SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyspieszenie na odcinku 30-40m (piłkarz)?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3355
Witam,
zwracam się z prośbą do kogoś kto ma wiedzę w temacie sprintów, bardzo zależy mi na poprawieniu startu na odcinku około 30m, ponieważ jestem napastnikiem i to tzw. "depnięcie" jest na tej pozycji kluczem do zdobywania bramek. Dodam tylko, że ostatnio dużo pracuję na siłowni, lecz jest to siła typowo statyczna i doszedłem do wagi 76 kg przy 178cm wzrostu, tkanka tłuszczowa w granicach 8%, nie mam już budowy piłkarskiej, ale mam nadzieję, że nie zamknąłem sobie drogi do gry w piłkę w ten sposób, a jeśli twierdzicie, że zamknąłem to chcę wam udowodnić, że wcale tak nie jest, tylko potrzebna mi pomoc osoby z doświadczeniem i liczę, że ktoś taki się tu znajdzie.
Pozdrawiam, Mariusz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 666
Witam poprostu musisz sobie robic treningi "dla sprintera" musisz miec sile biegowa
juz wystarczy ci masy na silce musisz wziasc sie za bieganie i uzupelniene silownia 2 razy w tygodniu jakies przysiady albo prostowanie nog w siadzie


poprostu 5 x w tygodniu zrob sobie na poczatek 4 x 100 m ostrego sprintu
i starty 4 x 50 m puzniej mozesz przejsc do jakiegos konkretnego treningu dla spintera ja znalazlem taki

Rozgrzewka rozciaganie jak zawsze

Poniedzialek: 8x 80m (sprint), powrot na miejsce startu, po serii 3 min przerwy
4x 120m sprint, nie zatrzymujemy sie tylko wolnym truchcikiem konczymy do 400m, przerwa miedzy powtorzeniami ok.60s (w miare treningu mozesz zmniejszac przerwe)

wtorek: 6x 150m sprintu (na 80-90%) powrot na miejsce startu
3x 100m + dotruchtanie do 400m po kazdym

środa: 8x 40m sprintu
6x 120m + dotruchtanie do 400m po kazdym

Czwartek: 4x 200m sprintu (80-90%) powrot na miejsce startu
1x [50m, 100m, 150m, 100m, 50m] powrot na miejsce startu po kazdym

piatek: 6x400m (biegane tempem zmiennym - 100m sprint, 100m trucht, 100m sprint, 100m trucht), przerwy 60s miedzy powtorzeniami


i silownia przysiady ze dwa razy w tygodniu

ja bym tak trenowal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3355
Dzięki za wypowiedź, co do treningów typowo sprinterskich widziałem parę ciekawych rozpisanych na forum, twój oczywiście też jest na pewno dobrą propozycją tylko, że czy trening dla sprintera będzie dla mnie odpowiedni? Bo jak już powiedziałem zależy mi na przyspieszeniu, a nie wykręceniu dobrego czasu na 100m. Treningi będą na pewno podobne, ale może na coś warto położyć większy nacisk kosztem czegoś innego?

A co do mojego planu treningów dodam, że nie będę mógł się skupić tylko na sprintach, ponieważ moje życie kręci się jeszcze wokół piłki i siłowni, gdzie postaram się skupić na dynamicznym rozwoju dolnych partii ciała i podtrzymania góry. Natomiast z tego co mi wiadomo, żeby kształtować szybkość muszę być wypoczęty, więc myślę że trening o którym mowa w temacie będę w stanie wykonać 3-4 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 666
jak chcesz byc pilkarzem to ja bym silke rzucil tylko dwa razy w tygodniu przysiady i prostowanie nog w siadzie jezeli chcesz miec dobre przyspieszenie to bez sprintow i startow nic nie nawyczyniasz a jak jeszcze nabierzesz masy na gornych partiach to przepadles :/ a moze spróbuj z rwaniem i podrzutem zamiast silowni to sa cwiczenia dynamiczne i jak jeszcze dolaczysz przysiady do tego to nie bedzie takie zle
osobiscie znam takich dwoch gosci jeden chodzi do klubu lekko atletycznego tylko biegaaja bez silowni a drugi kumpel jest ciezarowcem ktory nic nie robi tylko ciezkie przysiady ze sztanga podrzut i rwanie a własnie ten drugi ktory chodzi tylko na ciezary ma lepszy czas na 60 m (na powiatowych zawodach mial czas o sekunde lepszy) od tego ktory biega regularnie w klubie 6 razy w tygodniu bo ma bardzo silne nogi w przysidzie bierze 170 kg wiec jakbys polaczyl przysiady rwanie i podrzut i jeszcze do tego sprinty to mysle ze przyspieszenie by ci sie poprawilo ale to twoj wybor :D


Zmieniony przez - Endurance w dniu 2009-07-09 19:19:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3355
Brzmi bardzo ciekawie z tymi ćwiczeniami siłowymi, a co górnych partii mięśniowych nie chcę już ich znacznie rozwijać, chodzi mi tylko o podtrzymanie tego jak jest w tej chwili, masy na górze już przybierać nie będę. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 666
hehe zrobisz jak zechce ja ci tylko zaproponowalem co mozna zrobic :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tenis kraków gdzie

Następny temat

Rama i amorek do dirtu

WHEY premium