SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad i MC a FWB.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Witam, ćwiczę FWB od niecałego roku i problem w tym, że nie mogę robić MC i przysiadów ze sztangą(opinia lekarza) i sens w tym, że nie wiem czym zamienić te ćwiczenia a jak wiadomo są one podstawami masowymi. Także jakie są wasze sugestie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 464
czemu niby nie mozesz wykonywac tych cwiczen ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 514
Są to najlepsze wielostawowe, dlatego też nie da się ich tak zastąpić innymi ćwiczeniami.

Zamiast MC - skłony tułowia w opadzie

Zamiast przysiadów - sównica

Ale tak jak już napisałem nic nigdy nie zastąpi w 100% tych ćwiczeń bo są one po prostu najlepsze!

Zmieniony przez - Mr.Mass w dniu 2012-02-24 11:50:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 514
Rozumiem że nie możesz ich wykonywać bo masz problemy z kręgosłupem ? Dlatego te ćwiczenia, które Ci napisałem post wyżej będą dobre ponieważ one go nie obciążają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Tak, mam skoliozę. Więc od teraz masa wolniej będzie szła, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5817
a ledzwiowa czy piersiowa? ja mam niedomkniety dysk na odcinku ledzwiowym i tez nie mam wskazania robic cwiczen z ciezkim obciazeniem, ale szkoda mi FBW bez MC i przysiadu wiec zaczalem sama sztanga, teraz po 2 miesiacach juz mam na niej ok 35kg i robie wiecej powtrzen, jak masz ledzwiowa to mozesz sprobowac ochronic sobie ledzwie pasem neoprenowym (ten do biegania co) to poleciła kobieta ktora wyklada u mnie korektywe. powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 514
Ja bym nie ryzykował i tak. Tym bardziej, że jemu lekarz powiedział, że nie może wykonywać tych ćwiczeń. Zwłaszcza, że są to ćwiczenia typowo siłowe, zwróć uwagę, że to właśnie między innymi w tych ćwiczeniach zakładamy najwięcej ciężaru. Marcin177 ciężkie pytanie zadałeś... Czy masa będzie wolniej szła? - Ja uważam, że wolniej, ale nie powinieneś tego jakoś bardzo odczuć. Tylko wydaje mi się, żę przy skoliozie oprócz tych ćwiczeń, które już Ci lekarz odradził to nie można wykonywać takich ćwiczeń jak np. wyciskanie sztangi z przed klatki ( na barki ) i wiele innych, ponieważ one także obciążają kręgosłup...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5817
do pierwszego bolu mozna cwiczyc (zalecenia lekarza), zalezy jaka wada u ciebie, tzn jak mocno postapila skolioza. mozesz sprobowac wzmacniac ten odcinek lekkimi ciezarami (MC/Przysiad) ale to jest rehabilitacyjnie, do masy wieksze ciezary trzeba. ja powoli znajduje zloty srodek. pamietaj,ze to sa (przynajmniej mojaa) opinie z doswiadczenia i zrobisz jak uwazasz tylko ja nie brałem sobie rad typu 'uloz plan z lekarzem' bo nie znam lekarza z fakultetem z kultursytyki i korektywy. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Mam skoliozę w odcinku lędźwiowym. Lekarz opowiedział, że nie jest to w jakimś strasznym stopniu, wydaje mu się, że już się nie pogorszy, ale i już go jakotak nie wyprostuje. Powiedział też, że jeżeli będę wykonywał te ćwiczenia to problem się nie pogorszy, ale mogę wcześniej zacząć odczuwać ból. A do suwnicy nie mam dostępu, mam siłownię w pokoju, także mam nieco mniejsze możliwości. Dało by radę ten przysiad jeszcze czymś zamienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
odśw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 123 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5817
wydaje mi sie,ze tutaj sensownej odpowiedzi nie uzyskasz. ja robie mc o prostych nogach (spokojne 12 powtorzeń max), ledzwie zabezpieczam jak pisalem pasem neoprenowy, przysiad stopniowo zwiekszałem i teraz jest w miare ok, sprobuj robic sama sztanga i po malu dokladaj ciezary, ja tak zrobilem i jest ok, jak Cie bedzie bolało to musisz popytać specjalistów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zakwasy na klatce po splicie

Następny temat

Jak ćwiczyć? Co ile dni na mase.

WHEY premium