SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dot dojrzewania

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam 17 lat wzrost 172cm waga 62kg. Zauważyłem, że od mniej więcej roku może trochę ponad bardzo szybko rosły mi kończyny (nogi, ręce) kiedy tułów prawie stał w miejscu. Wzrost ten wg mnie właśnie się zakończył i teraz wyglądam jak wyglądam - szczupła, wąska sylwetka, długie kończyny (proporcjonalnie to dobrze nie wygląda). Z tego co przeczytałem w necie to w wieku mniej więcej 11-16~~ lat człowiek gwałtownie rośnie, a później do 20-21 lat "mężnieje" - rosną bary itd.
Teraz moje pytania do was
1-Czy mój wzrost w ostatniej fazie dojrzewania powinien pójść po szerokości?
2-Czy może ogólna postura zostanie taka jaka jest i nic więcej się nie stanie?
3-Ile mogę jeszcze urosnąć podajcie jakieś granice (172cm to trochę mało)
4-Mniej więcej w jakim wieku u człowieka jest za późno na rozbudowę masy mięśniowej??

Nie wiem czy trafiłem pod dobry adres z tym postem. Za ewentualny błąd przepraszam. Proszę was o nie amatorskie odpowiedzi oraz za wszystkie DZIĘKI!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Korzystaj z wyszukiwarki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W przeglądarce nie znalazłem sprecyzowanych odpowiedzi jeśli mógłby ktoś coś na ten temat napisać bardzo proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
1- tak
2- raczej watpliwe
3- ciężko określić , ale raczej spodziwaj sie przyrostow masy itp niż wzrostu na wysokosc , najlepiej zapisz sie na basen , to bedzie dobre i na to i na to ;]
4- nigdy nie jest zapóźno ;p , ale sąokresy w których jest łatwiej i takie w których trudniej ;p

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź. Ostatnio myślałem właśnie o basenie i raczej zacznę tam chodzić. Czy na początek wystarczyło by chodzić na basen 1 raz w tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Może być basen.
Możesz też zacząć trening siłowy celem rozbudowania sylwetki.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
raczej polecał bym 2 razy , co do treningu siłowego jak napisał krzykacz to narazie w twojej sytuacji wstrzymał bym sie do treningu domatorskiego tylko z obciazeniem wlasnym cialem , znajdziesz w dziale trening , powodzenia

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak się składa, że trening domatora ćwiczę od początku wakacji br. Postępy jakieś widać będę się starał w miarę możliwości zwiększać intensywność treningu. W wakacje 2010 kupuje jakiś dobry sprzęt do ćwiczeń więc treningi w domu chyba dobrze przygotują mięśnie do większych wysiłków Dzięki za all odpowiedzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wysokie tsh

Następny temat

Snenne zmęczone dni..

WHEY premium