SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady pełne czy półprzysiady?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32408

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
A w połówkach, to się już nie obciąża kolan?
To właśnie wynika z Twojej wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
pietre_kr - wklejać to ja też moge... W tym co wkleiłeś jest to tak opisane bo to jest o półprzysiadach przy których nie chcemy żeby nam uciekały kolana doi przodu, jeśli robimy pełne to zawsze nam będą uciekać...

Co do obciążania kolan to myśle że jest podobne bo przy półprzysiadach kolano mniej pracuje ale jest większy ciężar, za to przy pełnych bardziej kolana pracują ale przy mniejszych obciążeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
Moje pytanie było do Mazuro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
A ja pisałem ogólnie do wszystkich, nie była to jakaś riposta w Twoją strone,
więc luz ;)
pzdr.

Zmieniony przez - Lisuu w dniu 2006-12-12 23:16:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
napisalem o uciekajacych kolanach, poniewaz to swiadczy o niewytrenowaniu a nie rutynie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
Jasne, o niewytrenowaniu, ale gdy robisz półprzysiady
Gdy robisz pełne to nie ma bata żeby nie uciekały do przodu

A jeśli pisałeś o uciekających kolanach w półprzysiadzie to nie wiem czemu bo nikt tego tematu akurat nie poruszał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Wszystko co nie jest głębokim przysiadem na dłuższą metę jest g**** warte. Bezpieczniej i skuteczniej.
1

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1561 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24166
Mógłbyś wyjaśnić dokładnie dlaczego? Bo niektórym takie samo stwierdzenie nie wystarczy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Moim zdaniem półprzysiad bardziej obciąża kolana, z tego powodu, że zamiast płynnego ruchu w dół i po leciutkim zasprężynowaniu mięśniami, podobnie płynnego wyjścia w górę mamy zatrzymanie ruchu praktycznie w połowie, co powoduje znacznie cięższą pracę właśnie w tej fazie ruchu.
Dodatkowo skrócenie ruchu powoduje zwiększenie ciężaru - co dodatkowo powoduje większe przeciążenia stawów.

Przysiady skrócone są pewną odmianą przysiadów i można je stosować okresowo - ale nie można nimi zastępować przysiadów "prawdziwych". Nie chodzi tu o to, by szorować dupą po ziemi, ale bez przekroczenia krytycznego punktu ruchu, ćwiczenie będzie dużo gorsze.

Może w wyciskaniach na klatkę, też położycie sobie na klatce pudełko po butach i bedziecie wyciskać tylko do tego pudełka "bo szkoda łokci" ?

Wszystkim czegoś szkoda, kolan przy przysiadach, łokci przy klatce, kręgosłupa przy martwym i barków przy wyciskaniach. Dlatego sporo osób wali tylko bicepsy

Podsumowując - jeśli komuś "szkoda" - to zalecam znacznie mniej przeciążające bierki zespołowe.
3

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja zawsze siadałem pełne, dupą do ziemi i będe siadał pełne dopóki pozwoli mi na to zdrowie- a ze kolano juz zdrowe to mogę poszaleć i wreście trenować nogi mocno-dobre i poprązkowane uda nie sa złe

EDIT: widziałem jak niektórzy robią półsiady-
przysiadali jedynie kawałek- nawet nie do kąta prostego- i nazywali to pół siadem- no bo nie jest pełny więc...

hrhr.

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2006-12-13 17:38:55

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co Wy na to?!

Następny temat

VB to mój idol:P

Wiecej