SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania pod sprawnościówke wojsko

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Witajcie. Mam 21 lat, i chciałbym się bardziej przygotować sprawnościowo pod "wskoczenie" w kamasze. Nie uważam, że moja kondycja jest słaba, ale może być lepsza ;)

Startowałem do policji w tym roku, na sprawnościówce wykręciłem 1:16, jednakże testy do policji to bułka z masłem w porównaniu do wojska, niestety odpadłem na MS - i wiem prawdopodobnie na czym(przy rozmowie z psychologiem).

Czy plan PUMY "trening dla przyszłych żołnierzy" jest nadal aktualny czy jest coś świeższego/lepszego? Nie chcę korzystać treningów z men's healtha, bo to dla bab - bez urazy.

Posiadam własny sprzęt, tj. drążek, poręcze, sztanga, 2xsztangielki, ławka, skakanka, stojaki i 100kg obciążenia, więc na początek wystarczy. Gorzej z biegami, bo nie mam w okolicy żadnych leśnych ścieżek, a bieganie po asfalcie czy betonie mija się z celem - muszę coś wymyślić, a nie wiem czy jest sens dojeżdżać samochodem 10km żeby przebiec te 3-4km ?


jeśli chodzi o moją sylwetkę, to trochę krucho 1.80/69kg, ale myślę, że z wiekiem się wyrobię - metabolizm zwolni przy 24/25.


Na razie to tyle, gdybym miał jakieś wątpliwości związane z SP, NSR, WP to będę pytał tutaj, aby nie zakładać co chwile tematów.


Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
nie zmieniły się konkurencje to plan Pumy aktualny

Czemu bieganie po asfalcie mija się z celem ?
Ja biegam 10 km po twardym i nie ma problemów trzeba zainwestować w dobre buty po prostu

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
posiadam ASICS patriot 5, więc myślę, że na początek wystarczą - zwłaszcza z moją małą wagą, która nie koliduje z bieganiem p otwardej nawierzchni.

Co do stoperów, krokomierzów gdzie mogę zakupić coś takiego, bo będę biegał w nieregularnym terenie i nie mam możliwości dokładnego pomiaru 3 czy 4km, więc przydałby się jakiś GPS/stoper/tętno na recę(+/- 2 stówy mogę dać, chyba że warto to dołoże ;)), bo nie jestem przekonany do trzymania smartfona w kieszonce - za duży dyskomfort.


EDIT: popatrzyłem na ceny takich bajerów, nie da się nic kupić takieg poniżej 1000?


Zmieniony przez - WŚ w dniu 2016-03-06 12:43:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
niestety dobry Garmin d biegania tyle kosztuje
Ale masz wydatek na lata ja mam ForRunner 310 bardzo dobry na egzamin z WF ma opcje wirtualnego partnera , ustlasz czas jaki musisz mieć na 3000 m i widzisz czy musisz przyspieszyć czy masz zapas
też biegam w assicsach

Możesz zawsze pmieerzyć trase w google maps i za pomoca zwykłego zegarka mierzyć czas

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
masz go z paskiem do mierzenia tętna? allegro? jakiś konkretny sklep biegowy? U mnie w mieście otworzyli takowy może tam podjadę zobaczyć czy posiadają.

Nie wiem czy w ogóle powinienem patrzeć na informacje o tętnie, czy skupić sie tylko na czasie w jakim pokonam dystans 3km.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
mam bo był w komplecie kupiłem go jak byłem na szkoleniu w stanach
Badanie tętna pdczas biegu to dla zawodowców nie dla nas

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
co do pulsometra to popatrz na produkty PC Sigma lub Polar

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
"Brzuszki calkowicie wyrzucasz z programu. Nie robisz ich. Wbrew przypuszczeniom to pomoze w rozwoju sylwetki. Jakikolwiek wysilek w rejonie mostka niebedacy wysilkiem miesni piersiowych paralizuje nam troche CNS - nie bylem szczesliwy ze brzuszki byly w tamtym programie - ale to byl wymog egzaminowy. Wyrzuc je z programu."

Trafiłem na taką wypowiedź PUMY - autora tego planu, to co w końcu zrobić z brzuszkami, zostawić czy wywalić? a jak zostawić to w jakiej formie robić, pełne(czyt. oderwanie lędźwi od podłoża)?

EDIT: Dobra przejrzałem na yt jak wyglądają konkretne ćwiczenia na zaliczenia np. do 6bdp, czyli pełne brzuszki, ale nogi zaczepione o szczebel(co niejako ułatwia).


Zmieniony przez - WŚ w dniu 2016-03-09 00:25:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to było naprawdę ze spaleniem Shaolinu...

Następny temat

Siła rąk

WHEY premium