SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do MT

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 843
Witam.

W końcu udalo mi sie namówić rodziców i znaleźć sponsora na wymarzone Muay Thai :)
Teraz trzeba sie do tego jakos przygotować. Zaczne od tego ze cwiczyłem na siłowni troche niereguralny split a teraz 3 miesiace FBW skonczyłem razem z dieta efekty nawet dobre ale, nie o tym chciałem :)

Przedstawie moj plan na wakacje prosiłbym o ocene i ewentualne poprawki ( cel - kondycja, dynamika , siła )

1.Siłownia
Z racji ze siła jest bardzo wazna w SW i ważny jest rozwoj wszystkich parti mieśni zamierzam kontynuowac FBW lecz troche zmienione:
-Przysiady
-Wiosłowanie hantlem
-Wyciskanie płasko ( raz w tygodniu na skosie )
-wyciskanie z przed piersi ( barki )
-Biceps ( o kolano )
-Wyciskanie waskim chwytem ( triceps )
-wznosy na palce ( łydki )
-przedramie nad i podchwytem
-Brzuch ( brzuszki na skosie głowa w dół 2s max )

2.Kondycja
Kondycja zeszła u mnie na dalszy plan, wiec teraz chce to poprawic.

-Po treningu na siłowni 20 min odpoczynku
i bieg z plecakiem jakies 15 min co jakis czas bede zwiekszał czas biegania ( w plecaku litrowa woda i skakanka, woda do picia ale i tez do obciazenia xD )

-Po biegu podciaganie nie mam drazka wiec bede to robil w lesie :) i rozciaganie na MT mi sie to przyda. Tutaj moze ktos ma jakies swoje sposoby na rosciaganie aby moc wyzej i szybciej kopac

-po rozcaganiu jakies 15 min na skakance

Trening dosyc cieżki ale dam rade ;) chce byc jak najlepszy :) bedzie to wykonywanie 3 razy w tygoniu.


Zmieniony przez - damian02 w dniu 2009-06-21 12:44:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29456
1.Na biceps daj uginanie ramion ze sztanga-angażuje więcej mięsni.
2.Bieganie bym dał od razu po siłowni-po 20 min odpoczynku mięsnie moga byc juz "wystudzone".Luźny bieg 2-3km myślę,że wystarczy.
3.Co do rozciągania duzo było mówione o tym.Poszukaj w wyszukiwarce, w postach podwieszonych.
4.Ja bym tej skakanki nie dawał na koniec treningu.Możesz zrobic tak,że jednego dnia zamiast biegania po siłowni skaczesz na skakance.Ale to tylko moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
to co napisałeś to Twój trening na siłowni ??
co do kondycji to zalezy ile masz czasu ja biegałem 5/6 razy w tygodniu w tym interwały ale co kto lubi
możesz sobie wyznaczyć trase i zmierzyć ile czasu bedziesz potrzebować zeby ją pokonać i z tygodnia na tydzien poprawiać czas

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 843
A dlaczego odradzasz skakanke po bieganiu ?
To co napisałem to FBw ktore chce zaczać w połaczeniu z tym bieganiem.
Interwały tez bede stosował, ale to po poprawieniu troche kondycji bo 5 min biegu i juz zdycham xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
bo za bardzo kolana obciążysz po treningu, który sam w sobie da im popalić zwłaszcza, jeśli będziesz biegać po czymś innym niż trawa/tartan

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 843
Ok ;)
a jak z planem na siłce dobry ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29456
Dobry,z tym,ze wywaliłbym z tego planu przedramiona,bo pracuja juz w innych cwiczeniach.Zadbaj o dobra regeneracje i bedzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
O rozciąganiu masz masę artykułów do wyboru.W stylach tradycyjnych masz fajny artykuł ze zdjęciami jak się rozciągać autorstwa wwwaldek .Podłap najpierw odpowiednią technikę kopania bo bez tego nawet nie zaczynaj kopać/kaleczyć;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 843
Dzięki wszystkim za pomoc od lipca zaczynam trening ;)
"jjfight" zamierzam się tylko rozciągać nie kopać ;p technika po wakacjach jak zapisze sie na sekcje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
"jjfight" zamierzam się tylko rozciągać nie kopać ;p technika po wakacjach jak zapisze sie na sekcje ;)

No to bardzo dobrze;).Życzę jak najszybszych i najlepszych efektów:)

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2009-06-21 18:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 711 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2663
kolego - masz 15 lat, daj sobie spokój z siłownią. Rozwój ogólny, koszykówka, siatkówka, pływanie - cokolwiek

Zmieniony przez - shoo w dniu 2009-06-21 18:42:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wakacje + własne treningi pod kątek grapplingu

Następny temat

Ciężary

WHEY premium