SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push&Pull do Oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meżczyzna

Wiek

22

Waga

73

Wzrost

178

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata z przerwami.

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Domowa siłownia.

Dieta

Jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Lumbalizacja kręgu S1

Zażywane suplementy

Białko do uzupełnienia

Ostatnio przerabiany plan

Split 3 dniowy.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie ma się czym chwalić. Narazie na zdrowo, bez rwania kg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1540
Witam

Proszę o ocenę treningu.

Można powiedzieć, że tak na serio to trenuje dopiero 3msc, kiedyś były to 2 lata z przerwami i cienko z techniką.

Push 1

1.Wykroki 4s 12-10
2.Wyciskanie sztangi skos dodatni 4s 12-10
3.Wyciskanie sztangielek siedząc 4s 12-10
4.Wyciskanie sztangielek płasko 4s 12-10
5.Wyciskanie francuskie 4s 12-10

Pull

1.Wiosłowanie sztangą podchwytem 4s 12-10
2.Wiosłowanie ze sztangielką 4s 12-10
3.Podciąganie na drążku w wersji na biceps 4s 12-10
4.Face pull 4s 12-10
5. Brzuch (1x w tyg)

Brak martwego i przysiadów z powodu lumbalizacji.

Proszę o ocenę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1540
Rozkład:
Push
Wolne
Pull
Wolne
Push
Wolne
Wolne

I Analogicznie Pull/Push/Pull


Zmieniony przez - amarcik12 w dniu 2015-06-29 18:46:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1540
Proszę o ocenę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Wyrzuciłbym jedno wiosłowanie by nie dublować ruchu i wybrałbym np podciąganie na drążku. A swoją drogą MC nie możesz robić a wiosłowanie podchwytem już tak? :P
Brakuje mi ćwiczenia na dwugłuwe uda, czworoboczny i czegoś na łydki:

Push 1

1.Wykroki 4s 12-10
2.Wyciskanie sztangielek płasko 3s 12-10
3.Wyciskanie sztangi skos dodatni 3s 12-10
4.Arnoldki 3s 12-10
5.Wznosy hnt bokiem 2s
6.Wyciskanie francuskie 3-4s 12-10
7.Wspięcia na palce 3s 15-20

Pull

1.Podciaganie na drążku 4s
2.Wiosłowanie sztangą podchwytem 3s 12-10
3.Żuraw 3s
3.Uginanie sztangą/hantlami 3-4s 12-10
4.Szrugsy 3s 12-15
5. Brzuch

Osobiście jestem zwolennikiem przeniesienia mm.czworogłowych do treningu pull w celu wyrównania objętości :)



Zmieniony przez - Virtus w dniu 2015-07-04 09:58:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1540
Po robieniu MC bolały mnie plecy, dolny odcinek, wtedy dowiedziałem się o lumbalizacji. Lekarz powiedział, że ludzi czasem żyją z tym całe życie nie wiedząc o tym, tylko wystarczy jakiś nie fortunny ruch i ból daję się we znaki. Może kiedyś się przekonam, narazie sceptycznie podchodze do MC i siadów. Myślałem o Hack przysiadzie, na małych ciężarach.

1. Wrzuciłem podciąganie w wersji na biceps, bo teraz mam uginanie, chciałem coś zmienić, dlatego nie daję podciągania w wersji na plecy. Może zamiast wiosłowania sztangielką, przyciąganie linki ?

Bardzo chciałbym spróbować właśnie podciągania w wersji na biceps, tylko czy 2 podciągania to nie będzie za dużo ?

2. Sztangielki przed sztangą w klacie ?

Wykroki dam w Pull, masz racje.

Ogólnie zmiany mi się podobają, zobaczymy jak będzie reagował organizm, ważne żebym się nie przetrenował.

Odp mi w spr tego podciągania, reszte zostawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
uginanie zamiast sztangą możesz robić hantlami razem, naprzemiennie, z supinacją, młotkowo, stojąc, siedząc, itd... możliwości jest wiele a jeśli jesteś się w stanie podciągać w szerokim uchwycie to będzie to lepsze wyjście niż praca na maszynach. Jednak, jeśli chcesz takowe ćwiczenie dodać do planu to droga wolna spróbować, zawsze można :)

Co go MC to moim zdaniem najprawdopodobniej miałeś nieprawidłową technikę połączonąze zbyt dużym ciężarem. Uważam, że MC ćwiczony dobrze technicznie jest bezpieczniejszy od szarpanego wiosłowania sztangą w opadzie tułowia z ziemi. Dużo zależy od doboru ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1540
Ok, dam hantlami uginanie. Na plecy szeroki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masywne nogi bez siadów

Następny temat

duży biceps

WHEY premium