceny

Następny temat

PLAN FBW na redukcje

WHEY premium