SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie FBW TRAKOTR71 LUB DRSQUAT

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
Cześć. mam kilka pytań odnośnie tego planu i jego adaptacji, pod moje poczynania.

1. PRZYSIAD
2. RDL (romanian deadlift czyli rumunski martwy ciag)
3. WYCISKANIE NA PLASKIEJ
4. WIOSLOWANIE W OPADZIE
5. WYCISKANIE W STANIU (z klatki)
6. PODCIAGANIE NA DRAZKU (podchwytem)

Jest to plan Traktora, który chcę wdrożyć 2x w tygodniu.(Więcej nie jestem w stanie - treningi na macie) Głównie chodzi mi tutaj o zwiększenie siły ogólnej, która jest słaba(B. słabe wyniki w podciąganiu, wyciskaniu i innych ćwiczeniach siłowych). Tutaj pojawiają się moje pytania.

Czy ilość 12/10/8 będzie odpowiednia?
Jeżeli jestem na redukcji, to będzie to odpowiedni plan?





Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 84

Wzrost: 180

Cel treningowy: Zwiększenie efektów redukcji

Staż treningowy na słowni: 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty: BJJ

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt siłownia

Dieta: Staram się trzymać. Węgle rano, przed i po treningu. Reszta białko + tłuszcz

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
ERman

nie!

po co masz sie cofac?
idz do przodu.

w wiekszosci przypadkow i tak dla treniujacych SW 2 sesje na silowni,to wszystko,na co ich stac.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ERman

Staż treningowy na słowni : 6 miesięcy

1.podaj cieżary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad,martwy,wyciskanie)??? nie maxy

2.głównym czynnikiem redukcji tkanki tłuszczowej jest dieta, ale nie dasz rady wykonywac treningu siłowego i trening na macie siedzac na diecie redukcyjnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
WL:40KG
MC: 40 kg
Przysiad: 35 kg

To są ciężary na jakich operowałem/pracowałem.

Czyli nie dodawać w ogóle siłowni, tylko polegać na diecie i tych treningach na macie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ERman

no rzeczywiście pasuje poprawiać troche swoje parametry , trenuj narazie 2 x tydzien i patrz jak bedziesz sie wybrabiał , jak bedzie to odczuwał organizm słuchaj go, jedzenie dbaj o to.

plan ten sam ale z opisem o poprawiona , bo ty masz widze z modyfikacjami.

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
Dzięki za odpowiedź
Czekam jeszcze na opinie traktora

Zmieniony przez - ERman w dniu 2011-10-13 21:35:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
ERman

wejdz na plan skrocony.

2 x tygodniowo.

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html


chcesz zwiekszyc sile redukujac mase ciala?
cienko to widze na twoim poziomie.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
traktor71

może i to moje subiektywne zdanie ale patrzac na wyniki to ja obstawił bym za 1 zestawem 6 ćwiczeń 2 x w tygodniu , na skróconym ..... przysiad 35 kg to prawie sama sztanga, cieżko bedzie mu cokolwiek wnieść do CUN, to subiektywizm mój jak wspominałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Tomasz1405

"przysiad 35 kg to prawie sama sztanga, cieżko bedzie mu cokolwiek wnieść do CUN"

?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
Tomasz, 35 kg to ciężar jaki zakładałem na sztangę, a nie ciężar razem z wagą gryfu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
traktor71

Chodzi mi o to że nawet tego nie poczuje , jeżeli on ma wykonać przysiad 5x5 używajac 35 kg to wiecej mozna zrobić uzywajac własnego ciała, tym bardziej że ma to być trening który pozwoli mu poprawić parametry które pomoga mu sie stac lepszym na macie w BJJ.

Ja osobiście na jego miejscu bym wybrał już trening gdzie używam własnego ciała. zdecydowanie

poprostu nierozumiem w jaki sposób plan który sugerujesz ma mu pomóc poprawić swoje parametry w tym miejscu w którym stoi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1743
Tomasz, źle zrozumiałeś. Całościowo plan miał pomóc mi w zwiększeniu ogólnej siły i poprawie sylwetki. Do treningów na macie stricte pod BJJ to nadaje się crossfit, ale ja tego nie potrzebuje. Mata nie jest moim priorytetem. Traktor, to nie jest taka ścisła redukcja, raczej rekompozycja ciała.

Zmieniony przez - ERman w dniu 2011-10-14 12:38:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 5x5 do oceny MASA

Następny temat

Plan 4 dniowy.

WHEY premium