SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie dot. "pakowania"

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Witam,

gram od jakichś 2 lat w koszykówkę. Zamierzam kupić sobie hantle, żeby trochę "przypakować". Jednakże słyszałem, że jeśli się "pakuje" to traci się refleks i szybkość co jest niezbędnym elementem koszykówki. Jeśli to prawda, to co robić, żeby tego refleksu i szybkości nie tracić? Czy wystarczy dużo biegać i grać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
1. Zobacz szybkość i refleks strongmenów.
2. Zobacz zawodników NBA ilu ma ponad 100kg.
3. Ile "przypakujesz" suchej masy 5-10kg to na pewno nie spowolni. Chyba, że 40.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Myślałem tak dodać sobie z 10kg (Ważyłbym wtedy 83kg).
Szybkość i refleks strongmanów rzeczywiście jest niższa od zawodników NBA, ale zawodnicy NBA nie są napakowani tak jak strongmani, tzn. "2 metry w bicu i 5 w klacie".

Zmieniony przez - Airman015 w dniu 2011-01-15 22:09:57

Zmieniony przez - Airman015 w dniu 2011-01-15 22:10:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Chciałem Ci pokazać, że masa nie spowolni bo strongmeni maja ogromna dynamikę ruchów mimo dużych gabarytów. 83 kilo żadna waga (no nie wiem ile masz wzrostu). Więc ćwicz. Nie chcę Cie rozczarować ale masy na dwóch sztangielkach i do tego dużym wydatkowaniu energii (treningi kosza) nie zrobisz.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
83kg to duża waga, bo mam 177cm i jeszcze rosnę.
Skoro mówisz, że w dynamice itd. mi to nie zaszkodzi to będę ćwiczył.
Nie wiem ile mi się uda z tymi hantlami.
Dzięki za odpowiedzi.
(Oczywiście przyznam SOGA'a.)

Aha, mam jeszcze jedno pytanie. To w takim razie jak jeszcze mogę zwiększyć masę? Dodam, że mam 16 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Poczytaj na forum. Po pierwsze trening (na początek fbw) -> ćwiczenia podstawowe wl, mc, przysiad. No i oczywiscie dieta.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Porównanie wagi zawodników i strongmanów jest trochę nie na miejscu. Sławek toczek nie ma 180cm wzrostu a waży ze 110kg może więcej, Howard podobnie, ale ma 211cm, więc proporcje są inne.

Odwiedź działy: odżywianie i trening dla początkujących, tam zadaj pytania na nurtujące Cię tematy.

Nie wiem czy jesteś świadom, ile czasu buduje się 10kg masy, a nie mówię już o suchej.

Krzychu - ja przy 3-5 treningach siatki, 3x siłowni i basenie zbudowałem w rok ponad 10kg. Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych, diety i regeneracji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wyskok brak efektów.

Następny temat

Trening pod maratony 60-75km. Ile razy w tygodniu? Jaka intensywność? Czas? Puls?

WHEY premium