SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pulsometr na nadgarstek

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10889 Napisanych postów 49854 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
Zakupiłem sobie pulsometr niedawno - Medion 2500s.
Po podłączeniu do telefonu za pośrednictwem Bluetootha mogę uzupełnić profil podając swój wiek, wagę i wzrost, ponadto przed odmierzaniem wszystkiego muszę wybrać aktywność fizyczną w telefonie którą będę w czasie pomiaru wykonywał. Jest ich sporo, spacerowanie, jazda na rowerze, wędrówka wspinaczka, fitness[...] Fajny bajer, ale zauważyłem że gdy wybiorę sobie jazdę na rowerze - siadając na tyłku przed komputerem to mój puls nie spada poniżej 69bpm - a w czasie gdy uruchomię sobie program pod bieganie, puls oscyluje w granicach 56-60bpm. Nie rozumiem tego... w jaki sposób to odmierza puls w takim razie? Jutro pierwszy raz przetestuję urządzenie na siłowni, co prawda przez 10 minut według programu spaliłem 7kcal siedząc przed komputerem i nic nie robiąc z ustawionym spacerowaniem ruszając zadek raz przez ten czas do kuchni, ale jutro zamierzam wejść na orbitrek i poszaleć na nim z 30 minut. Siedząc z uruchomionym fitnessem przed komputerem mam puls 65 +/- ale to chyba będzie najodpowiedniejszy program na orbitrek. Chcę kontrolować ten minimalny puls na co najmniej 125, zamierzam się odchudzić tak więc...
Stąd moje pytanie
- czy takie urządzenie warto w ogóle brać pod uwagę pod kątem informacyjnym w skali nie wiem... tygodnia? Mam wątpliwości po prostu co do tego odmierzania od różnic które wychodzą podczas zmian programu, poza tym gdy postanowiłem porobić kilka pompek puls zamiast wzrosnąć to spadał do 43-46, ale w sumie to logiczne bo praca rąk wtedy jakoś powoduje poruszanie się tego zegarka mimo zapięcia - dopiero gdy przestanę pompkować i muszę złapać oddech to tętno skacze wysoko.
- dotychczasowo insynuowałem się spalaniem podawanym przez urządzenia na siłowni, niemniej nie byłem tam podłączony ani też rączki nie były wyposażone w żadne czujniki, wszystko miało charakter poglądowy pewnie i było taką informacją na temat "przeciętnej osoby ważącej 75kg". Czy korzystanie z tego typu urządzenia zapewni mi lepszy pogląd na wyniki czy raczej nie ma co na to liczyć?

Przepraszam że temat troszeczkę długi i chaotyczny, ale napaliłem się na ten bajer i fajnie byłoby mieć jakiekolwiek pojęcie na jego temat...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 15276 Napisanych postów 125527 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1425478
Jak to nadgarstkowy to może przekłamywać, najlepsze pulsometry są te z pasem na klatkę piersiową. Jak sprzęt jest dobry można na nim polegać, kolega ma sunto ale to z 1500 dał za niego.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jestem wkurzony

injelly