SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dotyczące masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Witam, mam 20 lat, ważę 73 kg, wzrost 184, chciałbym zwiększyć masę. Doświadczenie na siłowni mam z treningów. Trochę tera poczytałem na temat tej masy, według kalkulatora:

Aktywność fizyczna:
Współczynnik BMR 1855.85
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3526.12
Węglowodany 55% 1939.37kcal = 484.84gram
Białko 15%% 528.92kcal = 132.23gram
Tluszcz 30% 1057.84kcal = 117.54gram

Pytanie, dobrze zrozumiałem, że jeśli chcę zwiększyć masę, powinienem dostarczać około 4000-4100 kalorii? Mam bardzo szybką przemianę materii, pracuję dziennie 8 h fizycznie na 3 zmiany;
6-14
14-22 w tym czasie nie pasowałoby mi siłownia przed pracą.
22-6
Na pewno będę potrzebował porady odnośnie suplementów, jestem w stanie zakupić co nieco, zależy mi też żeby dieta była dobra ale nie za droga.
I chciałbym się dowiedzieć jak proponujecie trening, ile razy w tygodniu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2120 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15700
Trening: https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
Dieta: Musisz ułożyć pod siebie, na początek dodaj do tego 300-500 (nie więcej) kcal i zobacz czy będzie masa szła, prawidłowe tempo to 0.5kg/tydzień. No i oczywiście zależnie od tego tempa zmniejszasz lub dokładasz kalorii.
Suplementy: Na początku właściwie nic ci nie potrzeba, zajmij się najpierw dietą. Jak się okaże, że nie dasz rady wyciskać tych kalorii z jedzenia to wtedy możesz pomyśleć o białku, gainerze.

Dziennik Treningowy, redukcja:

[ http://www.sfd.pl/[DT]_Gobi__PROJEKT_REDUKCJA-t1016892.html ]

Pomogłem?
Nie żałuj soga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Co do suplementów jestem pewien, że będzie potrzebną, te 8 h w pracy to jest bieganina z ciężarami, mam tylko 20 minut przerwy, plus kiedyś mialem diete na mase, i przy mojej przemianie ledwo dawalem rade zjadac wielkie dawki jedzenia, a teraz jest praca wiec 8 h wypada z roli praktycznie, dietę spróbuję już sobie dzisiaj ułozyc i wkleje tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3538
Jak nie masz czasu na zjedzenie posiłku to zakup białko któro uzupełni twoją dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16
Cześć, ja miałem przed świetami bożego narodzenia wage 72 teraz mam 82.8 a jak? Kupiłem mutat mass + białko od trec raz mnie wyszło 300zl teraz kończę jeszcze 3kg olimpa masa idzie ale minus to taki, że dużo w brzych ;x spuchłem też na twarzy . Jak chcesz szybko masę to możesz spróbować .

Siłownia od początku roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Nie zależy mi na szybkości, chcę dokładnie krok po kroku budować wszystko jak należy, dlatego też szukam osoby ktora doradzi jakieś konkretne białko i gainera do diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Poprzeglądałem parę tematów z planami i zdaję się mi się, że na dobry początek FBW wezmę: Oto plan:

Zestaw A;

Klatka - Wyciskanie sztangi płasko 3 serie
Barki - Wyciskanie sztangi zza głowy 2 serie
Tricepsy - Pompki na poręczach 2 serie
Plecy - Martwy ciąg 2 serie, podciąganie na drążku 2 serie (pytanie, nad czy pod - chwytem
Nogi - Przysiady ze sztangą 3 serie
Biceps - Uginanie ramion 2 serie

B:
Klatka - wyciskanie skośne hantlami 3 serie
Barki - Military Press 2 serie
Tricepsy - wyciskanie sztangi wąsko 2 serie
Plecy - Unoszenie z opadu 3 serie
Nogi,Przysiady ze sztanga 3 serie
biceps - sztangielki chwy mlotkowy 2 serie

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2014-03-09 17:24:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę - podstawy są teraz trzeba to rozwinąc

Następny temat

Nowy plan treningowy do oceny ewentualnie korekty.

WHEY premium