SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do Pana dietetyka Tadeusza Sowińskiego:)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43540

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
OK, sprawdź przez co najmniej kilka dni. Nie obiecuję czy będzie lepiej.

Nie możesz inaczej rozłożyć posiłków? Trochę długa przerwa (7h) - to ona może po części przyczyniać się do Twojego problemu. Nie jesteś w stanie wprowadzić tam jakiejś przekąski?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 8880 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71682
jadłam o 13 ale potem i tak jem o 16 bo jak nie to dopiero po treningu o 19 i 20:30 bo po treningu to już głodna jestem strasznie. Choć musze przyznać że obecnie wychodzę z pracy najczęściej bardzo głodna i po objedzie właśnie najczęściej mnie napada by coś słodkiego zjeśc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W takim razie proponuję wprowadzić jakąś przekąskę pomiędzy godziną 12 a 13. Nie musi to być konwencjonalny, pełnowartościowy posiłek, ale warto by jego wartość energetyczna nie była mniejsza niż 250 kcal. Oczywiście będziesz musiała skądś te kalorie ukraść

Wrzuć propozycje do swojego dziennika na potrenigu.pl i daj znać jak to uczynisz - zerknę. Wpisz też godziny Opisz proszę, który posiłek jest potreningowy.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-04-15 15:04:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 195 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23550
Mam pytanie odnośnie IBS, czy oprócz przestrzegania zasad diety low FODMAP, warto coś sumplementowac? Mam na myśli probiotyki, enzymy trawienne, czy zioła typu mniszek, ostropest, rumianek? Witaminy? I czy gluten to faktycznie takie zło w tym wypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1894 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41219
Teraz nie mam możliwości przesłać linka do mojego pierwszego dziennika tam mam chyba komplet badań zleconych przez Lukasza. Zrobię to wieczorem.
Objawy występują przy z różnym natężeniem w różnych niezależnych od siebie sytuacjach bo i miałam zaslabniecie po treningu silowym, a także objawy suchości w ustach drżenia oraz ogólnego rozbicia po kawałeczki ciasta tak jak i po obiedzie czyli mięso z ryzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 8880 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71682
Zrobiłam dwa dni wg ustaleń, są wstawione do dziennika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
Panie Dietetyku:) jak zapatruje się Pan na słodkie kolacje?

Zastanawia mnie również, co zrobić jeśli czasem zostanie nam zbyt dużo jedzenia na wieczór - zmusić się i zjeść na siłę, by całodniowy bilans się zgadzał, odpuścić czy może rozłożyć "zaległość" na kolejne dni by wyrównać np tygodniowy bilans?

Zmieniony przez - kleine-hexe w dniu 2015-04-16 09:53:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68371
Chciałabym zapytać o szkodliwość proszku do pieczenia, sody, amoniaku. Chodzi mi nie tyko o siebie, ale przed wszystkim córkę, która ma niecałe 6 lat. Czy bardzo się trzeba wystrzegać takich rzeczy (np. na rzecz drożdży), czy powiedzmy dwa-trzy razy w tygodniu można zrobić jej jakieś placuszki bez wyrzutów sumienia? Względnie - co jest najmniej szkodliwe. Próbuję wytwarzać coś ze zdrowszych mąk, niż pszenna, np. owsianej, ale one często są "ciężkie", a wyroby zbite.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Sluchalam ostatnio wypowiedzi Jakuba Mauricza nt rozkladania wegli w posilkach raczej okolotreningowo, aby nie dopuszczac do ciaglego wyrzutu insuliny jakie ma miejsce przy rownomiernym ich spozywaniu. I tak sie zastanawiam, ze w sytuacji nieodczynnosci tarczycy gdzie nie powinno sie zbyt nisko schodzic z weglami to bardzo ciezko spozywac wegle tylko okolotreningowo. Bo przyjmijmy ich 150g na dobe to po 75g w dwoch posilkach (przed i po) brzmi lekko strasznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7695
A co pan sadzi na temat tapioki? Czy powinno sie jej unikac?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

S.P.A.M.

Następny temat

Dziwna suchość w gardle - co jest?

WHEY premium