SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania po przeczytaniu ksiazki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 542 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9115
Przeczytałem ksiazke ''bigger lenner stronger'' , polecam, duzo ciekawego materialu upchanego . Postanowilem stosowac sie do rad jakie sa w tej ksiazkce jako ze cwicze juz parenascie lat i efaktow zadnych nie mam. Autor przedstawia tu takie twierdzenia i czy osoby z wieloletnim stazem moga sie wypowiedziec na ten temat ....

1 Kreatyne mozna brac caly rok bez zadnych przerw?
2 Okres budowy masy moze trwac 8 tyg po czym nastepuje tydzien zluzowania lub przerwy w treningu i od razu znowu mozna wejsc na okres masowy? Powtorzenia sa na 4-6 ruchow , sa to wielostawy. Program cwiczen jest krotki ale tresciwy .
3 Z tego co wiem masowki nie mozna robic caly rok. Tak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 11719 Napisanych postów 120331 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1397451
1 tak, ale w mniejszych dawkach to są okolice 0.03-0.05 g na kg masy ciała
2 ten tydzien pewnie jest traktowany jako odskocznia, zregenerowanie się organizmu
3 i tak i nie, zależy jakiej jakości ta masa będzie wchodziła

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 245 Napisanych postów 207 Wiek 25 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2840
1. Pewnie, że tak 5g codziennie- wystarczy, temat zamknięty.

2. Okres budowania masy jest zależny od Ciebie, i od poziomu tkanki tłuszczowej jaki reprezentujesz- powyżej pewnego progu już po prostu dalsza "masa" nie ma sensu i trzeba redukować. Ewentualnie przeplatać cykle masowe z krótkimi okresami redukcji- tzw "micniut". Co do ćwiczeń, to wielostawy są najlepszą opcją dla rozbudowy sylwetki bo angażują większą ilość mięśni do pracy- to bardzo logiczne. Co do ilości powtórzeń, zasada jest prosta- budując się musisz uszkadzać włókna mięśniowe, do tego potrzebny jest dobrze dobrany trening siłowy, na granicy upadku mięśniowego (zapoznaj się z pojęciem RPE).

3. Nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, chętnie dowiem się co inni o tym myślą- dla mnie bzdura.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 3854 Napisanych postów 30536 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 645889
Pprzem83

1 Kreatyne mozna brac caly rok bez zadnych przerw?
2 Okres budowy masy moze trwac 8 tyg po czym nastepuje tydzien zluzowania lub przerwy w treningu i od razu znowu mozna wejsc na okres masowy? Powtorzenia sa na 4-6 ruchow , sa to wielostawy. Program cwiczen jest krotki ale tresciwy .
3 Z tego co wiem masowki nie mozna robic caly rok. Tak?

1. TAK
2. Taki okres zależy od wielu kwestii indywidualnych. Zakres powtórzeń od 4-6 do nawet i 30 w regresach. Nie warto się ograniczać - trzeba robić to co danej osobie najbardziej pasuje.
3. Można. Tyle że często nie warto bo organizm potrzebuje też wytchnienia chociażby od większej ilości jedzenia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 542 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9115
Mam jeszcze jedno pytanie . Jeśli chodzi np o wejście na początek cyklu treningowego na pierwsze ćwiczenie . Niech to będzie ława i np mogę wycisnąć 4 razy 90 kg . Np od trzeciego tygodnia ławę będę robić te 4 razy 90 kg a w czwartym tygodniu będę próbował wycisnąć 5 razy , w piątym 6 razy i później zwiększyć ciężar o 2,5 kg . I tak w kółko ... Czy da się tak czy nie przetrenuje się ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 3854 Napisanych postów 30536 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 645889
Można i tak - byle właśnie nie zacząć z roboczymi ciężarami od pierwszego tygodnia za wysoko. \lepiej zrobić te dwa kroki w tył - deload - i nabrać rozpędu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Góra dol siła hipertrofie. Opinie

NutLove