SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady w rozkroku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 222
Mam dość grube uda i chciałbym spalic troche tluszczu z tyłka. Wiem że nie ma bez pośrednich cwiczen na to ale widzialem ze ludzie polecaja przysiady w rozkroku. Tylko mam wątpliwości czy to jeszcze bardziej nie rozbuduje mięsni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10958 Napisanych postów 50307 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za odpowiedz. ja, poki co, zapuscic sie nie chce, dlatego cwiczyc bede. kontynuuje moja domowa silownie. mam tylko jeszcze pare glupich pytan:) moze to pytanie retoryczne, ale czy od ccwiczen silowych skora moze stracic jedrnosc, byc "sflaczala"? pewnie to, co u siebie obecnie obserwuje, to nagromadzona w komorkach woda, ale, zaczynam miec juz watpliwosci. i jeszcze pytanie - miesien ma tendencje do pochlaniania wody, cos jak gabka, tak mi sie wydaje. czy moze byc tak, ze przez ta moja retencje wody w miejscach, gdzie jest wypracowany miesien, jest on dodatkowo napuchniety i ma zdwojona objetosc? cos jak po kreatynie u kulturystow..? sorry za glupie pytania, ale mam juz metlik w glowie, bo puchne w oczach. :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 135 Napisanych postów 22600 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 112308
Zależy to od diety i ilości spożywanych kalorii. Wypróbuj trening siłowy w połączeniu z aerobami/treningiem interwałowym.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10958 Napisanych postów 50307 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Dolaczam sie do pytania. Jestem kobieta i mam troche za duzy obwod uda. Wiem, ze najlepsze na wyszczuplenie nog jest bieganie, jednak ostatnio ze wzgledow zdrowotnych, zaniechalam biegania i zastapilam je 30minutowymi interwalami, polegajace na szybkich przejsciach z cwiczen silowych na aerobowe. No i cwiczylam tez sporo na poszczegolne partie ciala - robilam wykroki i rozne takie na posladki i uda. Wszystko na zasadzie, ze "lepiej zemdlec w domu, niz na ulicy, biegajac" :) no i chyba zrobilam, niestety blad, bo miesnie mi sie rozrosly i efektu wyszczuplenia nie ma. Czy rzeczywiscie w moim przypadku dozwolone sa tylko aeroby, zeby zmniejszyc obwod ud?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26470
Jesli masz diete z ujemnym bilansem kaloryczynym to tłuszczyk spada i nie budujesz raczej miesni , przysiady z iloscia potworzen tak 15-25 spalaja duzo kalori

Bądź silniejszy, będziesz miał rację

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 65575 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 188925
Z ta rozbudowa ud, to nie jest do konca prawda, nawet hipotetycznie zakladajac ze zbudowalas sobie miesnie na udach (nie jest to szybki proces i dlaczego akurat tylko na udach?), to ich obwod powienien sie zmniejszyc.

A poniewaz tak sie nie stalo, wniosek jest jeden nie schudlas. W kazdym razie nie schudlas z ud. Niestety to gdzie chudniemy w pierwszej kolejnosci zalezy od genetycznych predyspozycji, jezli zalezy ci na udach, musisz uzbroic sie w cierpliwosc dieta - cwiczenia niezrażanie sie i niepopadanie w panikę

Ile cwiczysz, jak wyglada trening - dokadnie, jaka msz diete ?

Bardzo czesto u kobiet majacych tendencje do tycia w udach nastepuje proste puchniecie ud mylone z rozrostem miesni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
No wlasnie, ja mam ostatnio duze problemy z hormonami i od jakiegos czasu puchne, wiec moze byc i tak, ze przez to mam zaburzone postrzeganie ciala. Widze, ze czesto mam nagromadzona wode w ciele i potrafie jednego dnia nie miescic sie w ciuchy, ktore jeszcze wczoraj byly dobre. Mam chyba nadprodukcje estrogenu....
Co do reszty... Moja dietka jest raczej wysokobialkowa i niskoweglowodanowa, tluszczy jem malo - troche oliwy do salatki, czy to, co jest w chudym miesie, czy soi. W sumie, zasady zdrowego odzywiania mam opanowane i to chyba jedyna kwestia, ktorej sie nie moge czepiac. Jem bardzo duze sniadanie - nawet 500 kcal, a potem, im pozniej, tym coraz mniej. Teraz raczej nie robie redukcji, jem ok 1600-1800 kcal i w sumie nie mam jakiejs potrzeby chudniecia, bo nadmiaru tluszczu nie mam. tylko budowe mam mocna i nogi nie naleza do najszczuplejszych i zalezy mi bardziej na wymodelowaniu, niz na odchudzeniu ciala. Co do treningu, wczesniej bylo bieganie 3 x tyg po 30-40 min (hah, dluzej, poki co, nie daje rady), 2x tyg basen ok. 40-50 minut intensywnego plywania, tzn. 8 basenow klasycznym, 5 sekund przerwy, 4 baseny kraulem, 5sek przerwy, 2 baseny na plecach i potem od nowa. No i jeszcze w domu wchodze na ministepper i tak sobie pocwicze 40min, czasem godzinke, tez 2 razy w tyg. I 2 razy w tyg cwiczenia silowe - to juz sobie skomponowalam sama taki zestaw 30minutowy - na brzuch, na nogi, rece - to sa wybrane cwiczenia z roznych zrodel - taki mix. Uzywam do tego lekkich hantli 3-4 kg. (Opisywac te wszystkie cwiczenia? zanudze was...:P) Potem zmienilam to bieganie na interwaly, te, co juz wczesniej opisywalam - 2 razy w tyg. No, a od jakiegos tygodnia, wystraszona powiekszonym miesniem, chyba, krawieckim (ten po wewnetrznej stronie uda), przestalam cwiczyc silowo i w miejsce interwalow wrzucilam aerobik z plyty DVD, badz co badz, hardkorowy, trwajacy godzinke. Wiem, skomplikowane:) wczoraj jeszcze podjelam probe biegu, nawet sie udalo, wiec moze jednak wroce do biegania. Tylko mnie to dreczy, czy mam w ogole przestac cwiczyc silowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Rozumiem, ze powinnam podac moje przykladowe menu? W sumie, roznie ono wyglada. Jem co 3-4 godziny. Moim bledem jest chyba mieszanie wszystkiego ze wszystkim - bialek z weglami chyba nie powinnam, a mieszam. :P Nie jest to zadna dieta na mase, etc. Po prostu, jem, co lubie. Na pierwsze sniadanie ciemny chleb opieczony w tosterze polany oliwa, do tego 2 kromki chrupkiego z jakims twarogiem chudym lub z tofu, kakao niskotl. bez cukru z lyzka platkow owsianych albo Inka z mlekiem sojowym, czasem sobie doloze ze 3 orzechy laskowe, kilka suszonych sliwek, moreli, czy troche pestek dyni, czasem nawet dzem fruktozowy dla oslodzenia zycia:)i to mi wychodzi 500 kcal, nawet moze i 600. Nie wiem, czy to dobrze..:P Drugie sniadanie to jakis owoc albo 2 "tekturki" z piersia z indyka - tak, zeby bylo z 200kcal Obiad to praktycznie zawsze jakies miecho - pieczona ryba albo chudy drob i fura warzyw, zeby sie zapchac, czasem do tego soja lub fasola - kiedys byla kasza jeczmienna, ale teraz juz nie lacze:]wychodzi z 300kcal no i podwieczorek tez taki monotonny - jogurt chudy, maslanka, albo kefir, warzywa do pochrupania, jakis soczek jednodniowy - tak okolo 300 kcal i na kolacje - powinno byc czysto bialkowo, a jest nie zawsze. Na kolacje 3 bialka jaj, znowuz tektura z wedlina drobiowa, mleko sojowe - tez z 300 kcal. Raczej nie zwracam uwagi na to, co jem przed i po cwiczeniach, a mozliwe, ze powinnam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 65575 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 188925
Toszka gdybym nie cwiczyla z ciezarami i nie wiedziala jak sie rozwijaja od tego miesnie, jakie ciezary trzeba brac, jak trzeba cwiczyc ile poswiecic dla tego pewnie bym uwierzyla w rozwoj Twoich miesni , malo tego wiesz jak wyglada "rozwoj miesnia wewnatrz uda" de facto zapada ci sie wewnetrzna strona. Mowisz ze plywasz ostro - rownie dobrze powinny ci ramiona rosnac
By chudnac, trzeba stale zwiekszac intensywnosc cwiczen, a na aerobach nie da sie rady za dlugo tego robic.
Rozumiem ze nie chcesz wiecej schudnac problem jest w tym, ze w udach gromadzisz tluszcz i nie dasz rady nic z tym zrobic jezli nie schudniesz dalej. Jedne dziewczyny maja tluszcz na brzuchu i ramionach i maja chude nogi, inne odwrotnie (tych jest wiekszosc) a nielicznym tluszcz rozklada sie po rowno.

Mozna sie czepiac, ze masz za duzo aerobow, i za duzo i za malo zalezy z ktorej strony sie patrzy, ze nie cwiczysz odpowiednio - wiele osob powie ci ze tylko cwiczenia silowe dadza ci odpowiednia sylwetke. Mozna sie tez czepiac diety. Tylko widzisz musialabys sie zdecydowac na to co chcesz i co jestes w stanie poswiecic dla tego. Jak tyle cwiczysz to na pewno twoje cialo jest jedrne, wysportowane i atrakcyjne. Mozesz byc z niego zadowolona, ale mozesz ogladac go z roznych stron i zastanawiac sie ze tu za duzo, tam za malo tu ci rosnie.... Nie bedac ku temu predysponowanym figury modelki nie osiagniesz (miec malo miesni i odzywiac sie anorektycznie) to nie jest normalne ani zdrowe. Wiec musisz przyjrzeć sie swojej figurze i zastanowic, czy rzeczywiscie przeszkadzaja ci te uda. Jezeli tak to czas znow podjac diete odchudzajaca udac sie na silownie i cwiczyc porzadnie, do tego aeroby i interwaly i czekac az w koncu ruszy rowniez z ud. Mozesz probowac innej metody (ale boisz sie miesni wic pewnie nie bedzie tobie odpowiadac), zmodyfikowac swoja diete, lepiej ja zbilansowac pod wzgledem ilosci kalorii, bialka i weglowodanow, zwrocic uwage na posilki potreningowe, wlasnie zdobyc troche miesni i dzieki nim i cwiczeniom silowym podwyzszyc swoj metabolizm (uwaza sie ze 0,5kg miesni to ok +50kcal do metabolizmu spoczynkowego)i zaczac chudnac.Badania pokazuja, ze dziewczyny cwiczace na silowni traca na obwodach w nogach i brzuchu a jedynie zyskuja na obwodach w obreczy barkowej (jak widzisz zupelnie odwrotnie niz przecietna kobieta "widzi")

Jezli puchna ci uda, to rzeczywiscie odpowiednia ilosc cwiczen aerobowych w stylu Low - impact bedzie odpowiednia (znam to z autopsji) zwlaszcza poki ilosc tluszczu na nogach jest wieksza, pozniej przestaje sie tak dziac. Herbatki z pokrzywy, ze skrzypu, sok z wierzby, dobre masci na celulit....

A tak wygladaja dziewczyny ktore cwicza silowo by sie odchudzic:
http://www.sfd.pl/Alexxa/Blog/MyBody-2nd-t419100.html
Ta kolezanka schudla cwiczac ze sztangami ze 100kg
http://www.sfd.pl/Koluszek/BLOG-redukcja-t365743-s90.html , mozesz poszukac tam jeszcze dalej fotek

Sihaja tez sie odchudzla przerzucajac zelaztwo
http://www.sfd.pl/TEST_-_ACTIVLAB_-_Redukcja,_pods._strony:_45,_48_i_49-t406900-s48.html
I tu laski tez
http://www.sfd.pl/TEST_-_NATURE_S_BEST_-_Redukcja_pods.strony_48/49-t404919.html

Zobacz wszedzie sa zdjecia z "napinek" i powiedz czy urosly im miesnie na tych redukcjach?
Moglabym ci pokazac jak zdobywa miesnie dziewczyna, ktora chce je zdobyc i je odpowiednio ku temu, tez z testow Wszytko po to bys zrozumiala ze miesnie dla kobiety nie sa problemem, on lezy jedynie w wyobrazni i on najczesciej blokuje postep.
http://www.sfd.pl/[art]Trening_siłowy_kobiet.-t451380.html
Dlatego cwicz cwicz cwicz i to ciezko jezeli chcesz miec efekty
Jak zdecydujesz sie na ktoras droge to ukladaj zarys diety, mozesz w odpowiednim dziale czy to "odchudzanie" czy "odzywianie" dac do oceny, no i styl treningu tez rozwazymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Ok, dziekuje za rade. Na tamtych fotkach rzeczywiscie dziewczyny osiagnely swietne sylwetki i wlasnie o taki efekt mi chodzi. Ja sie jeszcze bede musiala zastanowic, bo poki co mloda jestem, 18tka za miesiac, wiec jeszcze sie mam czas wielu rzeczy dowiedziec. Na pewno, jezeli podejme decyzje o zrobieniu z siebie kulturystki, poradze sie was na tym forum, bo widze, ze warto. Lepiej zapytac kogos doswiadczonego, niz robic na sobie eksperymenty, tak jak to wczesniej u mnie bylo. Czyli rozumiem, ze, to, jaki efekt chcesz osiagnac (napakowanie, czy wysmuklenie/wyrzezbienie), zalezy od diety - w pierwszym przypadku na mase, w drugim - redukcyjna? Jesli sie myle, to sorry, ale w pewnych kwestiach jestem nadal zielona...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dokladnie, dieta gra najwieksza role, czy stawiamy na miesnie czy na odchudzenie, a jezeli chcemy rzeczywiscie zdobyc wieksza ilosc miesni jako kobiety na pozomie fitnessek to do tego musza dojsc wspomagacze: odzywki, kreatyna itd...
tu masz troche z przygotowan dziewczyny startujacej w zawodach
http://www.sfd.pl/Przezwycieżyć_siebie_-_moje_przygotowania-t382958.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
A i jeszcze mam jedno pytanko - czy godzinny, b. intensywny spacer moze byc traktowany jako trening aerobowy, bedacy uzupelnieniem dla treningow silowych i hiit przy redukcji? pytam, bo ostatnio padam z sil i zdrowie mam marne i z kardio moge sobie pozwolic jedynie na spacer....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2lata diety, treningow i nic?

Następny temat

Pytanie dotyczące przemiany materii

nutloveb