SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania: karate, zwiększenie wagi, siłownia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Witam wszystkich.
Z góry przepraszam jeśli to zły dział. Zastanawiałem się dosyć długo gdzie zamieścić to pytanie ale koniec końców mój priorytet to karate kyokushin. Wiec jakby moje pytanie nie było właściwe lub nie bardzo będziecie wiedzieli jak mi pomóc to prosiłbym uprzejmie o przeniesienie :).
Mam problem z moją kategorią wagową a dokładniej
jestem zbyt lekki jak na mój wzrost. Teoretycznie każdy by chciał być w jak najmniejszej kategorii wagowej ale po zapoznaniu się z moim problemem powinniście zrozumieć czemu mi nie odpowiada.

Krótki opis problemu i jak sprawa wygląda:

Mam 19 lat i niedużo mi brakuje do 20. Trenuje karate kyokushin od kiedy skończyłem 5 lat. Startuje w zawodach ostatnio mniej ale jako takie sukcesy miałem. Jednak im byłem starszy i silniejszy coraz bardziej przeszkadzała mi moja waga. Mierzę 185 cm wzrostu i ważę 68kg. Pewnie znacie dziesiątki takich ektomorfików i radzą sobie nieźle w życiu. U mnie problem jest taki, że na macie ciężko mi jest sukcesywnie wytrzymywać uderzenia na kości gdzie normalni ludzie maja coś więcej niż tylko skórę. Mówię tu o końcach żeber od dołu, mostku itd. Jak ktoś bardziej się zainteresuje tematem może popatrzeć na zawodników z kk takich jak powszechnie znany Andy Hug, Nicholas Pettas, Artur Tilov (cała 3 w okolicach 100kg a wzrost nie znacznie inny od mojego) i inni wagi ciężkiej. Żaden z nich nie jest gruby ani nie są kulturystami. Są po prostu duzi. I taki sobie cel obrałem.

Sposób dążenia do celu:

Aktualnie nie ćwiczę w żadnym klubie (wyjazd na studia) ale mam w pobliżu coś na oku więc nie jest to stałe. Planuje przybrać na masie w sposób który mam nadzieję zobrazowałem wam w poprzednim punkcie.
Jak zamierzam dobić do wagi pożądanej?
Zamierzam zaopatrzyć się w jakiś gainerek i białko. Z prostych względów- jako student nie bardzo łatwego kierunku trochę siedzę na uczelni a zamiennik posiłku który obrócę w 40 sekund jest przyjazną perspektywą. Jednak mam wątpliwości czy nie nabiorę tłuszczu zamiast porządnej masy. Zaorientowałem się na forum, że potrzebuję treningu na masę na siłowni. Nie bardzo lubię siłownię ale jak mus to mus.

Pytanie właściwe:

Co ja właściwie mam robić na tej siłowni? Zwykły trening na masę wygląda ok, tylko nie jestem przekonany czy potrzebuje dużych rąk (uderzenie może nie być tak skuteczne) albo czy moje nogi mają być tak przypakowane. Wolałbym aby masa mi poszła raczej w ciało niż kończyny. I tu moja wiedza się kończy bo pobieżne przeglądanie internetu nie dało mi zadowalających rezultatów.

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Pozostaje ci siłownia i robienie masy. Nie ma opcji ze mas pojdzie w ciało a w konczyny nie. Proponuje wrocic do klubu i pogadac z trenerem o tym problemie mysle ze zaradzi odpowiednim treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Do tamtego klubu nie wrócę przez najbliższe kilka lat, ponieważ wyjechałem do stolicy na studia ;)
A co do rady trenera to nie pomógł mi za bardzo gdyż nie zna się na zwiększeniu masy (każdy w sportach walki zrzuca raczej) i nie wiedział co mi doradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
Najpierw sprawdź swoje zapotrzebowanie. Sprawdzisz je tutaj: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
Potem układasz dietę z lekką nadwyżką kaloryczną (200-400 kcal). Oczywiście chodzisz w tym czasie na siłownię i ćwiczysz tam wolnymi ciężarami a nie na maszynach.
Co tydzień kontrolujesz swoją wagę i wymiary. Waga powinna iść ok 2-3kg na miesiąc. Jeśli idzie za wolno podbijasz kalorie, jeśli idzie za szybko zmniejszasz ilość kalorii poprzez odjęcie węgli.
To tak na szybko. Jeśli chcesz fachowej rady to zajrzyj do działu odżywianie, kuchnia, trening dla początkujących. Chłopaki tam na prawdę znają się na rzeczy
Aha- Nie myśl, że po 2-3 latach będziesz miał w łapie 50cm. Ćwicząc sw cholernie ciężko jest przybrać na masie. Co do gainera to na każdego działa inaczej. Na jednych prawidłowo, drugich zalewa a kolejni mają biegunkę Najlepszą opcją jest normalny posiłek i nie mów, że nie da rady na studniach bo wiem, że pełno ludzi nosi jedzenie w pojemnikach na uczelnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Pisząc "nie jestem przekonany czy potrzebuje dużych rąk" oznaczało, że duże łapy nie są tym czego chcę :)
Raczej chodziło mi czy powinienem robić zwykły trening na masę jakich znajdę setki czy coś powinienem zmienić aby wyszło na dobre w SW.

Zmieniony przez - Ryutaken w dniu 2014-11-30 16:40:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
Jak można nie chcieć dużych łap? Zwykły trening na masę nie jest lepszy od tych specjalnie przygotowanych pod sw inaczej wszyscy zawodnicy UFC jechali by masowki. Ja jednak jadę zwykły trening na masę i wiesz co? Czuję się lepiej, wyglądam lepiej, jestem silniejszy, bardziej wytrzymały a nawet szybszy niż kiedyś. Także zwykły trening dla takiego amatora jakim jestem ja jest dobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Jakoś mam przeczucie że dotlenienie wielkich łap i sprawne tłuczenie nimi kogoś przez kilka minut może być dosyć ciężkie
A Twój trening to jakaś tajemnica czy można go poznać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Proponuje ci siłkę trening na mase do tego wznów treningi karate jesli to możliwe i myslisz o tym. Przerwy w treningach nie dają nic dobrego stracisz formę zalejesz się fatem i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Na studiach są mozliwosci trenowania możesz coś keszcze dodac np mma boks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
Znam kilku z ciężkiej i nie narzekają na nadmiar masy
W chwili obecnej jadę prostym treningiem dzielonym. Biceps+plecy, Klata+Triceps, Nogi+barki. Nie ma w tym filozofii. Łącząc KK z siłownią mięśnie się przystosują i będzie ok. Musisz tylko wybrać co jest dla Ciebie priorytetem i na tym się bardziej skupić. Oczywiście pamiętaj by się nie przetrenować.
Dowiedz się czy nie ma u Ciebie na uczelni KK w ramach WF'u, wtedy będziesz miał treningi za darmo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
Studiuje na wojskowej akademii technicznej. Jest karate kyokushin ale jako iż inna organizacja (moja ifk a oni iko1) nie czułem się dobrze z moim stopniem (1dan). Chodziłem przez miesiąc i widziałem że starsze stopnie nie miały problemu z moim paskiem to niższe krzywo patrzyły no i podejście instruktora do treningów mi nie bardzo się podobało. Mam na oku sekcję ale nie wiem czy jest sens łączenie masy+siłowni z sw. Chyba bardziej efektywne będzie zrobienie masy i wtedy zamiana siłowni na sw.
Edit: Zapomniałem wspomnieć że kk na własnej uczelni po promocyjnej cenie jedynie 120 zł za miech + 60 wpisowe co rok

Zmieniony przez - Ryutaken w dniu 2014-11-30 19:51:05

Zmieniony przez - Ryutaken w dniu 2014-11-30 19:53:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Endrju” - Dokument o Andrzeju Gołocie

Następny temat

Jak dostać się do wojska?

WHEY premium