SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie co do białek jajek

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
Witam. Mówi się, że białko jajka ma średnią wchłanialność, ale nie znalazłem nigdzie odnośnika do żadnej bibliografii w tej kwestii. Skąd wiadomo że ma średnią wchłanialność ? Są jakieś materiały do badań na ten temat ? Wiem że wyizolowane białko jaja faktycznie ma wchłanialność średnią, bo za granicą są odżywki z białka jaja. Ale jak się to ma do jedzenia całego jajka np. na twardo ? To dla mnie ważne pytanie, bo większość białka w mojej diecie pochodzi z jajek. Nie znalazłem nigdzie w wyszukiwarce SFD podobnego tematu, wszędzie jest mowa że średniowchłanialne, ale nigdzie nie ma info skąd ta wiedza.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
nie czytaj takich bzdur.. jajka są jednym z najlepszych źródeł białka, oraz w przypadku żółtek witamin i tłuszczy, jedz normalnie i nie przejmuj sie tą "wchłanialnością".. poza tym, jak większość białka u Ciebie w diecie pochodziz jajek, to ile Ty jesz ich dziennie ?

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Chyba chodzi Ci o strawność bardziej : )

Białko jaja jeśli jest poddane obróbce to jest jednym z najłatwiej strwaych białek, tym samym jego wchłanialność jest na wysokim poziomie + idealny aminogram
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
No to super, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Narazie jestem na etapie układania diety, ale potrafię zjeść do 12 jaj dziennie do 16 jaj w 3 posiłkach. Reszta posiłków już ma mięso lub nabiał zamiast jaj. Martwiłem się tą wchłanialnością, czy aby zastępowanie mięsa jajkami jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
to duzo jesz tych jajek.. jajka to dosyć tanie zrodlo bialek i tluszczy.. ale dieta nie polega na szamaniu niewiadomej ich ilosci.. ułóż jak najszybciej tą diete, postaw na odpowiednio zbilansowane posilki

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Wrzuć całość diety i zobaczymy jak to wszystko wygląda .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
kiedyś, bodajże w LO pokłóciłem się z matką i nie chciała mi dawać na miskę to i po 30 na dzień się jadło, bo jajka zawsze w domu były.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Ja przez 4 miechy , chodziłem też do cukierni codziennie po białka jaj i żółtka. Dużo zostawało im w produkcji i jak Koniu 20-30 jajek dziennie , w sumie 4 miechy bez mięsa w diecie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
to niezle panowie ja jem średnio 10 dziennie i wydawało mi sie, ze to i tak duzo.. ale po Waszych postach, juz nie będe tak myślał

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 582 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8943
Mój kolega z klasy trenował street workout i jak na wiek 16 lat miał dobrą sylwetke. Po treningu jadł 7 jajek. Zaczął się rok szkolny, pochodził do szkoły wrzesien i pazdziernik a potem az do teraz lezał w szpitalu na zakrzepice nogi. Nie wiadomo od czego sie to wzieła, moja teoria jest taka ze od nadmiaru jajek... Wierzcie mi lub nie z tą zakrzepicą ale nie mam powodu kłamac ;)
A co do jajek słyszałem że dobrze sie wchłaniają jak usmazysz na masle, lub będziesz przegryzał z chlebem z masłem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Tak przegryzał z chlebem i masłem :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepszy spalacz ?

Następny temat

Zbilansowana dieta redukcyjna - proszę o ocenę i wskazówki

WHEY premium