SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do znawców- kawa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Witam!

Otóż od dawna nurtuje mnie pewne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi dlaczego. Chodzi o kawę, a właściwie o biegunkę po wypiciu tego magicznego trunku. Problem jest taki, że zaraz po wypiciu kawy goni mnie niesamowicie do kibelka i wiem, że to nie jest pojedynczy przypadek. Co ciekawe jeśli piję ją codziennie to po jakimś czasie organizm się przyzwyczaja (no chyba, że wypiję na czczo lub do śniadania), jeśli jednak nie piję przez dwa dni to po wypiciu na 3 sr***ka gwarantowana ... Co jeszcze ciekawsze większe prawdopodobieństwo wystąpienia tej niemiłej dolegliwości jest gdy wypiję kawę rozpuszczalną, po parzonej czuję się lepiej.


Chciałbym się dowiedzieć czym to jest spowodowane. Dodam tylko, że nie jest to sprawa kofeiny bo przyjmowałem ją z apteki zamiast spalacza i było ok, laktozę też toleruję więc mleko zawarte w kawie mi nie przeszkadza. Czym spowodowana jest ta biegunka po kawie? Jakimi składnikami w niej zawartymi? I wreszcie, czy można zastąpić kawę czymś równie dobrym, niedrogim, zdrowym i bogatym w kofeinę?


Proszę o odpowiedź ekspertów działu jeśli jest taka możliwość :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1493
Kawa + papieros = 95% sr****i po prostu tak jest. Jeżeli nie palisz i masz tą dolegliwość spróbuj pić czarną kawkę ew. esspreso i popić szklanką wody. A jeżeli po tym nadal będzie goniło na kibelek spróbuj kupić jakiś napój z guaraną ( w niej zawarta jest naturalna kofeina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
Wiem jak to działa. Tylko się zastanawiam CO powoduje tą dolegliwość lub co może powodować bo pewnie tego sporo jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1493
nie zdziwiło by mnie, jeżeli to nie kawa powodowała by biegunkę, tylko jakiś podświadomy stres :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2749
raczej niemożliwe bo gdy kawy nie piję to biegunki nie mam ;D to chyba nie zbieg okoliczności ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1493
a może po prostu pijesz fusy :> one podobno powodują przyśpieszoną pracę jelit ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta wysokobiałkowa

Następny temat

Dieta na rzezbę do oceny

Wiecej